Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No ale i tak cała operacja będzie dużo prostsza jeżeli znajdziesz stalowe body AK-74 ze stałą kolbą. Wyjdzie to pewnie nawet taniej niż rzeźba z ostrym ogonem i efekt będzie o niebo lepszy. Koszt takiego body to ok 100-120zł wiec nie ma tragedii.

 

Ja też długi czas broniłem się przed zmianą body ale widząc plusy jakie daje nowe body polecam ci jego wymianę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z alu? Nie mogłeś zrobić z płaskownika stalowego 10mm spawanego migiem? :D

 

A serio, to możesz pokazać jakiś schemat jak to rozwiązałeś?

 

 

Dread .... jesteś wielki, na koniec dnia latania po bankach, policji i magistrati tak mi humor poprawić :D

 

Podobnie zrobiłem jak kolega na stronie 53 niejaki AeroL ino zamiast plastiku wyciąłem krążek z alu a listwę przerywacza

nie wierciłem a wtopiłem kawałek plastiku i wydrążyłem w niej prowadzenie.

Link to post
Share on other sites

jak na złość do swojego beryla nie moge trafić przedniego łoża z chwytem, bo albo nie mam kasy i jest wysyp na allegro, albo mam kase i na allegro nie ma nic xd

Orientujecie się jakiej wersji Beryla używał (jeszcze wtedy) 1PSK w Afganistanie tuż przed wprowadzeniem hk416?

domyślam się żę był to beryl comando, czyż nie? :)

jeśli wiecie coś więcej to piszcie :)

Link to post
Share on other sites

Nie był to commando, był to zwykły długi, z chwytem pionowym z przodu i z szyną POPC drugiego typu, czyli tą krótką, mocowaną nad szczerbinką, na allegro często mylnie nazywaną "szyną do miniberyla". Kolby mieli zwykłe, choć czasem zdarzały się "customy" z kolbami od Emki. Do tego latarki surefire na risie i Eotech. No i taśma, albo szara makgajwerka, albo brązowa do pakowania. Karabin koniecznie popaćkany farbą w kolorze oliwkowym lub piaskowym, często oba równocześnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mój zapał okazał się słomiany, a zdolności zbyt skromne, więc nie będę jednak robić beryla. Mam w związku z tym do oddania dwa fanty, selektor z jedną dźwignią i podstawę szczerbinki od Tantala, to jest taka sama jak w berylu, tylko bez jakiś rowków, pewnie wiecie lepiej ode mnie. Selektor za 8zł, podstawa za 100zł, jak ktoś kupi podstawę, to dam mu selektor gratis.

 

Jak ktoś chce, to niech pisze na prywatną wiadomość, albo na czortkot@gmail.com

Edited by czortkot
Link to post
Share on other sites

Wczoraj z ciekawości zapytałem o ceny części w FB Radom. (Chełmiec się zorientować jak obecnie stoją niektóre elementy.) Natomiast odpowiedź jaką otrzymałem trochę mnie zaszokowała.

"Nie posiadamy obecnie w ofercie żadnych części do Beryla dla odbiorców indywidualnych.".

 

Nie chcę nic przesądzać, ale wygląda na to że teraz "homemade'a" będzie ciężko zrobić, przez obecność ARES'a. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

A wie ktoś może jak ma się sprawa z montażem nowej kolby (od wz. 96C) od taktycznych do repliki innej niż ARES? Jak patrzę na zdjęcia to wydaję mi się, że to nie będzie taka trudna sprawa, ale niech mnie ktoś oświeci lub sprowadzi na ziemię jak wie coś więcej. Z góry dzięki za pomoc.

 

Kolba:

http://taktyczny.com....-96-beryl.html

Edited by KrzysiekplX
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...