Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z noszeniem magazynków od P90 - z kieszeni wypadają a panele udowe są niewygodne. Mam ładownice na magazynki, ale tylko dwie (magów - 5). I zastanawiałem się nad kamizelką. Wiem, że będą wystawać i latać w ładownicach. Pytanie tylko - ile? Bo z tego co widzę na zdjęciach, to napy są dość długie i być może da się je zmodyfikować - zatrzask przyszyć wyżej, a ładownice zwęzić. Jest sens?

Może ktoś dla mnie porównać długości magazynków albo wsadzić "kontenerki" P90 do ładownic AK (zdjęcia i te sprawy... może być PW)?

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam,

HellCat

 

Ps. nie cierpię systemów modularnych, więc odpuście sobie tego typu odpowiedzi ;-)

Link to post
Share on other sites

9a8c679c70e05da4m.jpg

 

Od lewej: miarka, magazynek do AK47/AKM, magazynek do P90, magazynek do P90 w ładownicy 1x1 do AK (nakolbowa, bo tylko taka mi została, ale wymiary się zgadzają).

 

Magazynek lata po ładownicy jak starozakonny po pustym geszefcie. Długość magazynka absolutnie wyklucza zapięcie ładownicy. IMO przeszywanie ładownic od AK pod magazynki od P90 to kompletnie bezsensowna strata sił, środków i dobrych chęci.

 

Ponadto, z racji długości magów od P90, będzie się je marnie wyciągąło z ładownic z przodu chesta.

 

A jeżeli ładownice i oporządzenie Molle Ci nie pasuje (swoją drogą, nie rozumiem, dlaczego), to de facto pozostaje cos uszyć samemu od podstaw. http://thevestguy.com/category.asp?id=169 tu masz parę pomysłów, jak to może być rozwiązane, aczkolwiek do kilku z nich mam wątpliwosci, czy to praktyczne będzie. Ale chest na 4 magi, z ładownicami otwieranymi w bok, wydaje mi isę całkiem, całkiem.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Co do tego rodzaju rozwiązańia, to ostatnio właśnie przerabialiśmy z Errhilem i Ciocią Renatą z Miwo.

Pisałem z Miwo, bardzo dobrze się koresponduje, są w stanie przerobić "chińczyka" czesta z przeszyciem pion, poziom, tak ze będzie można wieszać ładownice w każdą stronę, koszt doszycia dodatkowych taśm niewielki, i masz w tym momencie opo uniwersalne.

Ja planowałem na tym:

http://miwomilitary.pl/?p=8.665.CHINCZYK-M...6.MIWO-MILITARY

powiesić 4 takie ładownice w poziomie, otwierane na lewą stronę:

http://miwomilitary.pl/index.php?p=8.1111....6.MIWO-MILITARY

+ z boku po jednym cargo na stronę i nadupnik na graty, wsio w DPMie leśnym.

Żeby nie święta i wydatki, to już bym zamówił.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie pozostaje nic innego, jak szukać modułówek... Szkoda. Czemu ich nie lubię? bo mi nie raz cargo zginęło i trzeba było szukać. Czołganie tak samo - zdarza się urwać ładownicę... No ale jak poradziliście - panel chińczyka o taki, tylko oliwka i jeszcze dwie ładownice... Cholera, dużo więcej niż przeszywany chest od AK, no ale cóż...

 

Tuksiak, rozumiem że miałeś zamiar zrobić coś w tym guście: KLIK!? Nie, zdecydowanie mi się to nie podoba... No ale co kto lubi. :-F

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Ło Matko Amunicjo, to jaką modułówkę Ty miałeś :strach: ? Od dwóch lat używam, i jeszcze nie było, żeby jakiś element mi się odczepił...

 

Ja mam swoje na pasie, to Tuksiak się uparł, że chce poziomo na cheście ;)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Chińską, a jaką inną? :-F

A jak będziesz miał ochotę na czekoladę ale nie będzie Cię stać to też weźmiesz kupę "bo też jest brązowa" i będziesz się dziwił czemu nie smakuje jak czekolada i jeszcze tak jakoś śmierdzi?? :wink:

 

Aha, na marginesie - nie polecam chińskich modułówek ;-)

Panie, Ameryki odkrycie normalnie, no rzesz kurczątko ... :roll:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Hell - dokładnie właśnie coś w tym biuście ;-). Tylko motyw jest taki, że jak się przyglądniesz jak to Pan ma na sobie, jak to leży i jak mu się wsio majta, to to strasznie przypomina jakąś chińską produkcję made by trzecia_dżonka_na_mekongu_z_prawej.

A dlatego z Miwo rozmawiałem, żeby później na swojej głupocie psów nie wieszać, po kupnie chinola.

