Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SWD CA czy SWD RS


Recommended Posts

Chciałbym być snajperem za minimum czyli 1500 zł. :twisted: SWD od CA kosztuje 1499 PLN a te od RS 512 $. Przy kursie 2,88 PLN = 1 $ dodając przesyłkę obie wychodzą podobnie. Możecie mi poradzić którą wybrać, czy jest w ogóle sens być tak "tanim" snajperem i co w tych replikach mogę jeszcze zmodyfikować by otrzymać większy zasięg i moc.

Link to post
Share on other sites

Tani snajper nie istnieje. Albo nie będzie tani albo nie będzie snajperem. Ile można tłuc na forum ?!

 

Za miesiąc (jak dobrze pójdzie) dam reckę mojego CA SWD srobionego na snajperkę.

 

Do wymiany :

- prec lufa

- gumka hu

- silnik (konieczny, żeby pociągnął mocną sprężynę)

- wymiana kabli + mosfet

- tłok G&P (sr25)

- zęby G&P (sr25)

- głowica cylindra (oby ta od m14 spasowała...)

- prowadnica sprężyny

- sprężyna (170?)

- bateria

- optyka (oczywiście PSO bo wszystko inne do takiej giwery to porażka)

 

Z tymi rzeczami powinno sprawnie i powtarzalnie zabijać na 70m.

 

Bez tych rzeczy NIE BĘDZIE snajperką bo będzie strzelało tak samo jak KAŻDY INNY aeg z dłuższą lufą. Koszt rzeczy powyżej to +/- wartość stockowej repliki.

 

Snajperki w asg są drogie. Snajperki AEG są cholernie drogie :poddanie: i tysiąc głupich postów z pytaniem o 'tanie snajperki' tego nie zmieni.

Edited by szczery
Link to post
Share on other sites

Ze względu na dostępne części prościej i taniej przy tuningu będzie Ci zapewne z CA.

 

Raczej jak użytkownik RS polecił bym właśnie tą wersje SWD. Wymaga:

1. Wymiana akumulatora na Li-Po

2. Wstawienie m150 / m170 (przy usunięciu zbędnych elementów z tłoka)

3. Lufa precyzyjna.

Link to post
Share on other sites

... i modlisz się, żeby nic się nie sypnęło ;) bo z dostępnością części zamiennych RS raczej słabo. Choć niby nie powinno się sypnąć szybko bo stockowe RS jest wzmocnione.

 

Ja postawiłem na CA ze względu właśnie na dostępność części na wypadek jak coś chrupnie - a przy tuningach snajperskich chrupnie wcześniej czy później i tak :(

 

Trochę się na tym przejechałem bo ... CA leci lekko w kulki z SWD. Miał być tune-up kit a ni ma... Głowica cylindra też z kosmosu...

Link to post
Share on other sites

szczery a może byś tak najpierw poczytał temat o SWD RS a dopiero pisał??

Bo bzdury takie piszesz, że aż sie słabo robi. RS na M150 pociągnie więcej niż Twój CA na M110. Nie wierzysz?Proszę bardzo poczytaj sobie temat o nim.

A teraz najlepsze: do SWD RS dostajesz komplet zapasowych części :-F

Zdziwiony?

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Tani snajper nie istnieje. Albo nie będzie tani albo nie będzie snajperem. Ile można tłuc na forum ?!

Snajperki w asg są drogie. Snajperki AEG są cholernie drogie :poddanie: i tysiąc głupich postów z pytaniem o 'tanie snajperki' tego nie zmieni.

Dlatego właśnie chcę snajperkę za 1500 zł (co podobno jest minimum) i 1000 zł na części. Patrząc na wasze wypowiedzi lepiej kupić RS i dołożyć parę stówek na tuning i PSO. Możecie mi jeszcze powiedzieć ile jouli i fps wyciągnie na M150?

Link to post
Share on other sites

RS na M150 pociągnie więcej niż Twój CA na M110.

Chodzi Ci o to ile stock pociągnie na takiej sprężynie ?

Przecież napisałem, że RS 'nie powinno się sypnąć' bo ma bebechy wzmocnione

więc o co się czepiasz ? Przeczytaj uważnie mój post - sam przecież przyznaję, że jestem na CA lekko wkurzony bo zawsze wypuszczali pierdylion wzmocnionych części a tu kicha :)

Nie demonizowałbym jednak tego, że CA się sypnie na 110, bez przesady...

(no dobra, MÓJ się nie sypnie na pewno, zabraniam mu :mrgreen: )

 

A teraz najlepsze: do SWD RS dostajesz komplet zapasowych części :-F

Zdziwiony?

Przyznaję, zdziwiony. Plus dla RS.

Edited by szczery
Link to post
Share on other sites

Miałem 4 repliki RS (a mam 3 obecnie) i powiem iż porównywanie do CA to policzek... :P

Type 56-1 po roku bardzo intensywnego używania jedyne ślady zużycia miał na tłoku (nowy kosztował mnie 50 pln...) SWD używam na M150 czas reakcji na lipo jest bardzo dobry (nie mówiąc już o szybkostrzelności ograniczonej tylko przez moje możliwości fizyczne). Nawet na LiPo 7.4 2100 mAh strzela... Gdyby nie to że kasy potrzebowałem to bym miał 4 RSy... (i bym nie sprzedawał SWD)

 

 

Aha i z częściami nie jest taka lipa jak się dobrze poszuka ;)

Edited by SAper111
Link to post
Share on other sites

Tylko, że w tej cenie to można już mieć PKM'a na zamówienie i to na wypasie :cry:

Za drogo, stanowczo a szkoda bo dobra giwera jest. Ale za niedługo zaczną się już nudzić swoim właścicielom i znając życie można je będzie zakupić za bezcen ;-)

Link to post
Share on other sites

Chyba przestaję wierzyć w elektryczne "snajperki"...

 

To nie do końca tak. Po prostu dochodzi do Ciebie, że nie da się zrobić tanio snajpy aeg i tyle ;-)

Żeby SWD lub choćby SR25 był TRU to musi być elektryk, inaczej będzie odstawał od oryginału - vide strzał dubletem co w przypadku asg (wiatr/gałęzie/hop-up) jest baaaardzo ważne, bo "łan-szat-łan-kil" w asg na dystansach powyżej 60m to fuks.

Edited by szczery
Link to post
Share on other sites
Gazowe ponoć za bardzo są zależne od temperatury i nie są powtarzalne.

Właśnie dla tego temu typowi napędu mówię stanowczo NIE

To nie do końca tak. Po prostu dochodzi do Ciebie, że nie da się zrobić tanio snajpy aeg i tyle icon_wink3.gif

Dokładnie, wiem przecież że za paręnaście tysięcy taka snajperka wyjdzie ale niestety nie ma przyjemności z przeładowywania. :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jest mniej rzeczy, które mogą się zepsuć i nie słyszałem o innych usterkach niż wymiana uszczelek, ew. jakieś poważniejsze przy anormalnych tuningach.

 

Więc jeśli takowych możliwości nie mają, to po co je kupować? Nie polecam każdej gazówki, mówię tylko, że nie są warte skreślenia, lecz rozważenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...