Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szyna na zdjęciu wygląda, że leci pod górę. Z resztą jest regulowana bo tak została zrobiona. Nie pamiętam kiedy dokładnie było robione zdjęcie czy przed właściwą regulacją czy po. Ważne, że trzyma "zero".

Fotka całości:

vzza.jpg

 

Wiejski tuning to masz sorki, ale sam.

Ważne jest to, że działa i to bez zarzutów przy jak najniższym nakładzie kosztów.

Tak przy okazji to nie jest replika.

 

Nie mam suwmiarki tutaj, gdzie teraz jestem, aby pomierzyć głębokość frezów na szynę, ale w Berylu te frezy nie wchodzą do końca tak to pokazałeś na zdjęciu. Jak mi się uda to zrobię zdjęcie zamontowanej szyny na Berylu - jak głęboko wchodzi.

 

Poczytaj sobie również o Radom Sport AKTYN:

http://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2009/09/aktyn_04-tfb.jpg

 

http://www.thefirearmblog.com/blog/2009/09/25/radom-aks-tantal-and-beryl-rifles/

 

Frezy możesz wykonać ręcznie pilnikami tzw. iglakami. Więcej roboty, ale jak masz zdemontowaną część to nie będzie tak ciężko.

Link to post
Share on other sites

Już przerabiałem ten temat z rusznikarzem. NIE DA SIĘ w podstawie od Tantala wykonać takich samych frezów ( zgodnych wymiarowo) jak w podstawie od beryla. Frez w którymś momencie przebije ściankę na wylot.

Jak będziesz robił foty tego beryla (ostrego) to sam zobaczysz.

 

edit: Jak będziesz cykał te foty to pomierz głębokości nacięcia na rożnych odległościach

Edited by mbiechu
Link to post
Share on other sites

Boże... Michael Corleone, wydaje mi się, że masz po prostu dwie lewe ręce i lamentujesz na wyrost nad każdą rzeczą jaką masz zamiar robić w swojej zabawce. Drażnić to zaczyna, zamiast pierdzielić i siać ferment to juz byś pietnaście razy zrobił sobie te rowki zwykłym kurde pilnikiem fi3 mm tak jak ja to zrobiłem w swoim, i NAWET wrzucałem tutaj foty. TAK ! była to podstawa od tantala ! ;) NO ale przeciez nikomu sie nie chce czytać 100 stron tematu.

 

Az sie uniosłem , sorry.

Link to post
Share on other sites

Najsmieszniejsze jest to, ze blacha ta zostala zrobiona tylko "na chwile" aby sprawdzic rozwiazanie. I tak juz jest prawie rok.

W porownaniu do tej berylowskiej z wersji "C" obnizona jest praktyczniejsza bo pozwala na odbezpieczenie/zabezpieczenie jednym palcem bez wysilku.

Podobnie z dzwignia przeladowania i pokrywa komory zamkowej - zrobione na chwile i na szybko.

Teraz niestety czesci do AK/BERYL podrozaly tak od ok. 6 miesiecy i to nawet dwukrotnie.

Niektore rzeczy mozna zrobic dokladniej lub przes rusznikarza, ale ci sie cenia niestety.

Link to post
Share on other sites

W magazynie byłem dzisiaj dosłownie na trzy minuty i tak na szybko tylko:

http://imageshack.com/a/img850/4703/r1tb.jpg

http://imageshack.com/a/img838/7200/l7f6.jpg

 

Mierzył nie będę już skoro są wymiary podane.

 

Może uda mi się zrobić w jakiś inny dzień porównanie AKGN z BERYL'em.

Nie mam teraz akurat zdjęcia tego jak to mam u siebie zamocowane, ale nawet jeżeli w Berylu ścianki są pogrubione to tak czy inaczej będzie się to trzymać na cieńszych (patrz AKMS).

Do tego na powyższym zdjęciu jest szyna drugiej wersji, a na AKMS'ie jest szyna pierwszej wersji.

Link to post
Share on other sites

Panowie, potrzebuje porady, mianowicie będe montował w korpusie stalowym oryginalny oczywiscie zmodyfikowany ogon kolby od beryla oraz obsadę lufy, obie te części nituje się w korpusie, jak najlepiej to zrobić, czym to zanitować, jakie nity kupić.

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowie, potrzebuje porady, mianowicie będe montował w korpusie stalowym oryginalny oczywiscie zmodyfikowany ogon kolby od beryla oraz obsadę lufy, obie te części nituje się w korpusie, jak najlepiej to zrobić, czym to zanitować, jakie nity kupić.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Pan z atrapykalasznikowa.pl montuje obsady za 30zł/szt. Mam już od niego parę części i wiem, że fuszerki nie odwala.

 

Mam pytanie: macie zdjęcia Beryla wewnątrz? Chciałbym wiedzieć więcej o mechanizmie selektora, mianowicie wszystko mam oryginalne a po włożeniu selektora ten ma luz i nie jest odpowiednio dociśnięty do komory zamkowej. Czy w komorze od wewnątrz jest jakieś zgrubienie?

 

(sprecyzuję: komora zrobiona z blachy 1mm, a kołek blokujący i część zewn. selektora są od siebie oddalone o więcej niż 1mm)

 

FOTKI PROSZĘ

Edited by Koksos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...