Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

troche technologii w masce


Recommended Posts

tak sobie siedzialem i czytalem, i trafilem na temat jaka maska.

i mnie olsnilo:)

postanowilem sobie zmontowac maske wlasnorecznie.

tzn mam takie tworzywo polimerowe do rzezbienia, zamiaruje sobie zrobic maske ktura bedzie dopasowana do mojej dynki, z jakims ciekawym designem, nie przeszkadzajaca w celowaniu.

gralem wczesniej w masce jt ale ni cholery nie przylozysz sie do m15.

wiec, jak maska to porzadna:)

i tera mam problem. bo chce zamontowac kamerke z tylu, tak zeby widziec czy mnie ktos nie chce zaladowac z nienacka. (przytrafilo mi sie to pare razy..)

a druga z przodu, tylko ze z podczerwienia, lub noktowizor.

tylko ze nie wiem co by tu wybrac. i nie za specjalnei wiem czy da sie odczepic okular od noktowizora i puscic go na kablu...

co do podlaczenia do oka to myslalem to okularze od kamery, mozna kupic oddzielnie zastanawialem sie zeby wtyknac to przed szyba ponizej.czyli jakos tak na policzku z przodu.

albo lekko z gory miedzyoczami.

 

to bylo jedno pytanie.

tera drugie:

czy jest tu ktos lub zna kogos kto by mogl to jakos polaczyc??:)

tzn kamere z wyswietlaczem??

i zrobic przelacznik tyl na przod.

Link to post
Share on other sites

noktowizja to może i tak....

ale tą kamerką patrzącą "do tyłu" raczej nic nie zobaczysz...

Problemem jest szerokość kątowa wyświetlanego obrazu. Musiałbyś zamontować sobie coś w rodzaju teleobietywu aby w porę zauważyć że ktoś się tam skrada, co będzie także powodowało niesamowite "trzęsienie" obrazu przy najmniejszym ruchu. Zmuszało by to do montażu stabilizacji, co dużo waży a jeszcze więcej kosztuje. Jeżeli nie chcesz montować teleobiektywu to namów kolegów chcącuch zachodzić Cię od tyłu do przywdziewania różowych piżam :lol: co doprowadzi do ich wysokiej kontrastowości na tle lasu i łatwiejsze spostrzeżenie niebezpieczeństwa w porę. Powinieneś wziąć także pod uwagę czas jaki na polu walki będzie Ci zabierać obsługa aż tak skomplikowanego sprzętu. Mi dużo mniej czasu zajmuje sprawdzenie tylnej półsferu przy pomocy nieskomplikowanego ruchu głową. Ty będziesz musiał szukać przełącznika i koncentrować się na ekraniku zamiast pilnować co się wokół dzieje. Myślę że szybciej możesz nauczyć się odpowiednich taktyk które sprawią że to ty będziesz zachodził ludzi a nie oni ciebie.

 

 

Z genialnymi wynalazkami jest tak, że wszyscy wiedzieli iż nie da się czegoś zrobić dopóki nie przyszedł taki który tego nie wiedział i to zrobił.

 

Powodzenia brachu chciałbym zobaczyć jak to działa...

Link to post
Share on other sites

1) co do gadania, to jak gadasz to nie rozdziawiasz paszczy szeroko tylko ledwo co szczeka ruszasz.

a jak wlacznik dasz nizej to nie bedzie problemu.

 

2) lusterko nie jest szerokokatne, i widzial bym maly fragment. a pozatym w lusterku nie widac oswietlenia podczewieni:)

 

btw. jak by ktos mial tanio na zbyciu kamere termowizyjna, byl bym wdzieczny:)

najtansza jaka widzialem to byla za 6000$ za 1000$ max 2000$ moge kupic.

Link to post
Share on other sites

wiesz co. to tylko tak ladnie wyglada , w druzynie , zgrani, itd.

to dlaczego zawsze ktos ginie??

a pozatym nie zapomne jak bylem w teamie i moj byl za mna, po 20 sek dostalem serie w plecy bo moj se poszedl...

 

a pozatym troche mnei nudzi zabawa w kotka i myszke. uzgadnianie , ty idz tam , ty tam, a na koniec i tak wszyscy gina...

 

ja gram po swojemu, ide widze strzelam. i jakos statystyke mam potem leprza

Link to post
Share on other sites

Kamera, termowizja - kosztowne. Proponuję układ HUD. Podobny do tych jakie są w śmigłowcach : przeźroczysta płytka pod kątek 45 st na którą z góry hełmu jest rzucany obraz - w twoim przypadku bedzie to tył. Np w górnym lewym rogu obraz z tylnej kamery.

Link to post
Share on other sites
gram po swojemu, ide widze strzelam. i jakos statystyke mam potem leprza

 

No jeśli wg. Ciebie w ASG chodzi o statystykę... btw. i piszemy lepszą. A technika, najlepsza technika nawet, nigdy nie zastapi umiejetności.

 

Pozdrawiam

KZ

 

Btw. Mamut, zanim zaczniesz pisac o burżujach, zastanów się nad kontekstem takiej wypowiedzi... Może mamy wprowadzić w ASG urawniłowkę, abyś czuł komfort psychiczny ;) ?

