Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozwolenie na bron


Recommended Posts

Witam,

 

Gdzie moge znalezc informacje o pozwoleniu na bron palna? Informacje sa szczatkowe a chce zebrac materialy zanim wystapie oficjalnie o pozwolenie.

 

W sieci doszukalem sie tylko tego, ze nalezy miec wmurowany sejf w mieszkaniu zeby zaczac sie wogole starac o pozwolenie.

 

Znacie firme Prexer z Lodzi, ktora robi bron krotkolufowa na licencji? Ostatnio mialem stycznosc z ich ostatnim wyrobem i wrazenia super (no i cena jak na warunki polskie ;)

Link to post
Share on other sites
Gdzie moge znalezc informacje o pozwoleniu na bron palna? Informacje sa szczatkowe a chce zebrac materialy zanim wystapie oficjalnie o pozwolenie.
Spróbuj zacząć od tego.
W sieci doszukalem sie tylko tego, ze nalezy miec wmurowany sejf w mieszkaniu zeby zaczac sie wogole starac o pozwolenie.
Nie, nie trzeba :wink:
Znacie firme Prexer z Lodzi, ktora robi bron krotkolufowa na licencji?
Firmę znam, ale o broni "krótkolufowej" słyszę po raz pierwszy. Prexer wytwarza 9 mm pistolet WIST-94(L).
Ostatnio mialem stycznosc z ich ostatnim wyrobem i wrazenia super (no i cena jak na warunki polskie
A gdzie Ty kupisz WIST-a na cywilnym rynku?! Poza tym - jaką niby cenę Ci zaproponowano?
Link to post
Share on other sites
Spróbuj zacząć od tego.

 

Dzieki za namiary juz biore sie za lekture :)

 

Firmę znam, ale o broni "krótkolufowej" słyszę po raz pierwszy. Prexer wytwarza 9 mm pistolet WIST-94(L).

 

No dobra zle nazwalem ;)

 

A gdzie Ty kupisz WIST-a na cywilnym rynku?! Poza tym - jaką niby cenę Ci zaproponowano?

 

Hmmm powiedzmy, ze znam kilku ludzi z firmy ;) Mowili cos o 3tys. A co wogole sadzisz o tym gunie?

 

Dzizas, a spojrzales dwie linijki wyzej? o tutaj?

 

A zajrzales :P tylko ze chodzi mi o porady praktyczne a nie ustawy ;)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
Hmmm powiedzmy, ze znam kilku ludzi z firmy. Mowili cos o 3tys.
To nieźle Cię chcieli nabrać. Dla WP idzie za nieco ponad 2800 PLN (przy dużych zamówieniach, hehe...). A tak naprawdę lepszą zachodnią broń może Ci się nawet udać kupić za połowę tej ceny.
A co wogole sadzisz o tym gunie?
Gdyby w naszym kraju istniał normalny rynek broni palnej i WIST-a wypuszczono najpierw na niego, a następnie po zebraniu doświadczeń stworzono na jego bazie dopracowany pistolet wojskowy, to wszystko byłoby w porządku. Natomiast wygląda to nieco inaczej, słowem na tym etapie jest to broń nieco niedopracowana. Acz oczywiście zgodna z wojskowymi ZTT :wink:
Link to post
Share on other sites

Hmm czyli lepiej kupic "berete" ;) (baa mam nawet piec tej firmy w domu ;) Dowiadywalem sie troche o te pozwolenie i wyszlo ze tylko staranie sie bedzie kosztowalo gdzies 1,1tys zl razem z badaniami od czubkow a i tak nie ma sie pewnosci :(

 

Zadzwonilem na komende woj. z pytaniami a babka do mnie ze po co mi gun niech sobie gaz kupie ech rece opadaja :roll:

Link to post
Share on other sites

jesli nie masz znajomosci i/lub na prawde powaznego (i udokumentowanego) powodu zeby dostac pozwolenie to odpusc sobie bo go po prostu nie dostaniesz. W naszym cudnym krajunie mozesz isc na komende i poprosic o pozwolenie... znaczy mozesz ale go nie dostaniesz...

 

z moich zrodel wiem ze na slasku (przykladowo) w zeszlym roku wydano 7 (slownie: siedem) pozwolen na bron do obrony osobistej.

