Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

V2 Fix Shock Transfer System


Recommended Posts

Mam pytanie do osób posiadających V2 Fix Shock Transfer System.

 

Chodzi mi dokładnie o to:

http://www.v2fix.com/

 

Jako że koszt kupna i sprowadzenia owego wynalazku do Polski przyprawia o duszności, chciałbym prosić użytkowników tego cuda o przysługę.

 

Otóż chciałbym aby jakiś miłosierny samarytanin zwymiarował mi tą kostkę. Mam możliwość wykonania czegoś podobnego z dużą dokładnością za dużo mniejsze pieniądze.

 

To jak, pomożecie? :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie przymierzam się do zrobienia takiej "podpórki" dla gb we własnym zakresie (po dwóch pękniętych gb :-P ).

Ale jak zauważył szumitek zastanawiam się czy zamiast pękniętego gb nie zafunduje sobie również pękniętego body. Chodzi konkretnie o miejsce gdzie jest wsuwany pin łaczący obie połówki body. Ten fragment nie wyglada zbyt mocno.

 

Żeby taki efekt wyeliminować myślałem o podkładce pod ten element z twardej gumy lub czegoś o właściwościach tłumiących uderzenie.

Myślałem też o czymś prostszym. Żeby ześrubować tył i przód gb - płytki z przodu i tyłu gb ściągnięte śrubami. Jest tylko jeden szkopuł - brak miejsca w body :cry: .

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to te dwie wypustki stykające się z body są amortyzowane twardymi sprężynami.

 

[E];

W sumie nie zastanowiłem się jaki wpływ na korpus będzie miało przekazywanie energii z uderzającego tłoka. Faktycznie mogą być z tym wałki. :-F

Edited by ziolo69
Link to post
Share on other sites

"Wypustki" nie są amortyzowane. Są one na sprężynach po to, aby ich wysunięcie samo się wyregulowało podczas montażu - po założeniu v2fix'a "wypustki" są na twardo przyciskane poprzez dokręcenie śrub.

Całość opiera się o body w miejscu, gdzie jest ono naprawdę mocną i grubą bryłą (g&p) - nie jestem w stanie sobie wyobrazić, aby mogło ono od tego pęknąć.

Link to post
Share on other sites

@Ratoll

Chodzi o to, że gb jest na sztywno połączony z dolna połówka body. V2fix będzie częściowo przenosił uderzenie z tłoka. Tym samym będzie próbował przesunąć górną połówkę body. A łączy się ona z dolną tylko poprzez jeden pin osadzony w wątłych "wypustkach" body. I właśnie o nie się obawiam.

Wszystko rzecz jasna w teorii.

 

@szumitek

Napisz coś więcej o pękających body przy zastosowaniu v2fix.

Link to post
Share on other sites

Dlatego też na razie zarzuciłem pomysł wykonania home made v2fixa.

Choć tak jak zauważyłeś Ratoll jest to spore wzmocnienie dla gb. Tylko jeśli gb pęknie i tego nie zauważysz z racji sztywnego oparcia na body to faktycznie może pęknąć body. Szkoda bo sama idea jest dobra.

 

Rozwiązaniem byłoby body w technologii CNC ale pod kątem finansowym to kompletna porażka. Już lepiej kilka razy gb zmienić.

 

Swego czasu analizowałem opłacalność zakupu gb w technologii CNC. Doszedłem do tego, że warto. Ale problem był taki, że nie ma go jak w Polsce kupić. Czekam na obiecaną dostawę w specshopie już z kwartał i nie ma widoków żeby się pojawiły.

 

Szukając rozwiązania przyszło mi do głowy, że można by na głowicy tłoka umieścić gumę bądź inny materiał, który by amortyzował uderzenie tłoka w szkielet gb. Wiązałoby się to pewnie z delikatnym przerobieniem głowicy tłoka (powstałoby coś na kształt cichej głowicy tłoka) Oczywiście żywotność takiej wkładki byłaby ograniczona i pewnie trzeba by ja wymianiać od czasu do czasu. Jednak byłoby to mniej kosztowne niż wymiana gb.

