Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[FOTKI] Jak sie kamuflujecie?


Recommended Posts

Witam!

 

Jakiś mod notorycznie mi kasuje moje posty z moim gilakiem..... :/

Dzięki Chemiku za zwrócenie uwagi.

Już uploaduję zdjątka :

 

1gdziehe2.th.jpg 2bokns4.th.jpg 3przodzb1.th.jpg 4siedzixz1.th.jpg 6tanakacg3.th.jpg 5skradaxp4.th.jpg 7tylnp5.th.jpg 8spajduu4.th.jpg

 

80% Juta (7 prutych worków wyplatanych kłębkami po 4 nitki) + tajemnicza zieleń :P

Jak się zazieleni to pokażę drugie jego oblicze :)

 

Pozdrawiam

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites
  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli już chodzi o dokładność to na ghillie nie narzuca sie tony liści lecz sie je samemu upycha w siatke lub przywiązuje jutą, poza tym już nie raz leżałem w samym maskowaniu bez dodanej roślinności i byłem niezauważalny na dosłownie wyciągnięcie ręki od przechodzących "wrogów".Nie są to przechwały ale fakty które coponiektórzy pamiętają.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już chodzi o dokładność to na ghillie nie narzuca sie tony liści lecz sie je samemu upycha w siatke lub przywiązuje jutą, poza tym już nie raz leżałem w samym maskowaniu bez dodanej roślinności i byłem niezauważalny na dosłownie wyciągnięcie ręki od przechodzących "wrogów".Nie są to przechwały ale fakty które coponiektórzy pamiętają.

 

A jesli chodzi o rzeczywistosc, to mozna narzucic, czemu by nie? I tak robi wielu, w tym i czasem ja. Ale potem nie ma sie czym przechwalac. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Koledzy po krzorach się kryjący...

 

Na kilku zdjęciach, na zamaskowanej broni często wisiały wolne strzępki juty, kawałka siatki czy innego materiału (nie chodzi mi o samo owinięcie broni, tylko o element wiszący jak np. u kolegi Adam14 na pierwszej fotce )

 

Zwięźlej mówiąc na końcu lufy wisi frędzel... czy według Was jest to element pomagający w maskowaniu – mogący z jednej strony imitować jakąś roślinkę, chwast czy coś innego, czy z drugiej strony przeszkadzający – w końcu kiedy zawieje wiatr, taki frędzel będzie się kołysał na wietrze, a dobrze wiemy że ruch jest najłatwiej dostrzegany...

 

Domyślam się że kolega Adam14 umieścił swojego frędzla wierząc że będzie pomocny, natomiast chciałbym wiedzieć jak twierdzą inni, frędzlów nie posiadający...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony nie sposób nie przyznać Ci racji, z drugiej zaś taki frędzelek z powodu o wiele mniejszej wagi, będzie bardziej podatny na działanie wiatru...

 

Ktoś napisze że przecież całe ,,gili” jest wykonane z podobnych frędzli... (mimo wszystko nie chciałbym aby zeszło na dyskusję że frędzle na lufie są bardziej podatne na wiatr niż na ,,gili”)

 

Dlatego też pytam, czy umieszczanie takich frędzli/glonów/jakkolwiek to nazwać, jest tylko inwencją twórczo artystyczną autora? Czy ma to jakiś głębszy cel?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam koledzy, ale to temat [FOTKI].

Dyskusję o Ghile proponuję prowadzić gdzie indziej.

 

A "frędzle" na lufie są istotne, bo nie rzuca się sylwetka całej broni jako długa "rura".

Generalnie każdy "frędzel" jest ważny.

 

Moderatorze - działaj !

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...