 

chyba ze nalezysz do klubu strzelckiego i chodzi Ci o bron sportowa... wtedy TROCHE latwiej

Link to post
Share on other sites

Hmm jakich znajomosci np.? Mam mala firme i musze rozwozic sprzet i czasami kase a kwoty tez znaczne (no jak dla kogo ;) ok 7-10tys)

 

Chyba zapisze sie do klubu strzeleckiego LOK bo slyszalem ze to tez pomaga ale o bron to chodzi mi normalna ;) nie sportowa :]

 

Musze tez sie zaopatrzyc w teleskopa i tu znowu problem bo szukam porzadnej firmy typu ASP czy Monadnock i nigdzie nie moge znalezc :( No moze przesadzam bo sa w Warszawie ale wyslkowo nie chca a do stolicy mam za daleko :( Macie namiary na jakis sklep w PL co wysylkowo taki sprzet dostarcza?

 

pzdr.

Link to post
Share on other sites
Hmm jakich znajomosci np.? Mam mala firme i musze rozwozic sprzet i czasami kase a kwoty tez znaczne (no jak dla kogo ;) ok 7-10tys)

to nie jest zaden argument. wiele osob wozi wieksze sumy pieniedzy. byly napady na Ciebie? udokumentowane grozby? zglaszales przesladowanie czy ze podejzewasz ze jestes obserwowany?

 

Chyba zapisze sie do klubu strzeleckiego LOK bo slyszalem ze to tez pomaga ale o bron to chodzi mi normalna ;) nie sportowa :]

na pozwolenie "sportowe" mozesz kupic duzo wiekszy wybor broni (do .45ACP, a na "obrone osobista" do .38 Special), z tym ze pozwolenie na bron sportowa nie umozliwia naszenia broni w gotowosci do uzycia.

 

Musze tez sie zaopatrzyc w teleskopa

i to moze byc najlepsze rozwiazanie, tlyko jeszcze musisz sie jako tako nim poslugiwac

 

i tu znowu problem bo szukam porzadnej firmy typu ASP czy Monadnock i nigdzie nie moge znalezc :(

no jest z tym w Polsce klopot, bo to drogie "zabawki" tansze i duzo gorsze sa Polskie i mozna je dostac na bazarach i demobilach

 

No moze przesadzam bo sa w Warszawie ale wyslkowo nie chca a do stolicy mam za daleko :(

a jaki sklep? :)

 

Macie namiary na jakis sklep w PL co wysylkowo taki sprzet dostarcza?

raczej nie :(

Link to post
Share on other sites

Wlasnie ;) ja juz sie z nimi skontaktowalem pol roku temu i mi to samo odpisali ale zaryzykuje jeszcze raz (moze zmienili polityke ;)

 

Zadnych grozb nie bylo wiec myslisz ze to mi wytraca argument z reki?

 

Mozesz mi przyblizej pojecie "bron sportowa" albo odeslac jakimis linkami? Co to znaczy, ze nie moge jej miec gotowej do uzycia? Czyli jak ktos na mnie napadnie to nie mam jej prawa uzyc, czy tak?

 

A link do tej firmy to: http://www.sharg.pl/.

 

Jak jest z palkami powiedzmy w Niemczech? Mam tam znajomych to moze mi wysla jak jest to legalne.

Link to post
Share on other sites
Zadnych grozb nie bylo wiec myslisz ze to mi wytraca argument z reki?

mowiac w prost - nie masz szans na uzyskanie pozwolenia

 

Mozesz mi przyblizej pojecie "bron sportowa" albo odeslac jakimis linkami? Co to znaczy, ze nie moge jej miec gotowej do uzycia? Czyli jak ktos na mnie napadnie to nie mam jej prawa uzyc, czy tak?

wszystkie linki sa watku do ktorego link podalem w pierwszym moim poscie

to znaczy ze nie mozesz nosic zaladowanej broni, zaladowanych magazynkow itd. uzyc mozesz, jak zdarzysz :P a jak zdarzysz to prokurator bez trudu Ci udowodni ze to nie byla obrona konieczna - skoro miales czas na ladowniae to i miales na ucieczke

 

Jak jest z palkami powiedzmy w Niemczech? Mam tam znajomych to moze mi wysla jak jest to legalne.

nie wiem

a nie latwiej zamowic ze stanow z jakiegos sklepu?

Link to post
Share on other sites
a nie latwiej zamowic ze stanow z jakiegos sklepu?

 

Hmm a nie znasz jakiegos "pewnego". Nigdy sie w takie zakupy nie bawilem. Moze ktos jeszcze by chcial to bysmy sie zlozyli (nie wiem jak tam koszty przesylki wygladaja za ocean) ASP w wersji z lotniczego aluminium kosztuje srednio z 62$ to nieduzo ale ciekawe ile trzeba doliczyc za wysylke.

