Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niemieckie zabawki (MSPO 2004)


Recommended Posts

(1) 7,62 mm kbw AMP Technical Services' DSR-1 (bez mechanizmu spustowego), leżał sobie na kawałku plastyku i się kurzył. Bezkolbowiec rzecz jasna, ten drugi magazynek z przodu jest tylko i wyłącznie zapasowy, aby łatwiej było sięgać. Taka typowo niemiecka, niemal idealna, konstrukcja z aluminium i stali, coś czym mógłby przez kilka stron zachwycać się Gibson (o ile ktoś kojarzy autora Neuromancera)

_DSR-1.jpg

 

(2) 5,56 mm kbk G36V (właśnie tak G36V ). V od tych szyn z przodu.

_G36V_01.jpg

 

No i nie mogłem sobie odmówić przyjemności rozłożenia na czynniki pierwsze broni, w czym dzielnie pomagali mi niemieccy żołnierze. Broń rozkłada się w banalny sposób, wyciąga się dwa bolce (ze sprężynującymi końcówkami), a następnie chwyt z mechanizmem spustowym oraz gniazdo magazynka, później kolba na bok i zamek oraz sprężynę powrotną. Ale nie to jest najzabawniejsze, otóż, gdy rozkładałem broń, to oba bolce odłożyłem na bok, na co Niemiec pokiwał głową, że źle i pokazał mi cztery otwory w kolbie w które należy je wetknąć zaraz po wyjęciu. Coś niesamowitego (to znaczy - wiedziałem, że są, ale jakoś tak Polak instynktownie odkłada na bok) :wink:

_G36V_02.jpg

 

(3) 4,6 mm pistolet maszynowy MP7, broń do której bardzo się zniechęciłem. Zupełnie nie leży mi w rękach. Nie mogę ani sięgnąć do dźwigni zwalniania magazynka, natomiast samo otwieranie kolby jest zrobione w sposób tragiczny, takim małym pokrętłem, jak "do zapalniczek". W rękawiczkach w życiu bym tego nie nacisnął. Co jeszcze - rozłożyłem (podobnie - bolce, uchwycenie za kolbę, wyjęcie jej wraz z prowadnicami i jednocześnie wyjęcie zamka), złożyłem i... nie działała. Okazuje się, że da się tam wsadzić coś na odwrót. Tragedia, zablokowała się dźwignia zwalniania zamka, no ale with a little help of my German friends, jakoś to poszło - walenie o stół bronią pomaga w każdym przypadku (jak to powiedział ów Niemiec, on raz czy dwa tą broń widział, ale nic poza tym).

_MP7.jpg

 

(4) 12,7 mm wkbw Barrett M82A1, a w tym się zakochałem. Długo się zastanawiałem, czy pokazać to zdjęcie, ale co tam. Moja dobra znajoma skomentowała: "to szczęście wypisane na twarzy, no wreszcie chłopak znalazł ulubioną zabawkę" i dostała niezłego ataku śmiechu, gdy to zobaczyła. W każdym razie, cholerstwo jest ciężkie, nieporęczne, ale taki kawał broni ma w sobie TO coś. Inna rzecz, że za pierwszym razem, aby przeładować to zaparłem to o biodro :wink:

_M82.jpg

(w tle moi ulubieńcy, ani słowa po angielsku, ale z ich min widzę, że też by chcieli, tylko nie mogą, bo są po drugiej stronie lady :wink:)

 

I kolejne zdjęcie Barretta w pełnej krasie (magazynek wypięty)

_M82_02.jpg

Link to post
Share on other sites

Ty Remov kiedyś bym się z tobą wybrał na takie targi pomacać sobie......hehe :P

Słuchajcie nie muszę juz czytać gazet o broni palnej tip itd że jakies nowe karabiny powstają bo Remov o wszystkim informuje nas dzień wcześniej.

