Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Sig Sauer 90


Recommended Posts

Eh, magiczny czerwony napis na górze.

Osobiście sądzę, że szkoda na to pieniędzy, lufa ma wewnątrz średnicę 6.9mm! , mocniejsza sprężyna prawdopodobnie rozwali go na strzępy i oba typy magazynków są lipne, w długim łamią się zaczepy, a z bębnowego łuski się gubią.

Link to post
Share on other sites

Ja dodam cos od siebie. Mam juz od 3 lat S9. Wiadomo jest to plastik, wiec trzeba troszke uwazac, ale nie jest tak źle. Wymienilem sprezyne na 170% PDI, dorobilem HU i wymienielem srodek tloka na mtalowy. kosztowalo mnnie to z 70zl a zasieg zwiekszyl sie powaznie. Mam teraz z 60 m zasiegu moze wiecej< nie wiem dokladnie ile, ale napewno moge powiedziec ze zasieg jest wiekszy niz stockowego elektryka> wg. mnie za te pieniadze to ok. Moze lufa jest troszke.... DUZA! ale da sie wymienic.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

P/w sprężyna S-Sauer 90 ma 0,6-0,7 J mocy (źródło - strona producenta, instrukcja obsługi, pudełko). Na Military co prawda piszą 1J (świadome wprowadzanie klienta w błąd), ale mozna ten 1J wycisnąć prostymi metodami....jak właśnie opisana wyżej wymiana sprężyny. Pomimo średnicy wewnętrznej lufy (6,9mm), sauer jest w miarę celny...

 

A tak w ogóle, to czy zauważyliście, że na Military przy każdej prawie replice cyberguna (i nie tylko) moc "zaokrąglana" jest w górę? czy to nie jest trochę nie fair? jak ktoś nie wierzy, sprawdzić na stronie producenta!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pisze tutaj.

 

Moje pytanie brzmi: :arrow: Mam Super 9 i nie wiem jak otworzyć tłok od strony dyszy.Od strony kolby bez problemy, wybijam te dwa krótkie pręciki i już ale z tej drugiej strony to już tak nie idzie.Jak to otworzyć i czy wogóle można to zrobić :?:

 

Z góry dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje pomocy :) Czy jest różnica w tych snajpach czy to te same moddele ??

http://snajperasg.pl/product_info.php/cPat.../products_id/38 ; http://military.pl/s/m/CG280750.html :?: (chcialbym zauwazyc ze jeżeli będziemy chcieli zapisać zdjęcie ze snajperasg {powiekszone} to zapisuje się pod nazwą: SUPER...&*^%. - http://tajgun.pl/?prod=15&cat=18 to chyba 2 rozne modele. :roll: ). Chcialbym zaczać zabawe z asg i niewiem ktora z nich jest "najlepsza" :lol: . Dzieki, pozdro :!:

Link to post
Share on other sites
Chcialbym zaczać zabawe z asg i niewiem ktora z nich jest "najlepsza"  :lol: . Dzieki, pozdro :!:

za tą cenę kup sobie G3A3 TM

lepiej wykonane, zasięg podobny i szybsze przeładowywwanie

minusem może byćbrak klimatu

ale jeśli snajpa w ASG nie jest mocna, to to nie snajpa

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam!

 

Może nieco odświeżę wątek :)

Dużo jest na forum informacji dotyczących przerabiania Sig Sauer 90 - znalazłem wiele o sprężynach, prowadnicach, tłokach, lufach oraz uszczelnianiu. Natrafiłem jednak na opinię, że przy tuningu nie wytrzyma mechanizm spustowy. Czy ktoś z użytkowników tego karabinu może napisać coś więcej na ten temat? Jakie problemy występują i jak konkretnie temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nieco spóźniona odpowiedź.........

