Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czym strzelać się w mroźne dni?


Recommended Posts

Szukałem takiego tematu ale znalazłem tylko szczątkowe informacje.

 

 

Mamy mroźny dzień -15 - -20, zapału i chęci dużo ale szkoda tez replik.

 

AEG na mrozie z tego co wiem ze względu na zasilanie i dalsze rekacje z tym związane nie nadaje się na takie temperatury.

 

Gaziak jak wiemy problem z uszczelkami i ciśnieniem gazu już całkowicie odpada.

 

Sprężyna - tutaj słyszałem podzielone opinie na ten temat.

 

Tutaj nasuwa się moje pytanie:

 

Czy sprężyna zda egzamin w takich temperaturach czy może jednak okaże się równie zawodna co AEG GBB?

 

Czy macie może jakiś patenty aby bez obawy o replikę można byłoby się postrzelać w takie dni?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

tani shot ;) jak pęknie -skleić, jak pęknie -skleić, jak pęknie znów... wyrzucic :)

 

Nauka czytania ze zrozumieniem polecam 8-) Najlepiej kupcie sobie po shotgunie takim do 100PLN bo moż esię przyda też w cieplejsze dni.

 

PS: Przy -19stopniach raczej większość zawiedzie pzd

Link to post
Share on other sites

My robimy w tym tyg spring i shot party ;)

Fajna sprawa jak kazdy ma shota.

Naprawde mozna sie pobawic pobiegac ... a trafic wcale nie tak ciezko.

Zupelnie inaczej to wyglada niz zabawa z aegami no i strzelanie w budynku nie jest tak krwawe.

Zwykly shot (najlepiej na 1 kulke a nie 3) i masz zasieg celnego ognia nawet na 50 m (po zamontowania optyki)

Peknac tez moze jak nieumiejetnie sie przeladowywuje (standard - za mocno pchac do przodu przeladowanie - mocno ma byc naciaganie sprzezyny a nie wracanie nia ;) )

Link to post
Share on other sites

Ja sobie zrobilem cos takiego ;)

shot1.jpg

 

Shocik, domontowana optyka 1.5-4.5x32 dla mozliwosci normalnego celowania, tlumik dla jeszcze wiekszego wyciszenia (z 15 m nie uslyszysz strzalu) a dla jaj hicap od emki dosztukowany zeby w zime nie musiec sie meczyc z zmiana magazynkow... kto probowal w rekawicach ten wie ze nie jest to zbyt fajne ;)

W srodku stock - ale kazdy kto strzelal z tych shotow wie ze one w miare celne sa.

A jak cos padnie - za 50 zl masz nowe body czy flaki ... lub z komisu za 20 jak ktos swoja popsul akurat nie w tym miejscu co ty ;)

Link to post
Share on other sites

Drogi kolego wlasnie tani szajs z chin wytrzyma czasem duzo wiecej niz markowy szajs z innych stron swiata.

Potwierdzone w wielu replikach...

No chyba ze strzelasz markowym sprzetem z 300 fps i niskim rofem - to wtedy owszem nikla szansa ze peknie.

Pozatym nie ma nic bardziej zabawnego niz mina kolesia ktorego zdejmiesz z shtguna. Zwlaszcza jak ma uber sprzet za parenascie kawalkow...

Link to post
Share on other sites

Zimą tanie sprężyny rządzą! Kocur666 szacun za kreatywność :idea:

 

Marcinek83 problemy zaczynają się od ok. -15*C. Gdy jesteś już w polu przynajmniej te 5-6h i zaczyna się jatka; ustawiasz na auto i gdy puszczasz serie masz spore szanse na opuszczenie zabawy z niedziałającą giwerą bez względu na to czy był to CA, JG, STAR czy inne dżi-end-pi... Czasami jest to dużo szybciej lub trochę później - reguły tak naprawdę nie ma. Ale tego typu awarie spowodowane bardzo niską temperaturą to sezonowa przypadłość. Jak do tej pory Ci się nie zdarzyło to:

- nie strzelałeś przy dużym mrozie,

- Twoja giwera to full stock,

- strzelasz zimą 1-2h,

- nie masz zwiększonej szybkostrzelności,

- używasz ogrzewaczy chemicznych,

- nie walisz 1000 kulek na strzelance,

- nie używasz gównianych kulek,

- do tej pory masz farta.

Link to post
Share on other sites

U nas ostatnio 3 GB pękły.

 

1. Zawsze można kupię na MP5 PDW Galaxy jako broń zapasową jeśli markowej/drogiej broni szkoda.

 

2. Albo kupić kompletne chińskie GB za 150 zł i używać zimą, lepiej niech się niszczy taki niż lepszy :D :-P

 

3. Zostać w domu i strzelać z okna do uzbrojonych bałwanów śniegowych :-F :-F

Link to post
Share on other sites

Jak się zabezpiecza replikę przed zimnem?

 

Ostatnio gdzieś wyczytałem że podczas 2 WŚ w czasie mrozu żołnierze by rozgrzać choć trochę swoją broń sikali na nią, może o tym rozwiązaniu wspominał kolega Marcinek. Dodam tylko że aby spotęgować efekt układali repliki razem i wspólnie rozgrzewali je moczem, takie teamowe sikanko :-P

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z tym pękaniem to niestety nie da się określić. Gearbox to mimo wszystko niejednolity odlew. Jeden pęknie przy -20, drugi z tej samej firmy pieprznie przy -5, a trzeciego w ogóle nic nie ruszy.

 

Ostatnio pękł mi gearbox Deepfire (było - 8 ), wcześniej poszedł w pizdu szkielet CA (było - 15).

 

Dlatego mimo, że w tym momencie chce zainwestować w chyba najmocniejszy teraz szkielet KWA, nie planuję wypadów gdy temp. spada poniżej -5, po co kusić los?

Edited by Michu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...