Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A to moja zabaweczka, wzoruję ją na pierwotna wersję kbk. wz.96 Beryl: http://picasaweb.google.com/JacasgGROT/BERYL#

 

Zrobiony na podstawie Rk-06. Fakt, piłowania było sporo, sprężynki dociskającej nie udało mi się zostawić :( Ale wystarczyło tylko dokręcić śrubę i wszystko trzyma się cholernie sztywno.

 

Jeszcze tylko kilka małych szczegółów i będzie naprawdę baaardzo podobny do kbk.wz.96 beryl.

 

Pozdrawiam ;))

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na fotkach całkiem przyjemnie się prezentuje. Jeszcze podstawa szczerbinki, nakładka na rurę gazową i kilka innych szczegółów w przedniej części a będzie wyglądać jak oryginał :icon_razz2: (nie licząc selektora i bezpiecznika :wink: )

 

Ta "dokładka" lufy jest z SF, czy sam dotoczyłeś?

Link to post
Share on other sites

A mi się udało zrobić już dawno temu Beryla, w którym kolba się składa i po wyjęciu z repliki pasuje bez problemu do ostrej wersji. Jest bardzo, ale to bardzo sztywna, system składania działa jak w oryginale.

Wszystko wygląda jak w normalnym AK 74, jednak - wymagane było to, że trzeba było "przedłużyć" body, stąd niecały centrymetr body z tyłu jest dłuższe.

 

Replikę wykonałem dosyć dawno temu (zaraz rok będzie), jak znajdę jakieś fotki to się pochwalę.

 

Repliki, z których udaje mi się zrobić taką przeróbkę:

-AK 74 rk-06 Boyi

-SLR105 Classic Army - z niej to robiłem

-repliki AK 74 ze stałą kolbą montowaną na JEDNĄ śrubę od góry!

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupieniem takiej usługi - zapraszam na PW.

Link to post
Share on other sites

Ladies and Gentlemans, przywitajcie się ładnie z Kazikiem :maniak_killer:

 

kazik.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ogólnie wzorowałem się na tym Berylu:

 

http://www.militech.sownet.pl/inne/_Beryl_03.jpg

 

Co wymienione:

- podstawa szczerbinki (Tantal)

- ramka celownika

- nakładka na gazrurkę

- chwyt dolny

- kolba

- szyna Weaver, krótka

- pas 3pkt z Miwo (nie ma go na zdjęciu)

 

Przedłużenie lufy Silesia Factory no. 1. EoTech 552 from tomekpl.

 

Podstawa do konwersji to DBoys RK-06 AK-74 z drewienkami i stałą kolbą.\

 

Muszę jeszcze zdemontować jaskółczy ogon, bo troszku szpeci Kazia. A w przyszłości mam plan wymienić/zamontować: gazrurkę, obsadę łoża, chwyt pistoletowy, kolanko gazowe, może muszkę.

 

Myślę, że jak na początkującego w ASG to ładna przeróbka. Jak dla mnie jest narazie ok, tak jak jest.

Edited by jaymz87
Link to post
Share on other sites

Witam, mam do was małe pytanko wiecie może gdzie idzie nabyć korpus z mocowaniem na stałą kolbę do ak74 w systemie vfc? Szukałem po sklepach to albo bardzo drogie, albo od ak47, albo w standardzie TM'a, albo po prostu niedostępne.

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

nawet nie głupi pomysł tylko z kąd ja wezmę ogon od prawdziwka, bo z tego co mi wiadomo nie można kupić całego dolnego body od prawdziwka bo to podobno zakazane, jako istotna część broni. Hmm jżeli wspawać ogon od prawdziwka to odpada motyw cięcia berylowskiej kolby tak żeby pasowała? :teeth:

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Łatwiej jest wyciąć kolbę inż szpecić body jakimiś przedłużkami. Ja wyciąłem kolbę i wzmocnienie od nitowałem i dociąłem. Nowe nity. Kolbę mam ciasno spasowaną że trzyma się na jednej śrubę która idzie z ogona sprężyna dociskająca pozostała sprawna. Kolba chodzi jak ta lala. Body RK06 . I jeszcze jedno czy tą kolbę będziesz przekładał do ostrej? Jeśli nie to należy ciąć!!! Byle flexem i tarczą do nierdzewki za 2,5zł

Link to post
Share on other sites

Flex to potocznie gumówka, albo kątówka. Takie elektronarzędzie. Do flexa używa się tarcz. ;)

 

Ja z kolei ciąłem dremelkiem, też daje radę. Jak się postarasz i wiesz jak, to zdołasz wyciąć tak, żeby do airsofta i do ostrej pasowało. Z drugiej strony chyba chciałeś gazowego Beryla robić, nie? Zastanów się, czy w ogóle będziesz musiał ciąć.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to w Cm.035 będziesz musiał wszystko wymieniać. (W AK74 właściwie też, ale jest trochę mniej roboty :wink: ) Tył korpusu jest pod kątem i z założeniem kolby tak aby była prosto nie będzie łatwo. Pozostaje jeszcze przedni zaczep (ten trzymający kolbę w pozycji złożonej) do wywalenia i załatanie dziury po nim. Dekiel, łoże, nakładka na rurę gazową, podstawa szczerbinki wraz z szczerbinką, obsada łoża i nakładki, urządzenie wylotowe i podstawa muszki - to wszystko jest do wymiany.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeglądając alledrogo znalazłem oryginalne kolby w niezłej cenie. 130 zł za sztukę :wink: Może komuś się przyda.

 

http://allegro.pl/kolba-do-beryla-stan-dobry-i1331883178.html

 

 

 

Może trochę głupie pytanie ale czy bez problemu zamontuję tę kolbę w cymie 0.28c? Jest to model z tą kolbą od m4. Czy będę musiał wprowadzać tam jakieś przeróbki?

 

Prosił bym o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Może trochę głupie pytanie ale czy bez problemu zamontuję tę kolbę w cymie 0.28c? Jest to model z tą kolbą od m4. Czy będę musiał wprowadzać tam jakieś przeróbki?

 

Prosił bym o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Nie da rady za chiny ludowe!

Body musisz mieć w systemie VFC ze stałą kolbą...

Link to post
Share on other sites

Poszukaj może takiej, która jest montowana fabrycznie w Cymach CM.039c. Teoretycznie powinna pasować (ten sam system i właściwie ta sama replika, jedynie inne materiały) Nie wiem tylko czy da sie taką gdzieś dostać. :icon_sad:

 

Można ewentualnie kupić zwykłego RIS i przykręcić do pokrywy.

 

Odnośnie kolby to tak jak koledzy już wspomnieli nie da się. Jak jeszcze byś miał stalowy korpus (nie ZnAl!) to można by pokombinować. Choć w systemie VFC już jest dużo dłubania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...