 

Ja do swojego wsadziłem sprężynę z najtańszego odpustowego pistoleciku; takiego za 4zł. Nic przy tym nie wzmacniałem, a trzymie się to już 3 miechy, jak nie więcej. Moc wzrosła wyraźnie, kulka leci teraz dużo szybciej niż na stocku. Jakbym nie miał problemów z hop-upem to by pewnie leciała na około 50m celnie. Obecie, jeżeli mi kulka na 30. metrze nie skręca w prawo, to poleci prosto do 40m, a "cel" przy zetknięciu z nią wydaje dość przyjemny krzyk boolu :twisted:

Link to post
Share on other sites

Ja przerobiłem swoją super9 na m40 i wymieniłem w niej:

-Cylinder stalowy z przyspawaną głowicą cylindra (nie do ruszenia, polerka w środku)

-dotaczany tłok z łożyskowaniem głowicy tłoka wykonanej z brązu (głowica kierunkowa)

-dotaczana stalowa prowadnica sprężyny

-duraluminiowa nakładka na lufe (lepszy wygląd)

-dorobiona stalowa komora hop-up

-stopka wykonana z palisandru (drewno egzotyczne)

-prec lufa z castorurki z duraluminium (nie jestem zwolennikiem castorurek ale ta jest wyselekcjonowana)

-mechanizm spustowy przerobiłem w taki sposub że część odpowiedzialna za zwalnianie tłoka jest wykonana z kawałka klocka chamulcowego, więc nie do ruszenia, spust został wzmocniony w miejscu styku z "zwalniaczem tłoka"

-body zostało wzmocnione Belzoną Molecural a w miejsce zaczepów mechanizmu spustowego weszły tulejki stalowe

-uszczelnienia z o-ringów na styku komory hop-up i głowicy cylindra

-gumka hop-up od mojej MP5A2 TLF CA

-sprężyna o mocy około 300%

-dorobiony został dwujnóg

-Pas nośny z paska ZHP ( szeroki i wygodny)

-obecnie strzela się z magazynka zewnętrznego na 25 kulek

-osiągi ma coś koło 510-540fps nie jestem na 100% pewien ale robi demolke jak M15 CA z 540 fps (rozpiepsza 7 płyt CD, nie wiem czy więcej bo mi płyt zabrakło)

-do tego dołączona jest luneta TASCO 40x6

 

Całość prezentuje się świetnie, a po ostatnich przeróbkach nie ma prawa się rozlecieć, jedynym mankamentem jest naciąg sprężyny, który wymaga troche krzepy, ale jak się człowiek przyzwyczaji to nawet celując można przeładować.

Aktualne zdjęcie:

snajpa10ko.th.jpg

 

P.S.

Jak ktoś jest chętny to sprzedaje snajpe na allegro i zaczynam od 400 zł (zbieram na M14 G&G) http://allegro.pl/show_item.php?item=102655121

Link to post
Share on other sites

Gizbern z praktyki znam inny problem. Tłok od super9 jest plastikowy i o ile do systemy spustu wystarczy wstawić większą sprężynę to miejsce w którym zaczep spustu łapie tłok szybko się "zaokrągla" i zaczep sie po nim ześlizguje. Acha, jeśli wstawiacie spreżynę 150% i większa to trzeba poszerzyć otwór tylny tłoka, w orginalny nie wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie Irwin ale tłok mam już aluminiowy. Pierwsze co wyczytałem to że zaczep spustu w plastikowym tłoku się zużywa i prowadnica sprężyny niszczy :)

 

Gdzieś jednak znalazłem opis, z którego wynikało, że trójkącik który łapie tłok w mechanizmie spustowym się wyrabia. Nie wiem czy ja mam inny model bo u mnie element ten zrobiony jest z dość mocnego metalu i nie wydaje mi się żeby mógł się zniszczyć. Po wystrzeleniu ok. 1000 kulek z aluminiowym tłokiem i dołożoną 7 cm sprężyną z shotguna nie widzę żadnych sladów zuzycia. Może ktoś mi napisze czy zaczepy takie bywały plastikowe albo czy komuś to wysiadło.

 

I pytanie z innej beczki. Czy bezpiecznik z prawej strony zamka to tylko bajer żeby ładnie wyglądał czy też powinien coś blokować? Bo u mnie przełączanie go nie przynosi żadnego efetku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sauera może i ciężko mocno stuningować, ale można bardzo tanio zwiękrzyć jego osiągi do zadowalających jak na słabszą snajperke (pod warunkiem, że wszystkie elektryki wśród ludzi z którymi się strzelasz są stockowe).

