Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłoki Deep Fire


Recommended Posts

Panowie, nie wiem czy tylko ja mam taki efekt, czy jaki czort ?

Otóż w kilku replikach, które robiłem na ekstremalne tuningi m150, stock i full auto nagminnie pękają tłoki. 3 korpusy i 1 szczęka. 4 repliki i 4 tłoki trefne ? Dodam, że przebiegi nie były większe niż 10k kulek na każdym. Mam stary tłok (ponad roczny) i aktualnie na m150 pęka mu 200k kulek i nie ma śladów, a nowe tłoki jak zapałki.

O co tu chodzi? Czy Deep fire zaczął odlewać tłoki z shitu, czy trafiły mi się 4 trefne jakieś ? To jest chore ...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z tymi najnowszymi, ale mój kupowałem ponad rok temu na asgshop'ie, śmiga do teraz, tylko zęby są klejone do korpusu. Najlepiej kupić sobie całego z Al'u jakiegoś Systemy/JBU czy Hurricane'a i odciążyć dziada paroma dziurkami.

 

Ogólnie w DF'ach fakt, że padnie korpus bez klejenia jest kwestią czasu...

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Każdy kleiłem. Półtoraroczny ledwo nadpiłowany na pierwszych zębach, nowe albo popękały, albo ..ehh szkoda gadać. DF jak dla mnie schodzi na psy.

 

Wczesniej kupiłem bore upa do AK z DF, efekt na m150 5 m zasięgu skuecznego. Wsadziliśmy z kolegom ten sam BU do rpk i zasięg podskoczył do 7m ... porażka.

Link to post
Share on other sites

W dodatku "zarzyna" Ci szkielet i to ostro. Głowice alu. taki OT, ostatnio boyi poprawiło szkielety, ten który kupiłem w promocji za 30 zł działa do dzis na m130(jak tak przeliczam guardera sp120) chrono nie kłamie. Na mrozach też było ostro full auto przy -18*C Z niecierpliwościa czekam na pęknięcie.

Link to post
Share on other sites

Szczerze, to wisi mi czy szkielet pęknie po 3k kulek czy po 50k. V3 tak łatwo nie pęka jak v2. A dodatkowo robiąc tuningi wszelkie muszę liczyć się z wymianą komponentów - normalnym jest, że coś pęknie, ułamie się czy przepali. Ryzyko jest ryzykiem, a dobrze złożona replika na alu głowicach i m150 może wytrzymać więcej niż ch..o złożona replika na cichych systemy i m150.

 

P.s. v2 na m160 nie zarznąłem na m160 i alu głowicach, to v3 tymbardziej nie uda się uszkodzić. Z resztą decyzję ostateczną odnośnie głowic podejmuję ja, a nie osoba druga czy trzecia. Gdybym się tak grzecznie słuchał co jest pisane na wmasgu to niepotrzebnie wydawałbym krocie złotówek na tuningi pomimo, że części 3 razy tańsze są tak samo wytrzymałe. Marka i napis systema - wzmocnione to nie wszystko.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio nie wiem czy może mieć na to wpływ "wypukłość" metalowych zębów na tłoku. Nie wiem czy wcześniejsze modele miały wypukłą wkładkę metalową ale ostatnie co kupowałem to tak... Jeden tłok taki założyłem zobaczę jak długo będzie działać... fakt tylko m100 i duży rof ale się zobaczy.

Link to post
Share on other sites

Zgłupiałem już zupełnie. Czytam opinie o tłokach od paru ładnych godzin i gdy już myślę że mam niejakie pojęcie co kupić, na sam koniec (czytałem od dna) taki topic. Czy na prawdę do sprężyny M140 muszę kupować tłok za ~150zł ?

