Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zacne, podoba mi się. Lufa jest jednoczęściowa, czy dokręcałeś przedłużenie?

Co do podstawy muszki - jest prosty sposób na upodobnienie jej do berylowatej w troszkę większym stopniu, wystarczy kilka minut z pilnikiem. Ogólnie trzyma poziom.

 

edyta: dobra, teraz widzę już, że na pewno przedłużka :)

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

polecam wszystkim magazynki beta project magpull'a

Mają krzywiznę magazynków do beryla ( wszak sa kopia magów 5,56 :-) )

 

Jakość wykonania 10/10 i choc sa dosc drogie to moim zdaniem dal berylo maniaków idealne rozwiązanie :)

Posiadam takowe magi SoP-Pel. Co do wykonania zewnętrznego zgodzę się 10/10. Wnętrze jak na razie chyba też (na razie przestrzelane tylko na Beatce). Obawiam się tylko o wytrzymałość tego przeźroczystego środka. Otóż zaczepy, które trzymają środek w skorupie maga w momencie próby rozebrania strzelają :poddanie: Jak w magu za prawie 20 $ to trochę nie ten teges.

Po jednej próbie rozebrania zaniechałem tego. Niby się środek nie wysuwa, ale można było to zrobić z bardziej elastycznego materiału.

Pozdr. Ivo M

Link to post
Share on other sites

Fajnie że zbrojownia go przerobiła, tylko że trochę słaby z niego Beryl. Taki 40%. :P Bo szyna górna od Cymy, do przednich okładzin tylko dołożone RIS, wycior nie wyjęty, przewód skośny i rura gazowa też do wymiany. Podstawa szczerbinki pewnie też, bo rygiel jest tylko zdemontowany. Jedynie magazynek mi się naprawdę podoba :D Ciekawe jak udało im się zrobić z ostrego mid-cap'a. Mimo brakujących detali o których wyżej pisałem, jestem pozytywnie zaskoczony tym że zdecydowali się na taką modyfikację :)

Link to post
Share on other sites

Ciekawa ta atrapa lewego selektora ognia czy to nie jest czasem moja robota bo poszło coś do Kielc.

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=89554&hl=mivak

 

Tak przy okazji to zaprezentuje moje wypociny:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a842c370984eb38.html

 

Jeszcze jedna sprawa co myślicie by zrobić małe naklejki tego logo FB w trójkącie. Mam kolesia co ma takie możliwości. Czy był by ktoś zainteresowany?

Edited by mivak
Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdzałem jak luneta współpracuje z koli i powiem że fajnie to wypada. Magnifiker czy jak to sie tam pisze jest trochę drogi a taka kompilacja daje rade.

Fakt magazynek właśnie od AKMa podczepiłem.

Edited by mivak
Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak udało im się zrobić z ostrego mid-cap'a.

Bardzo prosto - trzeba wyjąć bebechy z midcapa, wyjąć bebechy z ostrego, a potem włożyć bebechy z mida w pudełko od ostrego. Dla majsterkowicza pół godziny roboty. Szkoda tylko, że o naboje się nie postarali.

Link to post
Share on other sites

Bardzo prosto - trzeba wyjąć bebechy z midcapa, wyjąć bebechy z ostrego, a potem włożyć bebechy z mida w pudełko od ostrego. Dla majsterkowicza pół godziny roboty. Szkoda tylko, że o naboje się nie postarali.

 

 

Na allegro pojawiły się właśnie czarne magazynki od Beryla Klik. Zastanawiam się nad taką modyfikacją, jednak nie wiem jakie magazynki kupić. Mid/Low capy od AK74 będą chyba najlepiej się do tego nadawać. (podobne zakrzywienie) Tylko jakiej firmy? MAG z tego co słyszałem jest nierozbieralny. Szukam jakichś z którymi nie będzie problemów z wyjęciem wnętrzności. Z samym przerobieniem raczej sobie poradzę (jak ma się już w łapie części to można kombinować :P)

Link to post
Share on other sites

Z czarnym nie ma sensu, bo i tak mało kto zauważy różnicę. Mniej zachodu jest z "prostowaniem" magazynka od AK74, niż z wkładaniem bebechów. No, chyba, że potrzebujesz magazynka do podniecania się że jest oryginałem, a nie do wyglądania ;)

 

Ja osobiście męczyłem hi-cap, bo z nim nie ma większych problemów.

