Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Spas12


Recommended Posts

Czy ktos sie spotkal ze stuningowanym SPAS 12 ?

Czy do takiego tuningu trzeba cos jeszcze wymienic, czy wystarczy sprezyna (150%PDI?)?

 

SPAS12 http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=324

 

+ sprezyna http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=339

 

Jaki bylby wtedy orientacyjny zasieg i jaka predkosc wylotowa kulki? byla by szansa walki z AEG'ami w lasach? :roll:

Link to post
Share on other sites

Wiem, ze szybkostrzelnosci niezmienie. Z tego co wyczytalem to spas ma mniejszy zasieg maksymalny i skuteczny niz stockowe AEGi TM (Predkosc wylotowa kulki wg. Machinegun = 250 fps), wszyscy odradzaja to do walki w lesie, jak to bedzie wygladalo przy sprezynie 150% PDI? ewentualnie uzywac to jako "pseudosniperki"(?? duze pseudo).

Link to post
Share on other sites

Powiem tak – jak dla mnie mija się to z celem. Nawet w real śrutówki są skuteczne do około 40 m zasięgu. Poza tym masz wewnątrz 3 lufy i jak strzelasz to kulki się od siebie oddalają (taka specyfika konstrukcji śrutówek ASG z trzema lufami które strzelają trzema kulkami na raz). Dlatego używanie śrutówki jako pseudosnajperki, gdzie z założenia (moim zdaniem) strzelasz na wyczucie lub celując szybko „po lufie” w nadziei, że rozrzut kulek spowoduje trafienie przeciwnika nawet jeśli celowanie nie było zbyt precyzyjne. I z czegoś co służy do szybkiego strzelania bez dokładnego mierzenia chcesz zrobić snajperkę, gdzie z założenia każdy strzał ma trafić bardzo precyzyjnie jest moim zdaniem błędem, ale chyba nikt nie jest w stanie zabronić Ci tego.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Racja Medium, jednak ktos na forum napisal ze zasieg skuteczny tej broni to ok 25-30metrow, potem kulki rozlatuja sie na boki jak chca, chcialbym zwiekszyc ten zasieg do 35-40metrow.

 

Czy orientujecie sie, jaka bedzie moc, zasieg itp. (mniejwiecej) spasa12 po wlozeniu 150% PDI?

 

I czy jest napedzany 3 sprezynami czy 1? bo sie zastanawiam wlasnie :) to, ze sa 3 lufy to wiem.. ale czy 3 sprezyny? czy 1 ?

Link to post
Share on other sites

Sądze że upgrad śrutówki jest troszke bez sensu ... po pierwsze to to co pisał Medium tzn że nie wiadomo jak strzelająca śrutówka będzie trochu klimat psuła. Oprócz tego przez to że SPAS dysponuje 3x lufami i tłokami.(tak mi sie przynajmniej wydaje). Opór który wyniknie ze sprężyny 150 może mocno ograniczyć szybkostrzelność tej repliki :( . Jeżeli był bym na Twoim miejscu wolałbym zainwestowac w zapasowe łuski i jakiś kolimator. Przemyśl to, bo mi wydaje sie że jest to fajny pomysł :)

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz miec szotguna-snajperke, kupuj ca870 z maszyngana, starsza wersje bez przyrzadow celowniczych sprowadza Ci za 490 zl. a naczepic jakis tani kolimator czy lunetke to nie problem. problemem nie jest zrobienie prymitywnej acz dzialajacej kolby, wiem bo sam mam taka :).

 

295 fps i preclufa w standardzie, zasieg i celnosc wyzsza niz w stockowych elektrykach marui, wlasnie instaluje sprezyne ktora da mi okolo 400 fps...

Jedyna "wada" to to ze strzela jedna kulka tylko.

Link to post
Share on other sites

jak offtopic to offtopic. :>

Chyba przesadzilem, dalem sprezyne ( PSS2 130 od APS ) dluzsza o jeden zwoj od sprezyny stock'owej i w tej chwili moja "Swinia" dziurawi z odleglosci jednego metra denko puszki po tatrze mocnej... O_o. Jak dojdzie stalowa zerdz sprezyny z lozyskiem bede musial skrocic ciut ta sprezyne, bo planowalem miec max 400 fps a tu wg. poor man's chrono wychodzi na to ze mam ponad 430 :/ Za duzo jak dla mnie O_o.

 

A tak btw. naprawde zachecam do zakupu ca870, po wystrzeleniu ladnych paru tysiecy kulek nie stwierdzilem ZADNYCH widocznych sladow zuzycia witalnych czesci wewnetrznych. Reklama nie klamie, zbudowane to to jak czolg :).

 

pozdro

piok.

Link to post
Share on other sites

Raz na zawsze kończąc dyskusje "ile sprężym na shotgun TM?":

Benelka czy spas mają DWIE sprężyny (tak, 2). Na jednej prowadnicy są umieszczone dwie o różnej średnicy z czego ta o mniejszej średnicy jest umieszczona wewnątrz tej drugiej.

Nie ma tak że są trzy prowadnice z trzema sprężynami. To te dwie sprężyny napędzają trzy tłoki w trzech cylindrach. Dla niedowiarków schemat.

m3_techmanual8.jpgm3_techmanual5.jpg

 

Jezu... Czy tak trudno poszukać instrukcji servisowej na którymś z portali?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Opór który wyniknie ze sprężyny 150 może mocno ograniczyć szybkostrzelność tej repliki
i mała poprawka tego co napisał CyberKoza - SPAS ma jedną sprężynę. ktoś kiedyś w podobney topicu wstawił schemat spasa i była jedna (nie tak jak w m3).

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

A swoją drogą, czy którejś z tych osób, którym strzelił w SPASie lub Benelce TM rodzielacz kulek powodując uszkodzenie dysz (trochę tych przypadków w naszym kraju już było) udało się znaleźć sensowne rozwiązanie problemu nie ograniczające się do wymiany części na nowe (i czekania aż te również szlag trafi)??

-

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...