Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na wstępie mam na sprzedaż górną nakładkę na rurę gazową do mini-Beryla, a także do jego większego brata wz. 96. Stan praktycznie bdb. Kolejne to mam pytanie czy ktoś wie jak nasunąć kolanko rury gazowej (oryginał) na lufę Cymy dokładnie CM 040, bo kurde nie wiem czy trochę przeszlifować lufę czy może, kolanko jakoś od środka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziś dostałem końcówkę lufy z Silesa- factory... Nie dość że przesadnie za długa, to jeszcze cholernie ciasny gwint który musiałem piłować... ;| :bialaflaga: Także się nie postarali...

 

Na ukończeniu mój 3ci długi berylek. Tym razem, na zamówienie od maniaka z Austrii ;o . Właśnie klei się kołeczek na szynę. Jutro wrzucę fotki.

 

Tymczasem, 5 "Berylków" będących na wyposażeniu mojej ekipy. Ich liczba stale rośnie :icon_biggrin:

 

DSCF1920.JPG

Link to post
Share on other sites
Jacek GROT te Berylki mimo że nie aż jakoś super dokładnie wykonane prezentują się zacnie :smile: Ja jednak wolę jakość, dokładność i jak najwierniejsze odwzorowanie :tongue:

 

Zgodzę się, w pierdoły typu kolanko rury gazowej, selektor, bezpiecznik, bawić mi i moim kumplom raczej się nie chce... Ale widok kilku sztuk na strzelance/ treningu- bezcenny :D Nam do rekonstrukcji, w zupełności to wystarczy ; )

 

Zresztą to zdjęcie jest nieco przekłamane. Zauważ jak ładnie lufa w górnym karabinie ugina się do dołu, a lufa w dolnym do góry xD

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Sab93 - to suwadło wydaje gorszy dźwięk od tego co ja mam teraz. A mam stockowe.

Nagrywałem to kalkulatorem i dlatego taka jakość... :icon_confused:

Mam zamontowaną tam sprężynę od ostrego AKM'a i przeładowanie wygląda identycznie jak w oryginale.

W realu jest znacznie bardziej głośne. ^^

Link to post
Share on other sites
Ha! dobrze, że mam batkę na kolbie - długo Ci Azur zajęło założenie suwadła i czy musiałeś się z tym sporo męczyć?

 

Urządzenie powrotne to kwestia nacięć. Gorzej z suwadłem. Częśc robiłem szlifierką, część mi jakiś gość od obróbki metali wypalił elektrodą. Z samą szlifierką zajmuje to dość sporo czasu.

 

ziober - Nie zapominaj że suwadło dodaj dodatkowe punkty lansu xD A na poważnie to tak jak piszesz. Albo na treningi, albo na pokazy. Na co dzień przez brak miejsca na baterię faktycznie lepiej pozostać przy stockowym. :icon_razz2:

 

Do tego samego wniosku doszedłem, dlatego zostawiam sobie stockowe z RK06 ;)

Link to post
Share on other sites

Berylek który pojedzie do Wiednia, właśnie został ukończony ;)

 

Oto foto:

 

https://picasaweb.google.com/JacasgGROT/KbkWz96BerylFurTilo#

 

Gdzieś tam jest jeszcze porównanie z moim. Trzy ostatnie zdjęcia, pokazują nowe końcówki lufy z silesi. W zasadzie, to był jeszcze jeden starszy typ, jeszcze krótszy. Cieszy to że w nowym jest gwint. Więc postanowiłem zamontować tłumik 25x 400mm ... Jeśli kogoś by interesował taki fetysz, to właśnie widzi jak to wygląda...:P

Link to post
Share on other sites

Tak też to potwierdzam bo miałem starą i nową przedłużkę od Silesii i również spostrzegłem znaczące różnice w długości jak i w budowie :D A tak swoją drogą nie uważacie, że to jakaś profanacja? http://allegro.pl/replika-kbk-wz-96-beryl-i1587397488.html Ja rozumiem, że ludzie robią różne stylizacje itp. ale tego nawet nie można nazwać stylizacja na Berylka :D

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to z CM 031 ciężko jest zrobić beryla, bo to plastik body, więc będzie ciężko kolbę zamontować. Jest to praktycznie nie wykonalne. Co do body to najlepiej jakieś stalowe od AK 74, kolbę to tylko oryginalną znajdziesz, na allegro jest bardzo tania http://allegro.pl/kolba-skladana-do-kbs-beryl-beryla-wz-96-oryginal-i1588260037.html Z tym Panem bardzo można fajnie się dogadać poza allegro, opuści cenę, naprawdę spoko facet. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak jestem pewien, a to dlatego, że do standardu TM (a w takim kolega Sowa ma swoją 031) nie ma skorup, które by były ze stali, a tym bardziej, żeby miały prosty tył. Poza tym opis na polskich jednostkach i tak odnosi się do skośnego korpusu.

Link to post
Share on other sites

Tego "Beryla" na allegro pokazywał mi już kumpel. Po prostu brak słów. Nie wiem jak w ogóle można to nazwać Berylem :icon_razz2:

 

Co do bazy na Beryla to najlepiej by było chyba sprzedać tą Cymę i poszukać RK-06 firmy Boyi. Wtedy dużo łatwiej będzie Ci robić wszelkie modyfikacje i powinny być one trwalsze. Nowego Boyi można dostać już za 530 zł, a jak dobrze poszukasz to może trafi Ci się używany w dobrej cenie. Nie wiem ile chcesz włożyć pieniędzy w taką modyfikację, ale jeśli w przyszłości będziesz chciał użyć więcej części od ostrego to dopasowanie ich do RK powinno być łatwiejsze niż do CM. I całość tak jak pisałem już wcześniej będzie trwalsza. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...