Link to post
Share on other sites

jak bys na statystyke nie mowil , to nie lubie ginac. chyba ze ty:)

co do moich umiejetnosci. to strzelanie jest chyba jedna z tych rzeczy ktore robie najlepiej:)

 

technika technika, umiejetnosci umiejetnosciami , potrzebne to moze za specjalnie nie jest. ale moze sie przydac.

inni wydaja kase na tlumiki, raczki , i tysiace innych pierdol czysto wizualnych, ktore nie maja zadnego wplywu na gre, jedyne co to taki tlumik przeszkadza w manewrowaniu bronia.

nie wspomne i kupowaniu mundurow na tony. po co?

a po to zeby miec satysfakcje, i miec jakas zabawke.

 

ja tez chce miec taka zabawke, a jak jeszcze sie od czasu do czasu przyda to bede szczesliwy.

 

btw. co to jest "urawniłowkę" bo nawet przeczytac mi to ciezko:)

Link to post
Share on other sites

hmm.... Szacowane tu koszta przerażają. 2000 baksów? hmm...

Można je mocno ograniczyć.

Co do wspomnianej szybki HuD i wyświetlacza...mogą wystąpić problemy z kontrastem, przezroczystość też jest nieco ograniczona...ogólnie zakłóca pole widzenia w dość nieprzyjemny sposób. Samo urządzenie można kupić w granicach 300 zł... (nowe), lub pozyskać z zabawek (!). Swego czasu było trochę gier wideo, które wykorzystywały ten system, wystarczy poszukać.

 

Polecam umieścić kamerę NA broni (replice, bo mnie ktoś zaraz poprawi :P ), najlepiej na górnej szynie ew, na dolnej szynie (też funkcjonalne).

 

Dalej, zajmijmy się redukcją kosztów - idziesz do elektronicznego, kupujesz kamerę CCD za 199zł i robisz sobie z niej wzmacniacz światła. Poproś znajomego elektronika/elektronika ze sklepu, żeby zrobił ze schematu prosty układ operujący jasnością - zwiększający czułość elemnetu CCD w nocy, oraz UWAGA, przydaje się: zoom elektroniczny. Jeśli chcesz się pobawić w snajpera/ew. nie chcesz sięgać po lornetkę zoom się przyda, jak już inwestujesz w coś takiego.

Koszta: kamera(199) + części elektroniczne(do100zł) +ew. robocizna elektronika(a kto go tam wie? nei więcej niż 200zyli) + wyświetlacz (max300zł, jak z odzysku to mniej).

Spokojnie koszta zamkną się w 1000zł.

pzdr

Link to post
Share on other sites
btw. jak by ktos mial tanio na zbyciu kamere termowizyjna, byl bym wdzieczny:)

najtansza jaka widzialem to byla za 6000$ za 1000$ max 2000$ moge kupic.

kiepsko szukasz

na allegro sa za 50zl :D

 

a pozatym nie zapomne jak bylem w teamie i moj byl za mna, po 20 sek dostalem serie w plecy bo moj se poszedl...

czyli za przeproszeniem gowno a nie team... nie obrazaj teamow i zgranych grup ;)

 

ja gram po swojemu, ide widze strzelam.

a wpadles na to ze to moze Ty rozbijasz prace grupy?

i nie traktuje "grupy" jako zbiorowiska ludzi ktorzy sie polaczyli na strzelance tylko ludzi ktorzy razem cwicza i razem wspoldzialaja

 

PS a tak ogolnie to dla mnie taki projekt to proba pokrycia technika braku umiejetnosci. "czasem zrobisz wszystko jak nalezy a itak przegrasz. To nie pech, to zycie".. nie pamietam kto to powiedzial, ale tak po prostu jest... w ASG nie gra sie dla fragow tylko dla samej walki

 

Szacowane tu koszta przerażają. 2000 baksów?

sam jestem ciekaw skad taka wycena... ja znalazlem elementy do zestawu - kara + wyswietlasz za ok 700zl a nawet mniej... dodac tylko trzeba akku.

Link to post
Share on other sites

NavySEAL, chyba sie nie zrozumielismy.

kamera termowizyjna , widzi w kolorkach niebieski cimny czerwony goracy.

a takie wojskowe cudo widzialem za 14 000$, co jest za wysoka cena ja na lisie nogi.

http://www.nightvisionweb.com/tag_7.htm

 

widok z tego:

 

group.JPG

 

czy mowisz o czyms takim za 700zl??

 

mam prozbe skonczmy juz o tym jak kto dobrze nie gra. i po co.

chce se zmontowac takie cus i tyle.[/url]

Link to post
Share on other sites

Po co komu do rozgrywek ASG kamera termowizyjna? Człowieku, możesz za 300 zł z robocizną mieć kamerę z ładnym wzmocnieniem w nocy (nawet automatycznym)....widać jak w dzień... jeśli sam poczytasz kilka poradników w stylu młody elektronik/terrorysta, to możesz te koszta obniżyć do ceny części.... zastanów się, czy warto pakować taką kupę forsy w zabawki? Poza tym od "rucholi" można kupić ładną kamerę termowizyjną z przed paru(dziesięciu) lat, z akumulatorem etc., co prawda nie ma takiego bajeranckiego efektu typu "predator", a temperaturę odzwierciedla przy pomocy zmian jasności czarno-białego obrazu.....ale i tak jest dobra. I NIE ZA 10.000 $ a za kilkaset złotych..

Inna sprawa to masa... O takie graty warto popytać ormian w górnym kręgu jarmarku europejskiego :P

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...