Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna G&G m130 a SP130 Guardera


Recommended Posts

No i znowu się zaczyna, szukanie nieszczelności:P, nad układem pracowałem już bardzo długo i jedyne co może być tylko nieszczelne to oringi głowicy tłoka i dyszy bo są stockowe lecz z braku odpowiedniego sklepu nie mam gdzie ich dobrać:), 10m/s niby nic nie da jeśli chodzi o osiągi ale da dziką satysfakcję:D

Link to post
Share on other sites

Jest dużo miejsc w internecie gdzie można dostać oringi w bardzo precyzyjnych wymiarach, poszukaj, na pewno opłaci się bardziej niż ładowanie twardszej sprężyny i obciążanie części. Aczkolwiek wydaje mi się że 435FPS na SP120 to dobry wynik i wiele więcej nie wyciśnie.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie jaka wartość będzie przypadać na V3? powiedzmy gdy rof jest 14-18 k.

 

Na SP130/M130? Zależy od głowic (wyciszone, płaskie plastiki, płaskie metalowe), szczelności układu, podparcia szkieletu komorą.

 

Moim zdaniem jak ma się metal komorę i jako taką szczelność to szkielet jest spokojnie na 100 tysięcy cykli i więcej do zmielenia na tej SP130.

Link to post
Share on other sites

Pytanie: kto wprowadził tą wartość że to granica auto? a mając 500 już nie można w auto ? może ktoś rozwinie.

Tak napisałem żebyś miał zagadkę 8) , a tak serio gram w środowisku mazowieckiego warriora a tam zasady są jasne, U Ciebie w Katowicach możecie się strzelać nawet 600fps w CQB i to full auto :lol: , jaki rejon takie zasady.

Znalazłem jak radziliście stronkę z oringami i zaczynam dopasowywanie, chwilowo jednak sprawę załatwiłem 0,8cm podkładkami na prowadnicy :-F

Link to post
Share on other sites

Już przestawiam problem: mam w ganie m120 guardera i daje mi to 435fps przy BU, szukam takiej sprężyny żeby dała coś w granicach 450fps,

 

Marku co tak nerwowo,luz- ale zdziwiło mnie twoje stwierdzenie odnośnie granicy auto dlatego padło pytanie bo wcześniej o czymś takim nie słyszałem .Co do twojego zestawu:

- to co to masz za BU

- czym przesmarowałeś cylinder i uszczelkę głowicy tłoka.

-czy obecnie masz oring z zestawu BU czy dawałeś inny?

-jak się zachowuje dysza na "głowicy cylidra" czym smarowałeś

- czy mimo że to zestaw BU i na głowicy cylindra masz dwie uszczelki czy dawałeś teflon fix

-jaką masz lufę długość / średnica wewnętrzna

 

Ogólnie zestawy BU zalecane są do sprężyn od 130 ale jak już koledzy pisali na 120 powinieneś mieć te 450 spokojnie.Czy robiłeś i jak wypadł test papierka na komorze HU?

Ja się 10 dni zmagałem z moim AK i mimo szukania pomocy na forum sam musiałem dojść do tego co jest nie tak ale efekt końcowy jak dla mnie jest b. zadowalający.

 

A w Katowicach strzelamy się z głową i a nie po głowie.

Link to post
Share on other sites

Odwracasz replikę, na wlot kulek do komory hopka kładziesz najlepiej chusteczkę (kawałek o wymiarach 1x1cm) i strzelasz. Jak papierek zadrży jedynie leciutko od drgań repliki albo nie ruszy się wcale to masz pełną szczelność na połączeniu duszy i gumki hopka.

Link to post
Share on other sites

Test papierka kiedyś polecałem, ale jest do bani, jak nam ucieka 10-20-30 fps to papierek tego nie wyłapie, no i zostają drgania sprężyny.

 

Lepszy test który obmyśliłem polega na porównaniu energii kinetycznych strzałów na różnych wagomiarach kul. Bierzemy kulę 0.20g, mierzymy szybkość wylotową, liczymy energię kinetyczną (Ek1), bierzemy kulasa w miarę odpowiedniego co do szybkości wylotowej (weźmy 0.25g, bo gnat ma na kuli 0,20 ok. 380fps), mierzymy na tej kuli szybkość, znów liczymy energię (Ek2).

Jeśli Ek1>Ek2 to mamy nieszczelność, jeśli Ek1<=Ek2 to mamy jako taką szczelność układu. Ważny by kuli choć różnego wagomiaru były tej samej firmy, lufa była czysta a chrono działał na pewno dobrze.

 

Tak czy inaczej finalnie duże nieszczelności widać w sporych skokach szybkości wylotowej przy kolejnych strzałach, ale ten test daje w 100% pewność.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat bo już nie mogę :killer:

 

Replika SR25K

spring M130 guarder

komora stok

gumka czarny guarder

dysza uszczelniona PJa

 

Problem-Za mało FPS , wynik to 418 na 0.2 guardera .

Spostrzeżenia-układ cylindra strzykawka , dysza-komora to samo , pomiar na chrono pokazuje rozrzut 6 FPS dokładnie 415-421 na 20 strzałów , żadnych odchyłów .Sprężyna przełożona do innej giwery w którą mam właśnie na serwisie (full stok AKM cyma ) 473-480 FPS , jak zwykle potrafię poskładać porządnie wszystkie repliki prócz swojej :lol:

 

Do tego qumpel też robiący giwery od lat dziś koło mnie siedział i potwierdzał moje spostrzeżenia .

 

Ma ktoś pomysł ?

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Przemek10 a zmierz dyszę P&J średnica otworu od strony uszczelki ale bez uszczelki oraz jak ja to określam "Dzyndzel" głowicy cylindra wymiar zewnętrzny.Jak będziesz miał różnicę wymiarów pow. 0.10 mm to już masz nieszczelność tak samo ile ma głowica tłoka a ile ma cylinder różnica pow 0,20 mm to kolejna opcja ze możesz mieć nieszczelność mimo opcji strzykawki oring może nie wyrabiać, Jeżeli używa się części P&J to najlepiej aby dysza, głowice i cylinder były tej samej firmy. Firma P&J produkuje te tajle o 0.20 mm mniejsze na wymiarze niż np. DF.

 

Dysza do ak P&J ma 5,3 mm a mosiężna dysza DF ma 5,5 mm.

Ja stockową głowicę cylindra z AKS z CM przyklejam do cylindra na Butapren.

Ważna jest też długość dyszy.A jak test papierka?

 

Uf nie wiem co Ci jeszcze doradzi posprawdzaj to co opisałem- może coś jest nie tak.

 

 

Edyta: prowadnica sprężyny oraz głowica tłoka jest łożyskowana i czy kolega u siebie ma ten sam zestaw co Ty ? ?

 

Edyta2; a lufa stock czy precka jak stock to czy teflon fix dałeś na lufe pod gumkę?

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...