Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Budowa repliki AK


Recommended Posts

Tak sie niesmialo zapytam, czy ktos sie bawi w budowe repliki Kalasznikowa? (oczywiscie chodzi o replike pozbawiona istotnych elementow broni i niepodpadajaca pod odpowiednie paragrafy - info dla wscibskich i "uprzejmie donoszacych", nie obrazajac nikogo, heh).

 

Pytam, bo sam postanowilem uratowac od zezlomowania troche detali od AKM i po paru miesiacach zmudnego ciulania roznych czesci jestem bliski wykonania takowej repliki. Niestety paru drobiazgow mi jeszcze brakuje (raczej niewielu, heh)...

 

Chetnie bym nawiazal kontakt w celu wymiany czesci, doswiadczen, planow, dokumentacji itp itd.

 

Aha, i jak by ktos mial takze jakies czesci od Kalacha (wersja real steel, a nie ASG oczywiscie) na zbyciu, to tez bede wdzieczny za kontakt!

Link to post
Share on other sites

Od czasu do czasu mozna cos kupic na allegro.Czasem nawet sa duze "zestawy do smodzielnego montazu" :wink: .Trzeba patrzec uwaznie i mozna sobie kupic wiekszosc Kalasza.Jednak takie "zestawy" ciesza sie duzym powodzeniem i dosc szybko znikaja i niekoniecznie za male pieniadze.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisal frager, czesci nabylem na allegro. W wiekszosci relatywnie tanio, choc faktem jest, ze ludziska czasem przesadzaja z cenami... 8O . Niektore czesci (jak magazynek, pokrywa gorna, kolba, chwyt czy okladziny) pojawiaja sie dosc czesto, ale sa i takie, ktorych zdobycie jest nie lada problemem. Na moj dosc pokazny zbior czesci wydalem okolo 400-500pln i licze, ze cala replika nie powinna mi wyjsc drozej niz 700pln, nawet jak bede musial dorobic te kilka brakujacych detali w jakims warsztacie.

 

Jak ktos ma kontakty w Niemczech, to mozna tam kupic kompletnego, zdekowanego Kalacha za jakies 200 euro, co wychodzi prawie na to samo, ale zabawa chyba mniejsza... :wink:

Link to post
Share on other sites

Cena moze i "normalna", tylko z dostepnoscia krucho... Ostatnio widzialem na allegro zdekowanego AK-47 z cena "kup teraz" 1500pln. I albo gosc sprzedal, albo allegro zdjelo, bo aukcja szybko znikla.

 

Ja za zdekowanego Kalacha w dobrym stanie spokojnie bym dal i 9 stowek, tylko pokaz mi Ivan mi gdzie to mozna kupic w naszym pieknym kraju??? :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pewnie, ze mozna kupic w Czechach, ale karabinki wz 58, ktora nijak sie nie maja do Kalasznikowa (no, oprocz naboju). A sama bron faktycznie ciekawa i jak ktos sie interesuje uzbrojeniem, to warto taka ciekawostke deko nabyc.

 

Pomijam tu problemy z rejestracja takiej zdekowanej broni, heh.

 

Tak na marginesie, to repliki (czyli przedmioty wygladajace jak bron i pozbawione istotnych czesci broni jak lufa czy zamek) maja tu zasadnicza przewage, bo nie podlegaja pod ustawe i nikt nie ma prawa sie do tego przyczepic.

 

Aha - i jesli idzie o czechy, to mozna tam tez dosc latwo nabyc protoplaste UZI, czyli czeski pm wz 26 (widzialem w dwoch wersjach - z kolba metalowa skladana i z drewniana), deko oczywiscie.

 

Ciekawe, kiedy w naszym pieknym kraju ktos sie kapnie, ze na skladach zlomu po LWP mozna zrobic biznes i sprzedac kolekcjonerom. Bo watpie, czy np mosiny, pepesze czy diegtariewy da sie jeszcze gdzies na swiecie uplynnic...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...