Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet. Markowy czy nie?


Recommended Posts

Podobno pistolety Cyberguna z serii HPA strzelają na poziomie TM, niestety nie wiem bo takowego CG nigdy nie widziałem z akcji. Zaś klamki TM strzelają naprawdę zacnie, aczkolwiek prawie całe są zrobione z ABSu (zewnętrznie jest wykonane naprawdę bardzo ładnie). Metalowe to są tylko śrubki, sprężynki i lufa.

Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o pytanie zawarte w tytule tego tematu: Tylko markowy! Osobiście mam 92F'kę z TM i zamieniłbym ją może tylko na Walthera P99 sygnowanego przez CG (ale tylko ze względów czysto sentymentalnych ;) )

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Ja mam P99 z HFC, też bym nie zamienił. Replikę CG widziałem tylko jedną. Berettę z serii HPA i o nią opieram swoją opinię. Z HFC i TM mam troszkę więcej do czynienia:)

 

@ fenrismarcin

W TM jest dużo plastiku, ale bardzo dobrej jakości, który jest moim zdaniem więcej wart niż dupne stopy używane w tanich chińskich replikach. TM puszki nie przebije, jak chyba większość pistoletów sprężynowych ze względu na małą energię kinetyczną pocisku. Ale Energia kinetyczna, a co za tym idzie także prędkość pocisku to nie wszystko. Pistolety TM mają świetny HopUp, przez co kulki lecą bardzo daleko :)

Link to post
Share on other sites

Mówisz, że beretta HPA ma 2 razy krótszy zasięg od TM. Wprawdzie TM nie widziałem ale HPA mam od ponad 2 lat i zasięg zauważalnie spadł na skutek jak myślę zużycia. Dostałem się do komory hop-up i gumka jest ale nie wystaje po za obrys otworu w którym się znajduje. Z tego co czytałem to zasięg ma mieć porównywalny więc może strzelałeś z nie najnowszego egzemplarza (?).

Link to post
Share on other sites

Hmm. Jakieś pół roku temu. Nówka ze sklepu.

 

Edyta:

Z tego co pamiętam, to HPA, to chyba jest jakaś "nowa" seria.

 

 

No to raczej moja hipoteza odpada. Tak się składa, że moja HPA już nie ma osiągów więc może się jej pozbędę i zastanowię się nad HG Tokyo Marui. Może ktoś powiedzieć jakie te pistolety mają zasięg skuteczny\maksymalny? Rozumiem że trwałość (chodzi o mechanizmy wewnętrzne) jest dobra i powinien taki pistolet trochę posłużyć? Co do modelu to raczej wybierać z wyglądu (myślę że wszystkie mają podobne wnętrze), chociaż po recenzji Glocka 17 mam takie trochę mieszane wrażenia co do np tego modelu.

Link to post
Share on other sites
Nie zgadzam się z tym:d

Jam mam sprężynówkę i z łatwością przebija puszkę

A jaką masz replikę? Jeśli mówiąc "Twoja spręzynówka" masz na myśli replikę, którą masz widoczną w awatarze, to wypowiadasz się nie na temat. Dziecko, rozróżniasz pistolety od shotgunów? A może pomiędzy rowerem a samochodem też nie ma różnicy? Jak się wypowiadasz, to chociaż podaj co to za sprężyna. Przypuszczam, że 003 Long AGM.

Link to post
Share on other sites

Vetius: High Grade możesz brać. Ja w swojej beretce mam zasięg koło 20m tylko, że nie mam w niej ani kropli smaru i tłok chodzi jakby chciał a nie mógł. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to wszystko jak najbardziej OK. Mam już ją ponad rok, spadła kilka razy na beton i nadal się trzyma. Raz tylko musiałem ją rozkręcić do ostatniej śrubki bo tłok nie zatrzymywał się po przeładowaniu. Po złożeniu działa dalej - to oznacza, że części ma dobre bo moje palce mają talent do rozwalania rozkręcanych replik :-P

Ostrzegam tylko, że czasem występują czary z Hop'em. Na początku 0,2 w niebo, potem 0,25 normalnie, po jakimś czasie 0,25 szły w niebo a teraz nagle 0,2 lecą prosto :-P Cuda panie, istne cuda!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mam P99 z Cybeguna/KWC od trzech lat i jak do tej pory działa dobrze, bezawaryjnie. Zasięg całkowity to jakieś 20-25 metrów lobem. Trafi w człowieka z 20 metrów (lobem, ale kulka leci prościutko mimo braku hop-upu).

Jak na 50 złotych, które na niego wydałem jest przyzwoicie i do tego "replika" posiada oznaczenia Walthera.

 

a co do przebijania puszek: właśnie strzeliłem: 0,2g przebiła pierwszą ściankę, drugiej nie. Ale Walther ma już 3 lata i jego aktualne osiągi znacznie spadły w porównaniu z jego początkowymi.

 

Pozdrawiam 8)

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...