Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Program PDW


Recommended Posts

Od pewnego czasu daleko w ameryce toczy sie przetarg (?) na PDW (Personal Defence Weapon).

 

Jak wiekszosci (jesli nie wszystkim) wiadomo, w przetargu biora udzial dwaj producenci- FN i HK- i ich konstrukcje- P90 i MP7 (sorry, ze to napisalem ale tak zeby WSZYSCY :) wiedzieli o co chodzi)

 

P90 (tu w odmianie tactical) - http://www.fnherstal.com/html/Index.htm

 

MP7 - http://www.hkpro.com/pdw.htm

 

Co o nich sadzicie (w odniesieniu do konkurenta), ktory powinien wygrac? :?:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hehe ... widze ze wszyscy czekaja na opine Remova - ja mysle ze to o czyms swiadczy

 

to ja zaryzykuje ... i tak mnie poprawi :wink:

 

wg mnie oba modele spelniaja kryteria na PDW. Jednak uwazam, ze gabaryty i porecznosc uczynia H&K zwyciezca. Ma byc to bron w domysle do obrony m.in: dla pilotow, załog wozow bojowych i jednostek wspierajacych. Wiec chyba wzgledy "wygody" ww. jednostek przewaza chec posiadania wiekszej sily ognia.

 

Tyle na temat tego kto wg. mnie wygra.

Link to post
Share on other sites

MP7

 

-40 nb mag

- pod linkiem ktory zostal podany wczesniej jest miedzy innymi tabelka : "PDW v. FN P90 HEAD TO HEAD COMPARISON" odnosnie amunicji

- leworeczny rowniez nie powinnien miec klopotw z MP7

- prosta budowa

- w wersji oferowanej armi US rowniez znajdziemy kolimator

- niezawodnosc - nie wiem ale to H&K :wink:

 

wg mnie wygra rozmiar :lol:

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie zapominaj, że twoja broń została wykonana przez kontrahenta oferującego najniższą cenę.

Prawo Murphyego

 

a tak poza tym co my mozemy mowic "co powinno wygrac" skoro nawet specjalistom zajmuje to tygodnie (pomijam miesiace politykow ;))

 

ja tylko moge powiedziec ze WIZUALNIE bardziej mi odpowiada MP7... nic poza tym o tych pistoletach nie potrafie powiedziec

Link to post
Share on other sites
wyjatek potwierdzajacy regule
Liczba takich "wyjątków" może Cię porazić. Poza tym, wyjątek sprawdza, a nie potwierdza regułę.
a WIST sie nie liczy bo politycy chcieli polska bron wiec nie bylo wyboru
Jasne, a Niemcy - niemiecką, Austriacy - austriacką, Chińczycy - chińską, Francuzi - francuską, a Brytyjczycy - brytyjską :wink:
Link to post
Share on other sites
a WIST sie nie liczy bo politycy chcieli polska bron wiec nie bylo wyboru
Jasne, a Niemcy - niemiecką, Austriacy - austriacką, Chińczycy - chińską, Francuzi - francuską, a Brytyjczycy - brytyjską :wink:

no nie do konca, jednak Polacy maja glebie zakorzenione "swoje", "dobre bo polskie" itp... i "a jak nie kupia naszych to wyjdziemy na ulice, bedziemy palic opony az wezma nasze"

Link to post
Share on other sites
no nie do konca
Owszem, do końca. Duma z "Made in Germany", slogany "Buy American!", francuska duma ze swojego sprzętu (może nie słyszałeś, ale to dokładnie to samo), chińskie udowadnianie, że ich broń to w ogóle ósmy cud świata, nie zapomnę, jak mnie Irańczyk przekonywał, że Khaybar to broń, co niemal sama zabija i tak dalej :wink:
Link to post
Share on other sites

Skoro "rozpoczalem" ten temat (bardzo popularny ostatnio) to sam napisze swoja opinie-

Podoba mi sie bardziej P90 (mi. z wygladu) i ogolnie mam do niego jakis sentyment.

 

Nie wszyscy zalapali :lol: ale nie pytalem co wygra, tylko "co byscie wybrali?". Ale ciesze sie, ze ktos odpowiedzial 8)

 

PS.

REMOV, Twoja opinie tez chce poznac (czytalem artykul goscia o takiej ksywce :) i byl on bezstronny).

Link to post
Share on other sites
ale nie pytalem co wygra, tylko "co byscie wybrali?"

tez nieodpowiednie pytanie

gdybym wybieral dla siebie bron to wzialbym pod uwage wiele elementow o ktorych (w stosunku do tych dwoch modeli) nie mam pojecia. Powtarzam - teraz mozemy sie kierowac tylko wygladem zewnetrznym i gustami

Link to post
Share on other sites
"co byscie wybrali?"

 

nic bym nie wybral - poki nie jestem czlonkiem jednej grup do ktorych ta bron skierowano (i chyba na wmasg niewielu znalazlo by sie pilotow smiglowcow, kierowcow APC albo artylerzystow)

 

a do samoobrony (cywilnej) to tez sie nie nada (mozna uniemozliwic strzelanie ogniem ciaglym - ale tego ze ani 5,7 x 28 ani 4,7 x 30 nie podchodza pod legalna amunicje u nas nie przeskoczysz)

 

a nawet jezeli bysmy chceili miec to nielegalnie to Wania ze stadionu takiego ustrojstwa jeszcze przez 10 lat chyba nie zobaczy :wink: :wink:

 

(text pisany z maxymalna dopuszczalna dawka sarkazmu- zwlaszcza ostatnia czesc - wiec prosze : niech nikt sie nie oburza :wink: )

Link to post
Share on other sites
nic bym nie wybral - poki nie jestem czlonkiem jednej grup do ktorych ta bron skierowano (i chyba na wmasg niewielu znalazlo by sie pilotow smiglowcow, kierowcow APC albo artylerzystow)
FsN jest dla policjantów głównie, inne pistolety maszynowe również dla AT. To jest normalny pistolet maszynowy, na nową, skuteczniejszą amunicję. Tak skracając. Dla służb ochrony dajmy na to, również.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...