 

Po1: Jeżeli chcesz coś podziałać musisz wzmocnić zaczep od tłoka (bądź go wymienić, ale tańszy jest mój sposóB)- poszukaj metalowych blaszek- najlepiej ze stali (żeliwo jest dość odpowiednie) które mają krztałt litery L (powiedzmy jedno ramię 5 drugie 7mm)i naklej dookoła tłoczka tak żeby dłuższe ramie przylegało do tłoka, a krótsze do zaczepu. Teraz spiłuj części blaszek wystające poza zaczep (troche jest z tym zabawy, ale coś trzeba poświęcić)

 

Po2: Nie kupuj oryginalnej sprężyny do replik, ale idź do zakładu gdzie się je wyrabia. Tam można wyrwać pasującą do modelu naprawde tanio- tam gdzie ja kupowałem pracuje kolega mojego ojca i jako że miał końcówke to dał mi za friko. Ja kupiłem sprężynę 1 cm dłuższą, o takiej samej ilości zwojów, o grubości 1.3 mm. to już daje zasięg porządnego stockowego aega, a i sie trzyma ponad 3 miechy już. Pamiętaj, że z reguły przycina sie sprężyny i co najmniej 1 z jej końców jest ostry i przy naciąganiu wyżłabia rowki w prowadnicy prowadzące do zmiejszenia jej wytrzymałości. Należy między sprężynę, a "denko" prowadnicy umieścić podkładke, łatwo dostępną w więkrzości sklepów z artykułami bodowalnymi, stalowymi (na nasze sklep z gwoździami :) )

 

Po3: Do snajperki przydałaby się leprza lufa. Proponuje kupić kilka kawałków casto rurki, o odpowiedniej długości, przygotować je do założenia jako lufy i sprawdzić strzelając kilka razy przez każdą, która będzie najleprza.

 

To tyle- tak przygotowany sauer powinien nosić sporo dalej i celniej, a to zawsze więkrza zabawa, ale niech każdy pamięta, że to nie replika czyni rozrywke, ale maniacy.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy tak ciężko?

 

Podstawowe dwie rzeczy to metalowa prowadnica i tłok. Te dwie rzeczy najszybciej ulegają zniszczeniu. Idziesz do pierwszego lepszego zakładu rzemieślniczego gdzie mają tokarkę, pokazujesz stare na wzór i robią Ci metalowe w ciągu pół godziny. Dalszy etap to stalowy cylinder (zamiast miękkiego aluminiowego) wraz z metalową głowicą (zamiast plastikowej) - z tym już więcej zabawy (właśnie jestem w trakcie dorabiania :))

 

Sposób z metalowymi wzmocnieniami tłoka nie jest Twój drogi czuksie gdyż ktoś wpadł na to wcześniej :) Już ponad rok temu na forum były wątki o tuningu Super 9 ze zdjęciami jak można zrobić wzmocnienia do tłoka z metalowych podkładek.

 

Co do sprężyny - 1,3 mm średnicy ma drut w sprężynie stockowej (przynajmniej taki był u mnie), a dodanie 1 cm (do długości 23 cm) będzie praktycznie niezauważalne przy strzelaniu. Ja dodałem do swojej sprężyny stockowej drugą sprężynę ok. 7 cm i wtedy dopiero widać wzrost osiągów. Mając wzmocnioną prowadnicę i tłok można spokojnie wsadzać sprężyne z drutu 1,5 mm.

 

Największym wyzwaniem jest dorobienie porządnego hop-up bo fabryczny nie jest wart funta kłaków. Podobno nowsze wersje mają regulowany ale do tej pory to co widziałem i słyszałem miało stały (albo wcale). Jak dla mnie ma on największy wpływ na osiągi - porządny zasięg, dobra powtarzalność i możliwość regulacji. Przy fabrycznym hop-up żaden z tych parametrów nie jest spełniony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...