Dzis rano wchodze na forum i czytam jego posta o ulepszeniach Beryla, wchodze wieczorem a tu nowy post z zabawkami Niemców a do tego foty :) 8O

 

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

REMOV wielkie dzięki za szybkie sprawozdanie, byłem bardzo ciekaw, czym pochwalą się Niemcy na MSPO.

Niestety zasmuciłeś mnie wiadomościami o MP7, bardzo bliskiemu memu sercu. Zauważyłem zamontowany na nim element z latarką, laserem i czymś jeszcze? Możesz mi coś napisać o nim?

Bardzo spodobał mi się DSR-1 wygląda tak sympatycznie na zdjęciu, tylko strzelać.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Nie pojawiła się na targach jakaś MP5? Byłbym niezmiernie wdzięczny za foto.

Link to post
Share on other sites
Niestety zasmuciłeś mnie wiadomościami o MP7, bardzo bliskiemu memu sercu.
Etam. Ja mam duże ręce, może to dlatego. Ale jakiś taki niedopracowany.
Zauważyłem zamontowany na nim element z latarką, laserem i czymś jeszcze? Możesz mi coś napisać o nim?
Czym jeszcze?!
P.S. Nie pojawiła się na targach jakaś MP5? Byłbym niezmiernie wdzięczny za foto.
_B&TMP5.jpg

 

Byłeś grzeczny, to dostaniesz klimatyczne zdjęcie. Szwajcarski pistolet maszynowy MP5 firmy Bruegger & Thomet (bo wygasły prawa licencyjne na MP5 i zasadniczo każdy może sobie ją wytwarzać) :wink:

Link to post
Share on other sites
(bo wygasły prawa licencyjne na MP5 i zasadniczo każdy może sobie ją wytwarzać) :wink:

 

to nie bedziesz juz rodowitych niemickich mp5?tureckie sa spoko bo jakos sie w polsce sprawdzaja albo i nie,chociaz jakby sie nie sprawdzaly to pewnie by ich nie uzywali :) ...szkoda

Link to post
Share on other sites
tureckie sa spoko bo jakos sie w polsce sprawdzaja albo i nie,chociaz jakby sie nie sprawdzaly to pewnie by ich nie uzywali :) ...szkoda

ROTFL!!!

Ty sie ciesz ze nikt z BOA tego nie czyta bo by Ci chyba krzywwde zrobili. M.in. przez zacianajace sie tureckie MP5 tak ciezko bylo w Magdalence... srednio 3 zaciecia na kazdy magazynek... zlom i tragedia...

ok moze jak sa nowki to dzialaja, ale szybko sie wyrabiaja i wtedy to sa juz fajne przyciski do papieru.

Byly uzywane bo sa duuuzo tansze od niemieckich i zgodnie z prawem Murphyego zostaly zakupione. Na szczescie po Magdalence w BOA sa juz niemieckie.

Link to post
Share on other sites

REMOV: Tak patrząc na ten element na zdjęciu poniżej to można się zastanawiać czy przypadkiem Niemcy jeszcze czegoś nie dodali, stąd moje pytanie.

 

element.jpg

 

MP5 wygląda milusio, latarka pod przednim chwytem zamocowana chyba lepiej niż w oryginale. Szkoda, że zdjęcie nie jest z drugiej strony, bo można by ich pas oglądnąć dokładniej. Dzięki :!:

 

Aaa.. wydaje mi się że szczerbinka w tej MP5 jest typu "karabinowego", powiedz mi czy spotkałeś tego typu szczerbinki w oryginalnych MP5.

Jak już jesteśmy przy MP5 to mam jeszcze jedno pytanie, czy stopka rozkładanej kolby w prawdziwej MP5 jest metalowa, czy z jakiegoś tworzywa?

 

NavySEAL: Masz może załatwić taki "po magdalenkowy" przycisk do papieru, oczywiście nie musi być działający.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Uzupełniając Removowe zdjęcia:

 

Wspomniany moduł iluminacyjny - laser widzialny/niewidzialny + silna halogenowa latarka.