Link to post
Share on other sites

właśnie chodzi o to żeby to był Mid-cap. Ogółem trudno jest wstawic bebechy mida/low'a do skorupki Berylowskiej. I powiem wprost - od razu widać różnicę czy to mag berylowski czy AK74

 

Wg mojej opinii świetny magnifiker to ten w postaci nakłądki noktowizyjnej pvs-14 ... cena jednak powala, wyżyma i wykręca na lewą stronę ( prawie 190$ )

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest z magami beryla ale od AK47 tego z tworzywa bez problemu wsadziłem midcapa. Jaki więc jest problem z berylowymi czy mają inne wygięcie niż ak74? Rozumiem że 47 i 74 mają inne ale 74 i beryl to chyba to samo przynajmniej kaliber?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest z magami beryla ale od AK47 tego z tworzywa bez problemu wsadziłem midcapa. Jaki więc jest problem z berylowymi czy mają inne wygięcie niż ak74? Rozumiem że 47 i 74 mają inne ale 74 i beryl to chyba to samo przynajmniej kaliber?

Nie, jest inny kąt między tymi magazynkami w 74 jest kaliber 5,45 a w Berylu jest 5,56.

Inny kształt naboju wymusił zmianę kąta nachylenia magazynka.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Już kilka razy w temacie padło to pytanie. Nakładkę można kupić u producenta w Radomiu, albo przemalować nakładkę od Tantala dostępną na works11.pl. Podobno zdążają się czasem na alledrogo, ale osobiście żadnej nie widziałem :P

 

Pamiętaj jednak, że przy wymianie nakładki musisz wymienić również podstawę szczerbinki na wersje od Tantala lub Beryla.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czas pochwalić się moim najnowszym wybrykiem :)

 

http://img411.imageshack.us/img411/1646/61481881.jpg

http://img121.imageshack.us/img121/7504/93238932.jpg

 

Replika z dedykacją dla wszystkich niedowiarków, którzy nadal twierdzą, że nie da się przyczepić kolby od ostrego do szkieletu od AK74S. Da się i nawet lepiej trzyma wymiary oryginału :)

 

W planach mam tuning bandażem elastycznym i opatrunkiem samoprzylepnym "Leukoplast", aby jeszcze lepiej odwzorowywał broń pierwszego kontyngentu w Iraku :)

 

A w ogóle, to chętnie oddam go w dobre łapy :P

Link to post
Share on other sites

Ładny Beryl :-P

 

Miałbym prośbę do kogoś, kto ma replikę z oryginalną obsadą łoża, żeby mi obfotografował dokładnie ten klocek do zaczepienia szyny, a dodatkowo podał jego wymiary (ile średnicy i i wysokości).

 

I jeszcze coś co znalazłem w sieci:

 

http://www.szable.pl/index.php?page=shop.b...=69&lang=pl

Edited by Mahud92
Link to post
Share on other sites

Sklep ma koncesję na obrót bronią, tak więc jaki problem, żeby sprzedawać istotne części?

 

Części od Beryla nie służą tylko do wyrobu replik. Pamiętaj, że są jeszcze ludzie, którzy z Beryli po prostu strzelają ;) ;) ;)

 

 

 

edyta: Zobacz sobie co sklep sprzedaje - mają nawet kompletne dragunowy, beryle i pkmy. W takiej sytuacji sprzedawanie lufy to pikuś.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć.

Jestem w trakcie składania swojej maszynki , i zamontowałem dopiero co , szynę na góre. I mam wrażenie ze jakoś chyba za wysoko jest przy mocowaniu z tyłu , a może mi sie tak wydaje?

 

sdc11911e.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tu , mocowanie . Wszystko jeszcze w stanie surowym

 

sdc11917.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sdc11914f.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wykonałem również własnoręcznie obsadę łoża i nakładki .

 

sdc11927.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sdc11928.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

sdc11929a.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sdc11931.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a także przerobiłem podstawę muszki

 

sdc11924.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sdc11937.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

sdc11936s.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Generalnie , jako wzór postawiłem sobie ten karabinek ,

berylcomando02.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zostało mi do przerobienia kolanko gazowe, tylko nie wiem bardzo jak sie do tego zabrac ... chodzi mi o przod z pierscieniem :wink:

Link to post
Share on other sites
zostało mi do przerobienia kolanko gazowe, tylko nie wiem bardzo jak sie do tego zabrac ... chodzi mi o przod z pierscieniem

 

W castoramie kupujesz dwie rurki, jedną o średnicy takiej, żeby lufa weszła, a drugą taką, żeby weszła do niej idealnie kupiona wcześniej rura. Cieńszą tniesz na długość pierścienia, a z szerszej tniesz plasterek i robisz kołnierz. Potem całość przyklejasz ładnie do kolana gazowego (jeśli chcesz, żeby się zdejmowało), albo na stałe do lufy.

 

Powodzenia w projekcie! :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...