Edited by hesus51
Link to post
Share on other sites
na głowicy tłoka umieścić gumę (...), który by amortyzował uderzenie tłoka w szkielet gb.

"Nie wymyślaj rowera kiedy już został wymyślony" - jak mawiała moja matematyczka - tylko idź sobie kup bore-up.

 

bądź inny materiał

Kryptonit :?: :D

 

Rozwiązaniem byłoby body w technologii CNC

W jaki sposób body w CNC jest wytrzymalsze od takiego nie-CNC?

 

Dziura na pin przedni jest piekielnie delikatna. Mało to na allegro było replik z pękniętym tym elementem?

To wtedy trzeba by wynaleźć mechanizm przenoszący "shock" na lufę, albo na kulkę najlepiej od razu :F

Link to post
Share on other sites

@Viamortis

Ja rozumiem, że niektórzy ludzie mają nieodpartą potrzebę zabierania głosu w dyskusji nawet jak nie mają nic konstruktywnego do powiedzenia. Jednakże na forach to się nazywa spam. Ale dość zgryżliwości - do rzeczy.

 

Zakładam, że wyjściowy materiał wkładany w obrabiarkę CNC jest lepszej jakości niż przeciętny odlew. Chodzi mi o strukturę metalu a co za tym idzie jego wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie - czyli idąc dalej chodzi o kruchość. A ona jest właśnie problemem w odlewach. Wystarczy poczytać pierwszą lepszą pozycje o metalurgii. Oczywiście zakładam tak jak pisałem na początku, że materiał wyjściowy jest lepszej jakości.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to przydałoby się aby to sprytne urządzonko zrobione było z materiału który nie tylko przenosił ale też w znacznym stopniu pochłaniał energię uderzenia. Podejrzewam że jakby zrobić coś takiego z w miarę mocnego plastiku albo twardej gumy mogło by lepiej spełniać zadanie...

Link to post
Share on other sites
Ja rozumiem, że niektórzy ludzie mają nieodpartą potrzebę zabierania głosu w dyskusji nawet jak nie mają nic konstruktywnego do powiedzenia.

I dlatego Offtopujesz? ;)

 

Zakładam

Ale czy to wiesz? Bo zakładam to ja co dzień nowe gatki na zadek...

 

Wystarczy poczytać pierwszą lepszą pozycje o metalurgii.

Nie czytam książek o metalurgii, dlatego pytam. Twoje teorie mnie zainteresowały z racji tego, że zajmuję się nieco giwerami. Ponieważ rzuciłeś ogólnikami i jakimiś teoriami, próbuję się dowiedzieć czegoś konkretniejszego, bo nie wiem czy chlapnąłeś co Ci ślina na język przyniosła, czy może jest w tym coś głębszego.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Viamortis

Miałem pewną styczność z wytrzymałością materiałów na studiach toteż na tym opieram swoje przemyślenia. Pewności nie mam, jednak uważam że jak ktoś zadaje sobie tyle trudu żeby wykonać coś na obrabiarce to nie wsadzi tam byle czego. Jednakże napisałem to tylko i wyłącznie aby odnieść się do kwestii możliwego uszkodzenia body po zamontowaniu czegoś na kształt v2fix.

 

Włączyłem się do tej dyskusji żeby uzyskać informacje właśnie o v2fix, gdyż szukam rozwiązania jak wzmocnić (czyt. trwale zabezpieczyć przed pękaniem) gb v2.

 

@AnR

Gratuluję dobrego humoru, podobno śmiech to zdrowie. A wracając do tematu - dorzucisz coś od siebie poza śmiechem?

Link to post
Share on other sites

@AnR

Gratuluję dobrego humoru, podobno śmiech to zdrowie. A wracając do tematu - dorzucisz coś od siebie poza śmiechem?

 

Prowokujesz mnie Kolego? Nie ten poziom Kolego Złoty. A właściwie mam pytanie.

Wiesz ile kosztuje napisanie programu do CNC? I jaka jest minimalna ilość tych fajnych GB, aby produkcja opłaciła się?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...