Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wytrzyma. Najlepiej nawiercić i dopiero w dziurę wkleić.

 

Jeśli kleiłeś poxipolem, to nie wytrzyma też obsada łoża i nakładki. Ale na to tez jest sposób - owijasz dokładnie obsadę dookoła cienkim drutem zamoczonym w poxipolu, albo nitką klejoną superglue, byle mocno. Potem tylko lekkie szpachlowanie i szlifowanie :)

 

Jeśli obsada była spawana, to nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Dread , zrobilem cos takiego jak mowisz , ale z cienkiej blaszki , poprostu obkleiłem paskiem dookoła . miejmy nadzieje ze wytrzyma , jeśli nie , to zrobie jak Ty radzisz .

A jesli wyjme z nakladki rury gazowej sprezyne kasujaca luzy , ta co wystaje z przdu nakladki ? tez pęknie obsada ?

 

kołek zrobiłem ze śruby . Znalazłem odpowiedni rozmiar , spiłowałem gwint , wymierzyłem w ktorym miejscu zachodzi zatrzask w szynie , potem juz na wymiar po mału docinalem dlugość kołka . Wlasnie mam wrazenie ze jest jeszcze te 2 mm za dlugi ale nie wiem sam juz . :P

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam rk-01 i do "beryla" braknie mi tylko kolby... Mam możliwość zamienić się za Body i kolbę od rk-06 (ten ze stałą drewnianą)...

Moje pytanie brzmi. Lepiej będzie mi zamontować kolbę na rk-01 czy na rk-06? I jak to zrobić na wybranym modelu...

Pytanie nr.2 w jaki sposób zamontować szynę berylowską i co trzeba przerobić aby pasowała...? (tą długą pict.)

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę RK-01 ma z tyłu "skośne" body. Ponad to musiał byś się pozbyć zatrzasków kolby (z tyłu przycisk do "składania" oraz zaczep trzymający kolbę w pozycji złożonej) Lepiej będzie jak użyjesz body od RK-06.

 

I jak to zrobić na wybranym modelu...

Posiadam RK-06 i jakiś czas temu montowałem kolbę od Beryla. Postaram się wstawić fotki jak mniej więcej należy przyciąć kolbę oraz czego należy sie pozbyć w body :wink:

 

Pytanie nr.2 w jaki sposób zamontować szynę berylowską i co trzeba przerobić aby pasowała...? (tą długą pict.)

 

Szyna z przodu posiada bolce które trzymają się na podstawie szczerbinki. Z tyłu' date=' na ogonie kolby jest trzpień na który zakłada się szynę.

Na zdjęciach kolegi asgszczepan widać mniej więcej jak wygląda system mocowania szyny. (oczywiście to jest wersja samorobna).

Można także kupić oryginalny ogon kolby z trzpieniem zamontowanym fabrycznie.

 

sdc11914f.th.jpg sdc11917.th.jpg sdc11911e.th.jpg

Link to post
Share on other sites

bez zadnych przerobek wejdzie , pod warunkiem ze masz replike cymy 048 lub boyia i ze nie bedziesz uzywal gearboxa :) a jezeli bedziesz to czeka cie zabawa z szlifierka , i pilnikiem .

 

uff . skonczylem swoj projekt , jak skomentujecie ?

 

 

http://img839.imageshack.us/img839/7686/berylmniejsze.jpg

 

http://img521.imageshack.us/img521/2438/sdc11972h.jpg

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites

jezeli masz w systemie tokio mariu , to nie bedziesz musial nic ucinac , tylko przewiercic tak jak opisal to Jonboy w swoim tutorialu . Jezeli masz w systemie vfc , to sporo . Ja wycialem ze 3/4 a i tak spierniczylem bo moglem inaczej to rozwiazac , zachowujac sprezyne dociskujaca kolbe w pozycji zlozonej . Ale juz nei bede modzil.. niech zostanie tak jak jest .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie. Nie musisz rozbierać całej repliki. Wystarczy zdjąć rurę gazową i można już wymieniać łoże. :wink:

 

Uproszczona instrukcja:

 

1. Zdejmujesz dekiel i wyjmujesz baterię.

2. Przekręcasz do góry dźwigienkę na podstawie szczerbinki.

3. Zdejmujesz rurę gazową wraz z nakładką oraz obsadą.

4. Od wewnętrznej strony obsady łoża trzeba przekręcić kolejną dźwigienkę. (w stronę wylotu lufy)

5. Odciągamy do przodu obsadę i możemy zdejmować łożę.

 

I to mniej więcej tyle. Dodam jeszcze że kałachy od Boyi/Dboys rozkłada się niemalże identycznie jak broń ostrą. Jeśli dalej będziesz miał z tym problem odezwij się na PW :icon_razz2:

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...