ModulHehnsoldta.jpg

Widok na przyrządy celownicze kbk G36A wersja ze starym kolimatorem Zeissa o zdecydowanie zbyt małej średnicy do użytku w CQC. Po lewej widoczny modu iluminacyjny (nie montowany na przedniej szynie poniewaz ten karabinek mial podwieszony AG36 pod lufą i z jakichs względów Niemcy założyli moduł z boku rączki transportowej choć mieli wolną szynę prawą z boku)

G36Aoptyka.jpg

Widok na nową konfiguracje przyrządów celowniczych w G36V. Widać wyraźną poprawę pola widzenia dzieki nowemu, demontowalnemu kolimatorowi Hensoldta. Ten sam celownik jest montowany na MP7.

G36Voptyka.jpg

 

Co do komentarzy Remova na temat MP7 to podzielam jego rozczarowanie pewnymi elementami - fatalny jest zatrzask kolby- jest wielkosci regulatora plomiania w zapalniczce i ciezko chodzi - w wersji A1 z tego co widzialem HK to zmienilo ale tym niemniej to wpadka dla uznanej marki. Mile w MP7 jest to ze obsulgujesz je tak jak bron krotka np.USP - zwalniacz, zatrzask,bezpiecznik - wyszystko pod palcem i to obustronnie. Mimo to jednak MP7 mnie rozczarowało jako projekt. zwlaszcza ergonomicznie. Ze wstydem przyznaje ze nie ma wygodniejszej broni (dla mnie) niz P90 i FN2000 - czujesz sie wprawdzie jakbys trzymał mikser w ręku ale bardzo lekki i wygodny mikser :wink: Aha i ci mili niemcy mowili po angielsku... może nie swietnie ale szlo sie dogadac ;-)

Link to post
Share on other sites
Aaa.. wydaje mi się że szczerbinka w tej MP5 jest typu "karabinowego", powiedz mi czy spotkałeś tego typu szczerbinki w oryginalnych MP5.

co rozumiesz przez szczerbinke "karabinowa"?

 

Jak już jesteśmy przy MP5 to mam jeszcze jedno pytanie, czy stopka rozkładanej kolby w prawdziwej MP5 jest metalowa, czy z jakiegoś tworzywa?

tworzywo

 

NavySEAL: Masz może załatwić taki "po magdalenkowy" przycisk do papieru, oczywiście nie musi być działający.

to nie bylo powanie, nie? :roll:

Link to post
Share on other sites

NavySEAL: Jako sprzedawca nielegalnej broni z Wrocławia, piszę tylko poważnie :wink: Obecnie na rynku są straszne braki pistoletów maszynowych wiec razem moglibyśmy nieźle dorobić do emeryturki :wink: Aaa.. tylko "razem" nie oznacza jakiegoś macania, słyszałem o Twoich skłonnościach :wink: (jak gdzieś przegiąłem to jako moderator wiesz co robić)

 

Co do szczerbinki to przez "karabinową" rozumiem tą:

sights2.jpg

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
MP5 wygląda milusio, latarka pod przednim chwytem zamocowana chyba lepiej niż w oryginale.
Bruegger & Thomet przez lata robili komponenty do MP5 oraz tłumiki. Stąd nie dziwi ich znajomość produktu.
Aaa.. wydaje mi się że szczerbinka w tej MP5 jest typu "karabinowego", powiedz mi czy spotkałeś tego typu szczerbinki w oryginalnych MP5.
Normalny bębnowy celownik przerzutowy ze szczerbinką i przeziernikami.
Jak już jesteśmy przy MP5 to mam jeszcze jedno pytanie, czy stopka rozkładanej kolby w prawdziwej MP5 jest metalowa, czy z jakiegoś tworzywa?
Z tworzywa sztucznego.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...