Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozwolenie na bron


Recommended Posts

A Ty nie czytasz dokladnie tekstu. Ja sie pytam czy ASP ma podobne rozwiazania co M i daje linka wlasnie do rozwiazania z M
Owszem, czytam uważnie, natomiast Ty popełniasz błędy stylistyczne. W poprzednim zdaniu nie podałeś poprawnie informacji, sam jesteś sobie winien: "wroce do pytania o teleskopa ASP czy ma podobny mechanizm blokady co M" - z tego nie wynika do którego zdjęcie podesłałeś. Przeczytaj to jeszcze raz i przemyśl.
Link to post
Share on other sites
Owszem, czytam uważnie, natomiast Ty popełniasz błędy stylistyczne. W poprzednim zdaniu nie podałeś poprawnie informacji, sam jesteś sobie winien: "wroce do pytania o teleskopa ASP czy ma podobny mechanizm blokady co M" - z tego nie wynika do którego zdjęcie podesłałeś. Przeczytaj to jeszcze raz i przemyśl.

 

Nie popelnilem bledy stylistycznego ;)

Ja widze poprawna konstrukcje zdania poza tym by wynikalo ze jestem idiota skoro podalem linka do zdjecia z ilustracja mechanizmu i jeszcze sie pytam tym bardziej ze na zdjeciu pisze ze to Monadnock ;) nie sadzisz? :roll:

 

Zreszta to pierdoly i nie ma co na to patrzec ;) To wiesz cos o ASP ?

 

P.S. Niedlugo teleskopy beda legalne w PL :D Na vortalu budo juz chodza sluchy ;)

Link to post
Share on other sites
jak czytam twoje posty to się cieszę, że w Polsce tak trudno o broń ostrą

...dżizas

niestety musze Cie rozczarowac. Strzelalem juz z wiekszej ilosci egzemplarzy i modeli broni niz Ty prawdopodobnie kiedykolwiek bedziesz mial w reku... jakos jeszcze nikogo nie zabilem ani nie zranilem... ba, nie spowodowalem niebezpiecznej sytuacji

 

ale wracajac do teamtu

 

Z lepsza raczka wychodzi 52$ + 35$ za wysylke ale czy sklep sprawdzony?

niestetynie znam :(

 

To Twoim zdaniem maja mi po glowie poskakac a ja im w podziece kwiatki mam wyslac?
Hmm Fidmy ;) Do Fok to moze bym poszedl jakby mnie chcieli ;)

on pisal o mnie, zobacz jaki jest cytat przy poscie kevina :)

 

Nie popelnilem bledy stylistycznego
Mam na ten temat inne zdanie.

pokoj bracia, pokoj

Link to post
Share on other sites
on pisal o mnie, zobacz jaki jest cytat przy poscie kevina :)

 

Aaa to by wiele tlumaczylo ;) chociaz wlasciwie to nie wiem co do Ciebie mial skoro nic takiego nie napisales ;)

 

pokoj bracia, pokoj

 

Pokoj, pokojem a na zdjeciu jak byk pisze ze to palka Monadnock :P The truth is out there czy jakos tak ;)

 

Hmm problem z teleskopem chyba rozwiazalem :] Policja nie ma ograniczen w zakupie tego rodzaju sprzetu w PL a sobie dopiero przypomnialem ze moj kumpel jest Smerfem ;)

Link to post
Share on other sites
Aaa to by wiele tlumaczylo ;) chociaz wlasciwie to nie wiem co do Ciebie mial skoro nic takiego nie napisales ;)

to forum (i wiele innych tez) ma juz to do siebie :)

 

Hmm problem z teleskopem chyba rozwiazalem :] Policja nie ma ograniczen w zakupie tego rodzaju sprzetu w PL a sobie dopiero przypomnialem ze moj kumpel jest Smerfem ;)

no widzisz :D

tylko pamietaj:

Każdy skomplikowany problem ma rozwiązanie, które jest proste, eleganckie i absolutnie fałszywe. [Henry L. Mencken]

ale z drugiej strony

Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak algebraiczne równania: sprowadzaniem do najprostszej postaci. [Lew Tołstoj]

;)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Choć jestem tu nowy pozwolę sobie na włączenie się do dyskusji, bo temat nie jest mi obcy.

