Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Część I- "Przed problemem"

Doszła do mnie paczka z Redwolfa (ze sklepu z Hongkongu) i wieczorem wyjąłem z niej świeżutkiego, nowiusiego KSC USP (manufactured in Japan) i w ogóle.

No i coś tam gazu było więc strzeliłem sobie 2 razy i tyle (widocznie tak tylko sobie napełnili ten pistolet). Napełniłem magazynek swoim gazem no i też wszystko pięknie, strzela, podziwiałem celność, siłę, blowback i wygodę używania pistoletu. Gaz się skończył, strzeliłem parę razy na sucho (pochwalić się mamie hehe) i włożyłem do pudełka na noc.

 

Część II- "Problem"

No to na następny dzień póki było jeszcze widno chciałem postrzelać sobie z nowej zabawki. Napełniam gazem i nic. Myślę może źle napełniłem albo źle strzeliłem.

Po drugim razie usłyszałem Psssss z pistoletu, moją dłoń przeszedł zimny dreszcz i nagle znalazłem się w niewielkiej chmurze gazu o zapachu lawendy. Nie wiedząc o co chodzi nabiłem drugi raz a potem trzeci i czwarty i piąty- dalej to samo. Po wyjęciu magazynka zbiornik z gazem był pusty. Nic dziwnego. Jednak kulek było tyle samo ile przedtem. Na wszelki wypadek rozebrałem pistolet do golasa, naoliwiłem gumkę z magazynka z której gaz wylatuje, ale dalej nie ma innego efektu niż PSS.

Nie ma wg. mnie sensu odsyłać na gwarancję bo po pierwsze- jak nie przyjmą będę musiał płacić chore pieniądze za przesyłkę, po drugie- i tak będę musiał płacić opłatę celną kolejny raz, po trzecie- to trochę potrwa ;/

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozłóż klamke, zobacz czy gdzieś o-ring nie poszedł, jeżeli tak to wymień i porządnie(!!!) przesmaruj jakimś gęstym lepkim smarem.

 

P.S: Odnosząc się do 'II części' twojej wypowiedzi mam wrażenie, że strzelałeś na dworze??Jeżeli tak to nie ma się co dziwić, że nie działa :-P

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Rozłóż klamke, zobacz czy gdzieś o-ring nie poszedł, jeżeli tak to wymień i porządnie(!!!) przesmaruj jakimś gęstym lepkim smarem.

 

P.S: Odnosząc się do 'II części' twojej wypowiedzi mam wrażenie, że strzelałeś na dworze??Jeżeli tak to nie ma się co dziwić, że nie działa :-P

 

nie, strzelałem w domu.

Żaden o-ring nie poszedł, chyba że nie widzę.

Gdzie może być ta uszczelka?

Link to post
Share on other sites

dalej dziad nie chce porpawnie strzelać.

Dzisiaj wszystko ładnie naoliwiłem rozłożyłem i złożyłem i sprawdzałem bez kulek no i.. strzela! (!?) Uradowany wreszcie pochwaliłem się tym blowbackiem, i chciałem sobie postrzelać.

No to wsadziłem kulki no to parę razy strzeliło, skończył się gaz, to napełniłem od nowa a tu zonk- strzeliło ale zamek się zaciął. no to go odciągnąłem i dopiero wtedy mogłem oddać drugi strzał.

Nie wiem o co chodzi, firma KSC to jedna z najlepszych na świecie a tu taki awaryjny.

Teraz żeby strzelić to normalnie strzelam i rączką robie blowbacka bo bez tego nie strzeli drugi raz, no i tak jakbym miał sprężynówkę, tylko że na gaz, a zamek i tak muszę ciągnąć.

eh ;/ a przecież strzelał :???:

Edited by yzardil
Link to post
Share on other sites

możliwe, bo kiedy w nim gmerałem tam to na jakiś czas się naprawiło. Aż do momentu kiedy się gaz skończył i musiałem wymieniać. Ale kiedy tak patrzę to nie widzę tam nic dziwnego. na logikę powinno działać ;/

Może to mieć związek z gazem? używałem butanu i może coś się zakleiło czy cuś?

Link to post
Share on other sites

butanu? To ja sie nie dziwię że niema siły się przeładować. Butanem nie postrzelasz.

 

aha dzięki. W sumie tego się spodziewałem i to wyjaśnia dlaczego czasami strzela a czasem do polowy. Ale na greengazie 1000 ml z silikonem takim z gunfire powinno być w porządku, nie? czy lepiej kupic ten power green gas?

Ale i tak dzięki, bo zaczynałem wątpić w Japońców :D

Link to post
Share on other sites

Kupiłem greengas i mam głupie pytanie.

Czy aż taki mocny blowback nie zniszczy mi pistoletu? Bo strzeliłem i ten blowback jest bardzo silny i głośny. Widziałem na Youtubie że inni się nim podniecają ale czy na pewno nic się nie stanie?

Pytam z ostrożności ponieważ to mój pierwszy gaziak i to jeszcze firmy KSC i nie wiem jak do niego podejść żeby działał mi jak najdłużej.

Link to post
Share on other sites

To plastik.

Czasem po strzelaniu namiętnym na GG się potrafi w USP Compakcie bynajmniej, połamać z tyłu, ale nie jest to częste, aczkolwiek świadkiem byłem, jak koledze nagle lufa odjechała z repliki wraz z górą zamka.

Ale spoko, jak coś zawsze na metal można zmienić pełny, a i wagi dostaje i kopa ładniejszego, tak, że straty nie ma ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...