 

To zes mnie zmartwil tymi przepisami ;) Chore prawo. W Ameryce ktos Ci wejdzie na podworko to masz prawo go zdjac a u nas nawet nie mozna sie bronic 8O

Link to post
Share on other sites
Hmm a nie znasz jakiegos "pewnego". Nigdy sie w takie zakupy nie bawilem. Moze ktos jeszcze by chcial to bysmy sie zlozyli (nie wiem jak tam koszty przesylki wygladaja za ocean) ASP w wersji z lotniczego aluminium kosztuje srednio z 62$ to nieduzo ale ciekawe ile trzeba doliczyc za wysylke.

ech, sklepow jest masa, musialbys poszukac... jak znajdziesz jakies to rzuc adresami, moze bede mogl cos o sklepie powiedziec, tak od reki nic nie mam, a szukac mi sie nie chce ;)

 

To zes mnie zmartwil tymi przepisami ;) Chore prawo. W Ameryce ktos Ci wejdzie na podworko to masz prawo go zdjac a u nas nawet nie mozna sie bronic 8O

wiesz, takich aklsjomatow nie musisz nam mowic. gdyby nasze prawo bylo jkaies normalniejsze juz dawno mialbym bron... po prostu zeby miec - lubie, umiem sie nie poslugiwac i lubie strzelac... ale co to obchodzi naszego kochanego ustawodawce...

Link to post
Share on other sites

http://www.tacticalshop.com/browseproducts...ight-Baton.html kurcze jeszcze tansza niz myslalem. znasz ten sklep?

 

Z lepsza raczka wychodzi 52$ + 35$ za wysylke ale czy sklep sprawdzony?

 

Hmm tylko dotychczas to widzialem palki Monadnock, czy ASP jest skladana mechanicznie czy tak jak M za pomoca przycisku zwalniajacego? Na tej stronie M kosztuje 73$ i jest tylko w wersji min 21'

Link to post
Share on other sites
gdyby nasze prawo bylo jkaies normalniejsze juz dawno mialbym bron... po prostu zeby miec - lubie, umiem sie nie poslugiwac i lubie strzelac... ale co to obchodzi naszego kochanego ustawodawce...

 

jak czytam twoje posty to się cieszę, że w Polsce tak trudno o broń ostrą

...dżizas

Link to post
Share on other sites

jak czytam twoje posty to się cieszę, że w Polsce tak trudno o broń ostrą

...dżizas

 

To Twoim zdaniem maja mi po glowie poskakac a ja im w podziece kwiatki mam wyslac?

 

Jesli czyjes (w tym wypadku dresow ktorzy dla zabawy moga ci toporek w plecy poslac lub mafie ktora uwaza ze sie nalezy jej twoj samochod, tylek cokolwiek) zycie cenisz bardziej niz swoje to cos jest tu nie tak.

 

Nierozumiem co Cie tak szokuje? Ja nie chce zabijac ba nawet bym sie cieszyl jak nigdy w zyciu nie bede musial uzyc pistoletu czy palki. Jednak jak mnie napadna to nie mam zamiaru stac i im dopingowac (niestety biegac szybko nie umiem wiec sp@# bedzie mi trudno ;)

Link to post
Share on other sites
...to się cieszę, że w Polsce tak trudno o broń ostrą

...dżizas

 

No ja nie za bardzo się cieszę, bo na lewo od ręki idzie załatwić za 1000zł, a jeśli chciałbyś mieć ją zgodnie z prawem to lepiej nie liczyć pieniędzy i kłopotu. Więc wytłumacz mi teraz, kto ma lepiej przestępca, czy ktoś, kto chce się bronić?

 

Pozdrawiam ozięble

 

P.S. Także jestem ciekaw, czego takiego bulwersującego doczytałeś się w post-ach Foki

Link to post
Share on other sites
No przecież na tym rysunku masz wszystko dokładnie opisane - jak się rozkłada i jak składa, to o co Ci chodzi? Nie znasz angielskiego czy jak?!

 

Taaaak ja nie znam? ;) A Ty nie czytasz dokladnie tekstu ;) Ja sie pytam czy ASP ma podobne rozwiazania co M i daje linka wlasnie do rozwiazania z M :roll: bo nie moge znalezc opisu ASP :|

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...