(dodam, że silnik to TurboDymoChinol ten z mocnymi magnesami na batce 11.1V, rof ~15bb/s)

Link to post
Share on other sites

Nie taki nieśmiertelny, ja JBU zarżnąłem. :-F

Co do tłoków DF, to obecnie śmigają mi pięknie, bez tego podklejenia zębom zdarzało się wlecieć do środka korpusu, jednak tu muszę zaznaczyć, że w zasadzie każdy tłok dopasowywałem do zębatek (mam 3). Podpiłowywałem zęby aż po przekręceniu palcem zębatki tłokowej, tłok będzie się cofał bez żadnych oporów - fabrycznie zawsze trzeba było użyć trochę więcej siły, by zębatka zazębiła się z tłokiem.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie moje tłoki DF mają wszystkie metalowe zęby.

Z tego co widzę nikt oprócz mnie nie załatwił tłoka JBU (pękła mi ta wkładka z zębami - ostatni po prostu odpadł), więc chyba naprawdę to lepszy wybór.

Do tego zapomniałem, że w MP5 Galaxy siedzi drugi JBU i śmiga elegancko.

Link to post
Share on other sites

 

Z tego co widzę nikt oprócz mnie nie załatwił tłoka JBU (pękła mi ta wkładka z zębami - ostatni po prostu odpadł), więc chyba naprawdę to lepszy wybór.

 

 

 

heheh. Ostatnio koleżka w kałaszku załatwił ten aluminiowy JBU :???: Co ciekawe. Nie poszły zęby a korpus pękł w przedniej części (od strony głowicy). Naprawdę ciekawa sytuacja.

Link to post
Share on other sites

Panowie a czy mieliście taki przypadek jak ja który poniżej opisze?

 

Otóż robiłem tuning w replikach. Jedna to G36k a druga to G36. Obie marki JG. Obie na vortexowych lozyskowanych prowadnicach, w jednej lozyska kulowe i m130 guarder a druga lozyska slizgowe i m140 guarder.

W obu przypadkach z tłokami Deepfire wystepowalo cos takiego, ze po naciagnieciu sprezyny, tlok zostawal w tylnej pozycji i cos blokowalo go aby mogl pojsc sie zwolnic. Jedna zebatka tlokowa i jej 2 ostatnie zeby ucierpialy.

Czego moze byc to wina, jakie przerobki sa wymagane?

Otoz probowałem:

- wiele metod podkladkowania

- wyjmowalem lozyskowanie z prowadnic gdyz mialem podejzenie ze po prostu sprezyna nie ma miejsca sie do konca zlozyc

- wsadzalem lekkie springa m90

 

 

Pytam sie tutaj, gdyz moze ma to jakis zwiazek z "nowymi" tlokami czy cos ? W ubieglym roku instalowalem kilka tlokow DF w roznych replikach i nigdzie problemu nie bylo

Link to post
Share on other sites

Panowie a czy mieliście taki przypadek jak ja który poniżej opisze?

 

Otóż robiłem tuning w replikach. Jedna to G36k a druga to G36. Obie marki JG. Obie na vortexowych lozyskowanych prowadnicach, w jednej lozyska kulowe i m130 guarder a druga lozyska slizgowe i m140 guarder.

W obu przypadkach z tłokami Deepfire wystepowalo cos takiego, ze po naciagnieciu sprezyny, tlok zostawal w tylnej pozycji i cos blokowalo go aby mogl pojsc sie zwolnic. Jedna zebatka tlokowa i jej 2 ostatnie zeby ucierpialy.

Czego moze byc to wina, jakie przerobki sa wymagane?

Otoz probowałem:

- wiele metod podkladkowania

- wyjmowalem lozyskowanie z prowadnic gdyz mialem podejzenie ze po prostu sprezyna nie ma miejsca sie do konca zlozyc

- wsadzalem lekkie springa m90

Pytam sie tutaj, gdyz moze ma to jakis zwiazek z "nowymi" tlokami czy cos ? W ubieglym roku instalowalem kilka tlokow DF w roznych replikach i nigdzie problemu nie bylo

 

Może przeczytaj post 9.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...