Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Pytanie] Gearbox V2 Systema


Recommended Posts

Witam,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem kompletnego GearBoxa V2 Systemy, bądź firmy ICS:

 

Systema- http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1709

 

ICS - http://www.madonion.eu/Kompletny_gearbox_v2_p296.html

 

W Systemie wymienię sprężynę na m120-m130, dlatego też kusi mnie zakup tego najmocniejszego modelu, dzięki któremu mam nadzieję bawić się i cieszyć zakupem nieco dłużej.

Do GB ICSa i tak będę musiał zakupić silnik. Prawdopodobnie padnie na ICS Turbo 3000, przez co cena zestawu wzrośnie do kwoty ok. 700zł.

 

Jestem bardzo ciekaw opinii użytkowników obu gearboxów, zwłaszcza czy te GB Systemy są warte dołożenia tych 500zł, jak i czy przedstawiony produkt ICS jest dobrym zakupem pod względem jakościowym.

Jeżeli macie jakieś inne propozycje, to z przyjemnością je rozważę.

Moim celem jest zakup niezawodnego systemu, bym mógł spokojnie i bez obaw użytkować dany sprzęt, bez ingerencji w jego podzespoły przez dłuższy czas (jak np. 1,5 roku).

Zdaję sobie sprawę z istnienia 7 baśni i 40 bajek, dlatego proszę o wstrzymanie się od opinii, że nawet najwyższej klasy produkty ulegają feralnym usterką i nie ma pewności, czy będą pracować nawet pół roku bez wymian.

 

Kolejna sprawa tyczy się body, do którego chcę włożyć Gearbox. Jest to full metal M4 P&J/Boyi. Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o kompatybilności podanych GB i danego body to będę wdzięczny. Chodzi mi głównie czy nie będzie problemów z zainstalowaniem go, oraz z podawaniem kulek do komory hopup, spowodowanych przez dyszę. Oczywiście sięgnę jeszcze po porady i informacje na ten temat w obu sklepach, jednak to dopiero po weekendzie.

 

Dokładniej, wymiana będzie się tyczyć tego, już ponad rocznego ASG:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...j_boyi-244.html

 

Wszystko będzie zasilane Akumulatorem NiCd | 8,4V | 2000mAh | large | FIREFOX

Jeżeli będzie istniała taka potrzeba, to również i akumulator ulegnie wymianie.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W cenie kompletnego Gearboxa Systemy możesz złożyć sobie o wiele lepszą konfigurację. A co do 'niezawodnego systemu' to tego nigdy nie można być pewnym, nawet najlepsze i najdroższe części mogą niespodziewanie szybko paść. Najważniejsze to dać Gearbox do złożenia profesjonalistom, znającym sie na rzeczy, to może spowodować, że właśnie przez 1,5 roku nie będzie trzeba ingerować...

 

Edit: Ta batka bedzie za słaba, lepiej weź jakiegoś Li-Pola 11,1V lub Sanyo 9.6V NiMh.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Co do kompatybilności tych GB z Twoją repliką to zalecam spytać się krakmanów, oni montowali te GB Systemy w niejednym chińczyku.

 

Sens kupowania tego GB Systemy... Helikale? Magnum? BU? Do M120/M130? Nieporozumienie jakieś, to jest zestaw do co najmniej sprężyn M140/M150...

 

Kupowanie ICS'a? Zwykły stockowy GB ICS'a, ja bym tam nie wsadził M130 bo rzeczywistość zacznie skrzeczeć szybciej niż zamontujesz go do repliki.

 

Jeśli uparłeś się na jakiś pełny GB to Twoja sprawa, ale jeśli chcesz mieć "GB mode - immortal", to polecałbym bardziej wstawić do obecnego GB - BU Systemy, 7mm ślizgi JBU, tłok JBU, M120 Guarder. Da to ~~420-460fps, zależy od złożenia. Kwota taka jak GB ICS'a, finalny efekt - lepszy.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, zwłaszcza za sprecyzowane informacje dotyczące poszczególnych części. Jeżeli jeszcze ktoś rozwinie ten wątek to z przyjemnością przeczytam.

 

Czy silnik ICSa 3000, przy sprężynie m120 jest dobrym wyborem? czy może radzicie coś innego? oraz czy przy zastosowaniu go, nadal konieczna będzie wymiana aku na mocniejszy? Zwiększenie ROFu nie interesuje mnie aż tak bardzo.

Dodam, że mam jeszcze sprężynę m120s Systemy. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo styrania się stock-owych zębatek?

 

Edit///

Czytając recenzję tego silnika, dowiedziałem się że jest on w stanie naciągnąć mocniejsze sprężyny od m130 na batkach 8.4V- Stąd to pytanie.

 

Jeśli uparłeś się na jakiś pełny GB to Twoja sprawa

 

By nie było nieporozumień i aby nie odchudzić tematyki tego wątku, interesują mnie wszystkie możliwe wyjścia. Kompletne GB czy składane, obojętne byle tylko była zachowana odpowiednia proporcja między ceną, a wydajnością sprzętu na sprężynie m120 góra m130.

O tych Gearboxach nic nie wiem, dlatego również chciałem pozyskać jakiekolwiek informacje na ich temat. Pisząc "zastanawiam" nie miałem na myśli decydowania się na zakup tylko i wyłącznie któregoś z nich.

 

Nie mam żadnych uwag co do pojedynczych podzespołów, dlatego też ich nie określiłem, jedyne co mnie interesuje to osiągnięcie max 450fps. Możliwości jak to osiągnąć na wszystkie możliwe sposoby, chcę pozyskać od was.

 

Pozdrawiam.

Edited by Skrico
Link to post
Share on other sites

Kierowałem się recenzją zamieszczoną na forum wmasg-u ;-) wiele osób potwierdziło dobry rozruch na m120 przy 8.4V (nawet chińskich).

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=46490

 

Ale masz rację, sam rozważałem kupno 9.6 i mnie przekonałeś.

 

Jeszcze jedna sprawa dotycząca okablowania. Jeżeli kupię niskooporowe kable w elektryku, to czy ich sama wymiana będzie wystarczająca? czy wymianie również powinny ulec jakieś blaszki, styki?

 

Chyba rozsądna będzie zmiana teamtu, kolejnego zakładać nie będę, a ten niech się toczy.

 

Proszę Moderatora o zmianę tematu na "Gearbox v2 o osiągach 420-450fps"

Link to post
Share on other sites

Siema!

Pakowalem GB Systemy do replik Boyi. Da się to zrobić ale co zapewne jest dla Ciebie ważne BEZ OPIŁOWANIA GB W KILKU MIEJSCACH SIĘ NIE DA. Można ewentualnie piłować w body ale ja bym tego jednak nie robił.

W tym temacie:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=39799#

Masz opisane największe problemy jakie napotkałem pakując Mechaboxa Systemy do repliki Boyi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...