Po kolei:

1. WIST na rynku cywilnym kosztuje ok. 2400PLN, a mój znajomy zakupił taki pistolet bezpośrednio od producenta za ok. 1400PLN (ciekawostka - wojsko przepłaca 2x przy zakupie hurtowym. To jest możliwe tylko u nas...)

2. Nie jest to zła broń - wymaga dopracowania. Ma zbyt twardy spust, ale mimo to jest celna. Może nie wygląda ładnie, lecz ergonomię ma naprawdę niezłą. Prasowe rewelacje o wypadaniu magazynków z tejże broni w Iraku były, łagodnie mówiąc, niedokładne. Przyczyną nie jest konstrukcja broni, a wadliwa kabura.

3. Uzyskanie pozwolenia na broń przez cywila graniczy z cudem. Obecnie nawet mundurowi (wojsko, bo sytuacji Policji nie znam) ma potężne problemy z uzyskaniem takiego kwitu. Udokumentowane pogróżki, obserwacja, głuche telefony, kwity z Policji, prokuratury, badania - a to i tak nie koniec, bo jakiś misiu zapyta: "to pan był napadnięty? Bo jak nie, to nie jest pan zagrożony"... (autentyk!)

4. Broń sportowa może być przenoszona jedynie w stanie rozładowanym (magazynek wyjęty i pusty) w pudełku, bądź w torbie. Nie wolno jej przenosić przy sobie, jak broni z kat. "A".

5. Trochę się czepię, ale "broń ostra" to mi sie kojarzy z brzytwą. Broń palna bojowa - tak określa to ustawa.

6. Sejf trzeba mieć potem. Nie musi być wmurowany, a "na trwałe przymocowany do elementów konstrukcyjnych budynku" - wystarczy przykręcenie do podłogi długą śrubą. No i oczywiście sejf i zamki muszą mieć odpowiednie atesty.

7. Na rynku cywilnym nie jest dopuszczony do sprzedaży WSIT 94L z celownikiem laserowym jako "broń szczególnie niebezpieczna". Zresztą żadna broń z takim celownikiem nie jest u nas dopuszczona do obrotu na rynku cywilnym, choć jest to skajnym absurdem. Nowy GLOCK ma pod lufą szynę do mocowania wyposażenia taktycznego, a ostatnio widziałem za skromne 1300PLN modul latarki taktycznej z laserem. Oryginał, a jakże. Zakładasz - broń szczególnie niebezpieczna. Zdejmujesz - zwykły pistolet.

Link to post
Share on other sites

przykro mi, ale w przenoszeniu broni nie masz racji.

 

w ustawie jest napisane, ze bron nie moze miec naboi w komorze i magazynkach nabojowych. Nie jest nigdzie napisane, ze trzeba nosic w pudelku i bez magazynka.

 

naruszenie zasad przenoszenia broni to zreszta wykroczenie, nie przestepstwo.

 

Jesli chodzi o pudelko, to m. in. rozmiary pudelka definiuja 'bron sportowa', ale nie ma tam nic napisane o przenoszeniu broni w pudelku.

 

Proponuje dokladnie poczytac ustawe i rozporzadzenia.

Link to post
Share on other sites

Skoro nie jest napisane, że trzeba ją nosić w pudełku to znaczy, że można przy sobie (w kaburze), tak? Przepisy określają to dość jasno - A - broń do samoobrony z prawem noszenia w ukryciu, D - sportowa. Broni sportowej POZA strzelnicą nie wolno przenosić "przy sobie" - w kaburze, ukrytej. Zatem chyba logiczne jest, że nosisz ją w torbie/pudełku. Uzyłem skrótu myslowego - mea culpa.

 

Z magazynkiem się zagalopowałem, fakt.

 

Nie pisałem nic o przestępstwie czy wykroczeniu.

