Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja bym powiedział obsada łoża i nakładki do Beryla nowego typu (uszy do pasa po dwóch stronach) w Radomiu to koszt 82zł + 22% vat razem 100.04zł. Osobiście coś takiego posiadam i z chęcią zamieniłbym się za starą obsadę z jednym uchem. Niestety ta nowego typu uniemożliwia korzystanie z szyn x47.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam konstruktorów i użytkowników beryla.

 

Pomału przymierzam się do złożenia jednej sztuki i od razu chciałbym nabyć parę części z łucznika. Zanim jednak napiszę do nich, to mam pytanie czy ktoś z forumowiczów planuje robić zamówienie w najbliższym czasie? Może wtedy ceny będą odrobinę przyjemniejsze? ;)

Edited by Nikus
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, kiedyś łoża z chwytem był praktycznie nie dostępne a od niedawna można kupić go bez żadnego problemu i za ułamek ceny co dawniej.

 

Pytanko:

Jakie użyliście metody z wydłużeniem lufy i tłumikiem ognia? Bo jak mi wiadomo to bardzo ciężko dostać tłumik od oryginała i do datku jeszcze nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Uświadomcie mnie proszę jak to jest z przednim chwytem. Tzn czy wymienialiście (baza to SLR od CA) zarówno górę i dół? Bo na allegro zawsze sprzedają tylko dolną część a jak patrzyłem na niektórych Waszych zdjęciach to miałem wrażenie że wymienialiście obydwie części.

Link to post
Share on other sites

Uświadomcie mnie proszę jak to jest z przednim chwytem. Tzn czy wymienialiście (baza to SLR od CA) zarówno górę i dół? Bo na allegro zawsze sprzedają tylko dolną część a jak patrzyłem na niektórych Waszych zdjęciach to miałem wrażenie że wymienialiście obydwie części.

 

jak chcesz, żeby to wyglądało jak beryl to wypadałoby wymienić obydwie części :wink:

 

rura gazowe ak z berylowską nie jest wymienna, patrz -> podstawa szczerbinki

 

a na allegro czasami bywają, zawsze możesz spytać w "łuczniku"

Link to post
Share on other sites

Radom to jedno źródło koszt takiej nakładki na rurę gazową to jakieś 5zł + oczywiście vat. Ewentualnie można kupić w sklepie works11 od Tantala za 20zł tylko trzeba by ją przemalować na czarno http://works11.pl/?product_id=21175&category_id=496 . Co jakiś czas można też dorwać taką nakładkę na alledrogo. Na koniec czepne się nazewnictwa ;) część górna - nakładka na rurę gazową a dolna - łoże.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Podobno lubią się łamać. To prawda?

Ja nie miałem przedłużki silesia, tylko samoróbkę i nie polecam ogólnie rozwiązania z nakręcanymi przednimi częściami lufy. Beryl jest strasznie długi, zwłaszcza, jeżeli jest się przyzwyczajonym do biegania z ak-74. Długa lufa lubi zahaczyć o wszystko, o co da się haczyć. Drzewa, futryny drzwi, słupy, to wszystko jest zabójcze dla tłumików. Ja osobiście złamałem przedłużkę i wygiąłem lufę wewnętrzną i po tym incydencie wykonałem lufę z jednego kawałka rury, by i tak ostatecznie przerzucić się na robienie miniberyla :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powiedzcie mi proszę, dużo zachodu jest z montażem kolby od Beryla mając za podstawę AK-74 w wersji ze składaną kolbą? (końkretnie CM.040C). Jakie zabiegi by mnie to kosztowało, żeby pozbyć się zawiasu od kolby 74 i zamocować kolbę berylowską? Jak wyglądałaby sprawa z mocowaniem klasycznej, składanej na bok kolby, a tej 6pozycyjnej SF (jak w m4)? Podoba mi się również ta druga kolba przy berylu, no i cena jest atrakcyjniejsza niż w przypadku metalowej, składanej na bok.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Trochę zachodu jest. Po pierwsze trzeba zdemontować kolbę od Cymy, a potem wyjąć jej obsadę z korpusu. W Bojcu obsada jest przynitowana na cztery nity, po dwa na stronę, w Cymie chyba też. Więc trzeba użyć wiertarki, albo czegoś podobnego, by wymontować nity. Potem czeka Cię piłowanie obsady, by idealnie wpasować ją w klocek od kolby. Następnie, jak masz już wpasowane, trzeba przewiercić obsadę i kolbę. Obsada to pikuś, a co do kolby, to masz parę stron wcześniej patenty i dyskusje na ten temat. Jak masz dziurę, to ładujesz tam śrubę a potem całość znów nitujesz do korpusu. Kolba trzyma się pewnie, ale zostaje dużo dziur i szczelin do zapchania. Ja maskowałem je tnąc blachę i przyklejając ją na poxipol, ale możesz też spawać, albo szpachlować, jak wolisz.

Zostaje oczywiście jeszcze kwestia wpasowania gearboxa, można albo ciąć klocek kolby, albo dupę gearboxa - oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Na koniec przykręcasz śrubą ogon kolby i Beryl gotowy.

 

Co do kolby SF, to zamontować jest łatwiej, ale efekt końcowy jest paskudny. Trzeba pamiętać, by zamontować kolbę prosto, a nie pod kątem, co jest najczęstszym błędem młodych berylmejkerów. Montowanie tej kolby jest moralnie usprawiedliwione, gdy robimy Beryla Comando.

Link to post
Share on other sites

Jak tniesz dupę gearboxa, to masz łatwiej, bo to znal, albo inny szajsmetal, więc piła idzie łatwo. Wada jest taka, że masz potem niestandardowy gearbox i w przypadku apgrejdu trzeba ciąć od nowa. Potrzeba też trochę więcej staranności, bo pomyłka o milimetr może kosztować kolejny korpus.

 

Jak tniesz klocka kolby, to namachasz się jak dzika świnia, bo cholernie twarde to jest. Zaleta taka, że każdy gearbox włożysz (na przykład masz jeden do cqb, drugi do lasu i przekładasz sobie w pięć minut w domu). Dodatkowo kolbę możesz przyciąć trochę bardziej, a potem zapchać to co wydłubałeś poxiliną i dopiero w tą papkę włożyć dupę boxa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...