Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[FOTKI] Jak sie kamuflujecie?


Recommended Posts

Hm Ale co onim sadzicie moze jakies podpowiedzi??

 

Jeszce niemam spodni zrobionych i zbytnio nieiwiem jak je zaczac robic gora to jakos mi poszla ale spodnie to nieiem od czego mam zaczac :/ (tz odkad mam przyczepiac jute)

 

Chlopaki mam pytanie jak farbujecie jute w jakich proporcjach ?? Bo ja tak w ciemno wsumie to farbowalem niemialem zadnych wytycznych i widze ze wasze sie lepiej konponuja niz moje ;/

 

 

 

 

a i jeszce jak to farbujecie w wiekszych platach czy w nitkach??

 

Ja osobiscie musze z workow wyplatac nitki bo sznurek jutowy jest strasznie drogi jak slyszlaem wiecice cos na ten temat??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po pierwsze - nie jest złe, ale jeszcze dopracować je trzeba,

Po drugie - jeśli rozplątujesz z płachty to farbuj cały np metr bieżący i dopiero potem rozplątuj- kolory będą fajnie po przyciemniane i po rozjaśniane gdzieniegdzie i nie będzie potem jednolitych powierzchni

Po trzecie - kolor farszu w ghillie zależy od tego po jakich lasach latasz-ale przeważnie najwięcej jest zielonego lub naturalnej juty wyglądającej jak sucha trawa, tylko czasem dawaj brąz... Ale tak jak mówiłem to jest względne...

Po czwarte i najważniejsze - NATURALNA ROŚLINNOŚĆ Z MIEJSCA ZABAWY TO 60% TWOJEGO MASKOWANIA - NIE ZAPOMINAJ O TYM! Zawsze musisz powplątywać w siatkę i farsz świeże roślinki lub liście, ale tak żeby nie powypadały zaraz.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko bo juz dość dlugo jestem snajperem w moim teamie mam fajne ghillie (juz kiedys dawalem fotki) ale mam 1 problem.......jak dobrze wplatać roślinnosc w ghillie, nieraz widzilem jak niektorzy maja trawe np wplatana tak ze im ladnie sterczy i jak sie poloza to wyglada jak naturalna a u mnie zawsze sie kladzie :( moze jakas podpowiedz?

Link to post
Share on other sites

Albo wplatasz w siatkę, którą masz na mundurze (dlatego nie przyszywamy jej całkowicie) albo przymocowujesz recepturkami - jak kto woli. Pamiętaj o tym, żeby kępka trawy była długa i zginasz ją na pół- jeśli przywiążesz ją dość mocno to będzie ładnie sobie potem powiewać na wietrze :)

 

Takie są moje patenty - niech reszta pochwali się swoimi :)

Link to post
Share on other sites

takie moje skromne ghillie,juta,szmaty,i siatka własnej roboty(przesrana robota :-F ) na jakiejś tam zielonej bluzie + trochę trawy i iglaków

http://img359.imageshack.us/my.php?image=img0543zi3.jpg

http://img359.imageshack.us/my.php?image=img0544ew4.jpg

http://img352.imageshack.us/my.php?image=img0546km7.jpg

http://img359.imageshack.us/my.php?image=img0563ad7.jpg

Link to post
Share on other sites

Panowie jeśli robicie zdjęcia to najlepiej położyć się na środku terenu w jakim profilu zrobiliście maskowanie, nie pod krzakami ani pod drzewem - na środku łąki :)

TO jest oczywiste, że maskowanie POWINNO mieć nie 60 ale nawet 80% naturalnej roślinności. Jednak to temat jest o naszych ubrankach, więc proponuję położyć się na łące i kliknąć fotkę. :)

 

coś takiego:

 

http://picasaweb.google.pl/spajda.pl/Ghile...241982612847506

 

Jeśli będziecie upgrejdować ubranka na inne szaty roślinności to powinno się tak samo - na środeczku :) Im lepsze ubranko tym mniej widoczni będziecie !!

Link to post
Share on other sites

To ja proponuję trzy foty, jak nie widać i jak widać oraz taką, która pokaże jak zrobiony jest kamuflaż.

Sam na razie pokażę jak widać i jak prawie widać (lub prawie nie widać)

Oto kolejna odsłona mojego kamuflażu leśnego, wszystkie sznurki jutowe rozplątane, doszyty kaptur, 0% roślinności naturalnej.

test0rolin507084ht7.th.jpg

test0rolin50708st7.th.jpg

I strój po kąpieli, żeby zniwelować efekt baranka:

pokpieligi6.th.jpg

 

Kolega grucha potrafi się zamaskować, ale potwierdził moje obawy, że będę oglądał krzaki. A ja chciałbym również zobaczyć co i jak jest zrobione.

Link to post
Share on other sites

Kolega grucha potrafi się zamaskować, ale potwierdził moje obawy, że będę oglądał krzaki. A ja chciałbym również zobaczyć co i jak jest zrobione.

 

Jedyne zdjęcie jakie mam tu był prawie skończony!:

 

dsc00410ss0.jpg

 

Sztuczne roślinki głównie paproć kapelusz z dorobioną siatką przez którą widzę i u góry kapeluszu teraz parę roślinek (sztucznych) a tym zdjęciu wyżej ich nie ma! Jak uklęknę zasłania mi ghille nogi!

 

 

Na jednym zdjęciu mnie wogóle nie widać jak by ktoś miał wątpliwości moge zrobić filmik lub zaznaczyć gdzie jestem!

Link to post
Share on other sites

@ Grucha nie sądzisz, że pojedynczy krzak paproci na środku polanki/pod płotem/na drzewie to coś podejrzanego. Druga sprawa wykorzystałeś sztuczne rośliny jak się bawisz z ludźmi którzy wyposażeni są w noktowizje/wzmacniacze optyczne (IR) to jesteś spalony.

Link to post
Share on other sites

@ Grucha nie sądzisz, że pojedynczy krzak paproci na środku polanki/pod płotem/na drzewie to coś podejrzanego. Druga sprawa wykorzystałeś sztuczne rośliny jak się bawisz z ludźmi którzy wyposażeni są w noktowizje/wzmacniacze optyczne (IR) to jesteś spalony.

 

 

z daleka nie widać że to paproć zresztą lepsze to niż nic :) Nie jestem snajperem....Nikt z ludzi z którymi się bawię nie korzysta i nie chce korzystać :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...