Teraz przerabiam jeszcze taki temat, ale to na targanie samych magów:

http://thevestguy.com/product.asp?id=10130

Tylko myślę sobie o panelu normalnym udowym i na to rzucić ładownice ze 3 szt.

 

To tak do szybkich rozgrywek, bo i tak teraz noszę magi upchane po 2 w dpm light weighcie, w bocznych, udowych cargo ;-).

A na normalne rozgrywki to jak Ci wcześniej napisałem - czest, ładownice poziomo żeby było łatwo wyciągać magi, cargo i nadupnik.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw czy będzie Ci wygodnie je wyciągnąć z ładownic na udzie. Przy niedużym wzroście jest to prawie niemożliwe. Z wąskiego, materiałowego komina (ładownica) wyciąga się je troszeczkę inaczej niż z rozmaitych cargo - IMO niewygodnie. Już te Twoje poziome ładownice bardziej jakoś do mnie przemawiają... No ale jak zwykle - kwestia treningu.

Link to post
Share on other sites

Uwaga uczymy się czytać ze zrozumieniem:

To tak do szybkich rozgrywek, bo i tak teraz noszę magi upchane po 2 w dpm light weighcie, w bocznych, udowych cargo icon_wink3.gif.

Chyba raczej jasne, że ja JUŻ noszę magazynki na udzie. Zobacz jak wyglądają spodnie, jak się włoży tam dwa magi i nie daj Boże zepnie kieszeń na guzik, żeby nie wylatały ;-). Uwierz w dobrze zrobioną ładownicę, jest 159 razy łatwiej wsadzić magazynek ;-).

Ale dzięki za rady, dlatego też właśnie rozpatrywałem czesta i ładownice na klatę.

 

 

P.S. Co do wzrostu mam 191 ;-), udo też długie, taki magazynek to pestka ;-).

 

EDYTA: Dlatego też Erhile właśnie robił sobie normalne ładownice, bo z kieszeni DPMowych spodni mu się źle je wyciągało/wkładało, czego ja do dzisiaj nie potrafię pojąć, bo za ciężką cholerę nie umiem z jego ładownic wyciągać/wkładać ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Hmm... Wsadzenie magazynka w ładownicę - zwłaszcza taką mało elastyczną, jak moje - nie jest aż tak proste i łatwe ;) Ale wyjęcie? Łapię za koniec i ciągnę do góry, ot cała filozofia. Na puste mam worek zrzutowy (też odpowiednio długi), eby sie nie szarpać z umieszczaniem ich w ładownicach.

A wzrostu mam circa dychę mniej od Tuksiaka.

 

Tu masz zdjęcie z poprzedniej niedzieli, dość dobrze widać ładownicę 2x2 i umieszczony za nią worek na odzysk.

http://picasaweb.google.pl/pomera2/Mosty13...784654706455042

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Najgorsze są te "podstawki" na końcu magazynka. Wiecie, ten plastikowy wałek, który blokuje się we frontset-cie. Potrafi się blokować o rant ładownicy, wtedy trzeba wepchnąć maga i próbować jeszcze raz... Dlatego wolałbym ładownicę rozszerzającą się ku górze... ogólnie IMO magazynki do p90 to porażka totalna.

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites

Jaki rant ładownicy? O czym Ty kolego wogóle piszesz? Z magazynkami do P90 wszystko jest w porządku - ale masz prawdopodobnie badziewne ładownice i raczej nikt ci nie pokazał jak się obsługuje FNkę.

 

Erhille, rozczuliły mnie te długie klapy przy ładownicach - kto je uczynił?

Link to post
Share on other sites
Jaki rant ładownicy?

Szew ochraniający brzeg ładownicy przed strzępieniem.

Owszem, ładownice nie są super jakości. Ale ten element chyba każda jedna ma...

 

raczej nikt ci nie pokazał jak się obsługuje FNkę.

:wink: Ależ filozofia... Mówię jedynie co MI przeszkadza. Nie jestem super-uber-prO-komando-graczem który w chwilach wolnych ćwiczy obsługę broni/repliki. Drażnią mnie pewne elementy i tyle.

Link to post
Share on other sites

Erhille, rozczuliły mnie te długie klapy przy ładownicach - kto je uczynił?

 

Qbon. W sumie kieszenie ładownic są tak dopasowane i głębokie, że spokojnie mogło by się obyć bez klap w ogóle, ale... to była pierwsza ładownica do P90, jaką on szył, i pierwsza, jaką ja mam. Przy układzie 2x2 ma 3 kolumny PALS szerokości, więc nie narzekam :)

 

A'propos obsługi P90 - Catch, nie da się ukryć, że wynalazek jest dość egzotyczny (acz jak patrzę na kolejne wymysły panów z FN, to oni wyraźnie znają się na swojej pracy). Więc gdybyś mógł i chciał podpowiedzieć co i jak, to myślę, że nie tylko ja byłbym wdzięczny :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...