Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanie: czy jest możliwe, że nowa podstawa szczerbinki, bezpiecznik i przełącznik rodzaju ognia kosztują:

 

"Podstawa celownika kosztuje 287.82 zł , przełącznik kompletny 105,53 zł , bezpiecznik -115,62 zł ."

 

na allegro zestaw urzywanych 50 sztuk przełączników ognia tantala kosztuje 12 zł

na works11 była podstawa celownika tantala za 75 zł,

a bezpiecznik to tylko kawalek blaszki,

więc skąd te ceny?

 

i jeszcze jedno pytanie: czy G&H, jak robi beryle, to trzeba im dostarczyc wszystkie potrzebne części?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam pytanie: czy jest możliwe, że nowa podstawa szczerbinki, bezpiecznik i przełącznik rodzaju ognia kosztują:

 

"Podstawa celownika kosztuje 287.82 zł , przełącznik kompletny 105,53 zł , bezpiecznik -115,62 zł ."

 

 

Niestety to możliwe. Podstawa celownika nie od dziś jest droga. Przelącznik trybu ognia zdrożał o 3 złote od czasu moich zakupów, ale bezpiecznik poleciał w górę o kilkadziesiąt złotych.. Niestety, budowa beryla na oryginalnych częściach jest droga.

 

na allegro zestaw urzywanych 50 sztuk przełączników ognia tantala kosztuje 12 zł

 

Taka wola sprzedającego. To stare przełączniki, nikomu niepotrzebne i sprzedający pewnie ma to na uwadze ;) Aczkolwiek taki przełącznik również jest koszerny, więc można kupować.

 

na works11 była podstawa celownika tantala za 75 zł,

a bezpiecznik to tylko kawalek blaszki,

Była i ni ma. Ale fakt, 300 złotych za tą część to spora przesada moim zdaniem..

 

więc skąd te ceny?

 

Z kosmosu, niestety. :/

 

i jeszcze jedno pytanie: czy G&H, jak robi beryle, to trzeba im dostarczyc wszystkie potrzebne części?

 

G&H już nie zajmuje się Berylami. Tak, pytałem.

Link to post
Share on other sites

Takie ceny są, bo konkurencji nie ma żadnej - więc Łucznik może dyktować takie ceny, jakie im się żywnie podobają. ;)

 

Z tego co pamiętam, to po dość głośnej sprawie, którą jeden z klientów owej firmy nagłośnił na łamach tego forum, G&H całkowicie wycofała się z robienia beryli. O co poszło? Klient czekał dobrych kilka miesięcy na replikę, zapłacił nie mało, a otrzymał replikę skopaną w każdym możliwym miejscu. Zarówno mechanicznie, jak i wizualnie. ;)

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

@Dread

Ile by wyniosło zrobienie beryla z cm048m (którą, bym jakoś podesłał)? Tylko, że ze stałą kolbą, która pomieści batkę? Wiem, że to nei byłby już beryl, ale trudno. Nie muszą być oryginalne części i nie musi to wyglądać na beryla w 100% (np, komora gazowa itp.).

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites
@Dread

Ile by wyniosło zrobienie beryla z cm048m (którą, bym jakoś podesłał)? Tylko, że ze stałą kolbą, która pomieści batkę? Wiem, że to nei byłby już beryl, ale trudno. Nie muszą być oryginalne części i nie musi to wyglądać na beryla w 100% (np, komora gazowa itp.).

 

Na takie pytania odpowiadam zawsze podobnie - powiedz jakiego Beryla chcesz mieć, a ja powiem za ile, albo powiedz za ile chcesz, a ja powiem jakiego dostaniesz :) Długie i koszerne Beryle swego czasu potrafiłem robić nawet za 600zł, jak się uparłem :)

 

A z resztą i tak masz PW, w którym napisałem również to, co napiszę tu: nie musisz rezygnować z kolby Berylowej, bo przecież baterię można wrzucić choćby w kieszeń na pasie nośnym. Miałem tak w moim mini i było to bardzo wygodne :)

Link to post
Share on other sites

Nikt nie zauważył, że zrobiłem to w swoim Berylu :(

 

Generalnie efekt jest bardzo fajny, choć z suwadłem trzeba się troche napracować. U mnie suwadło pochodzi od AKMa, a od Beryla suwadła się nie kupi - Radom takiego sprzedać nie chce.

 

Suwadło to wpływa lepsze wyważenie, a dzięki urządzeniu powrotnemu z oryginału (niestety również AKMa, od Beryla również się nie dostanie, a nieco się różni) super odskakuje, z impetem uderzając w podstawę szczerbiny. Zupełnie inny klimat, nie mówiąc już o wytrzymałości ( w replikach ten element jest bodajże znalowy).

 

Minus jest taki, że nie da się go zaciągnąć do końca i u mnie nieco strzępi kable, aczkolwiek to pewnie kwestia lepszego wycięcia suwadła, czego, z lenistwa, nie chciało mi się zrobić. ;)

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

G&H już nie zajmuje się Berylami. Tak, pytałem.

Aj tam gadasz. Zadzwonilem do nich z pytaniem o montaż kolby, powiedzieli ze nie robią już tych modyfikacji, to powiedziałem ze jestem z Suwałk.. odrazu dyskusja sie zmieniła i teraz mam zamontowaną kolbe od beryla przez G&H :)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie tę podstawę można było nabyć tylko na worksie, albo z łucznika. Na allegro jak śledzę od ponad roku ani razu się nie pojawiła, albo pojawiła się na tak krótko, że nie zauważyłem.

 

Z drugiej strony, to jak się nie ma dwóch lewych rąk, to podstawę szczerbinki też można samemu wykombinować z już istniejącej.

Link to post
Share on other sites

Sop-Pel , śliczność ta chodzi na Lipolcu czy stick'u? jeśli na stick'u to powiedz jaka najdłuższa batka ci tam wchodzi [ ilość ogniw ] , no chyba że kabelki będziesz miał na kolbę wyprowadzone :)

To będzie gaziak, flaki z Daytonagasguns...

Prawdziwy Classic airsoft, zasilanie zewnętrzne z butli z Blowbackiem i magazynkami od Aegów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...