 

Rozmairy pudełka definiują broń sportową? Ciekawe... Czyli 10cmx10cm - sportowa, ale 15x20 - bojowa, co? A Mossberg? Albo Sako trg? Mogą być rejestrowane jako sportowa czy nie? Z definicji wynika tylko tyle, że broń sportowa służy do strzelań sportowych. Może być nią np. pistolet w kalibrze od 5.6mm do 11.43 albo karabin czy też strzelba śrutowa (np. radom huntera spokojnie zarejestrujesz jako broń sportową do strzelań praktycznych). Ciężko jest zatem definiować broń sportową na podstawie rozmiaru. Z tego co pamiętam przepis o pudełku i zmieszczeniu w nim broni dotyczy konkretnych konkurencji, ale muszę to sprawdzić.

 

Będę wdzięczny za link do "rozporządzeń", bo ustawę chyba raczej znam.

Link to post
Share on other sites
1. WIST na rynku cywilnym kosztuje ok. 2400PLN, a mój znajomy zakupił taki pistolet bezpośrednio od producenta za ok. 1400PLN (ciekawostka - wojsko przepłaca 2x przy zakupie hurtowym. To jest możliwe tylko u nas...)
To jest ciekawe, bo z tego co wiem, na cywilnym rynku WIST nie jest w ogóle sprzedawany, skądinąd ostatnio zapytałem o to gościa na stoisku Prexera. Cena dla wojska jest również wyższa niż ta, którą podałeś. I nieco trudno mi uwierzyć, w tą cenę od producenta (chyba, że po jakiejś znajomości).
Prasowe rewelacje o wypadaniu magazynków z tejże broni w Iraku były, łagodnie mówiąc, niedokładne. Przyczyną nie jest konstrukcja broni, a wadliwa kabura.
Afganistanie, nie Iraku. Właśnie dlatego do Iraku pojechały P-83.
Link to post
Share on other sites
Rozmairy pudełka definiują broń sportową? Ciekawe... Czyli 10cmx10cm - sportowa, ale 15x20 - bojowa, co? A Mossberg? Albo Sako trg? Mogą być rejestrowane jako sportowa czy nie? Z definicji wynika tylko tyle, że broń sportowa służy do strzelań sportowych. Może być nią np. pistolet w kalibrze od 5.6mm do 11.43 albo karabin czy też strzelba śrutowa (np. radom huntera spokojnie zarejestrujesz jako broń sportową do strzelań praktycznych). Ciężko jest zatem definiować broń sportową na podstawie rozmiaru. Z tego co pamiętam przepis o pudełku i zmieszczeniu w nim broni dotyczy konkretnych konkurencji, ale muszę to sprawdzić.

Jezykowi chodzilo o to ze w niektorych konkurencja pistolet musi sie miescic w pudelku o podanych wymiarach

 

Będę wdzięczny za link do "rozporządzeń", bo ustawę chyba raczej znam.

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=1455

Link to post
Share on other sites
To jest ciekawe, bo z tego co wiem, na cywilnym rynku WIST nie jest w ogóle sprzedawany, skądinąd ostatnio zapytałem o to gościa na stoisku Prexera. Cena dla wojska jest również wyższa niż ta, którą podałeś. I nieco trudno mi uwierzyć, w tą cenę od producenta (chyba, że po jakiejś znajomości).

 

Może mam omamy wzrokowe ale w PPHU Kaliber był w sprzedaży WIST. Trudno uwierzyć, że tylko dla wojska...

1800+VAT w prexerze - przed chwilą dzwoniłem (0 42 632 54 64) - sprzedają każdemu, kto ma promesę na zakup broni.

Restrykcjami jest obłożony WIST 94L - tylko na specjalne pozwolenie jako broń szczególnie niebezpieczna.

Cenę, jaką dał znajomy podam, kiedy się z nim skontaktuję, ale była niższa niż sklepowa.

 

Co do pudełek - zgoda, że w pewnych konkurencjach, ale pudełko nie definiuje broni sportowej.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
(...) w PPHU Kaliber był w sprzedaży WIST. Trudno uwierzyć, że tylko dla wojska...
Ciekawe, być może coś się niedawno zmieniło.

 

556752.jpg

(Catch22 via izraelskie forum dyskusyjne :wink: )

 

PS. Nie musisz w każdym liście powtarzać się na temat WIST-a z celownikiem laserowym :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...