Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ABS - Czy to w ogóle jest mocne???


Recommended Posts

Guest Anonymous

Po pierwsze bardzo przepraszam jak taki topic już jest na forum, ale nie mogłem go znaleźć :(

 

Wszędzie piszą, że ABS to tworzywo sztuczne. Z tego co wyczytałem na: http://www.wmasg.pl/ jest to...plastik. Z moich doświadczeń z pistoletami na kulki "za dychę" było tak: po paru dniach lub po tygodniu (jak dobrze pójdzie) pękał tłoczek, który był odpowiedzialny za wystrzeliwanie kulek i pistolet nadawał się do śmieci. Teraz jak dowiedziałem się, że ABS jest plastikiem mam wątpliwości co do zakupu ASG. Pytanie: Czy wyżej wymieniony ABS jest mocny i nie popęka mi po miesiącu cały gun??

Jeszcze jedno - z czego zazwyczaj są zrobione części w środku - najlepiej jakby były zrobione z metalu - wtedy byłyby prawie wieczne (jak któryś z gunów ma metalowe "bebechy" to powiedzcie jaki i za ile)

 

Aha i chcę kupić pistolet sprężynowy od 100-130zł - jaki byście mi poradzili??

 

Z góry również bardo dziękuję za wszelką pomoc - po prostu jest mi ona bardzo potrzebna.

Link to post
Share on other sites
Wszędzie piszą, że ABS to tworzywo sztuczne.

i maja racje

 

Z tego co wyczytałem na: http://www.wmasg.pl/ jest to...plastik.

mam dla Ciebie straszliwa wiadomosc. Tworzywo sztuczne to... tez plastik.

 

Z moich doświadczeń z pistoletami na kulki "za dychę" było tak: po paru dniach lub po tygodniu (jak dobrze pójdzie) pękał tłoczek, który był odpowiedzialny za wystrzeliwanie kulek i pistolet nadawał się do śmieci.

pytanie "z haczykiem"

czy byly on zrobione z ABSu?

 

Czy wyżej wymieniony ABS jest mocny i nie popęka mi po miesiącu cały gun??

hint: ile osob ma swoja replike po kilka lat i ja chwali?

 

Jeszcze jedno - z czego zazwyczaj są zrobione części w środku - najlepiej jakby były zrobione z metalu

metal i ABS

 

wtedy byłyby prawie wieczne (jak któryś z gunów ma metalowe "bebechy" to powiedzcie jaki i za ile)

wiekszosc ma elementy metalowe

 

 

PS na www.wmasg.pl tez bys to wyczytal

Link to post
Share on other sites

Teraz pytanie numer 2

Czy kazdy ABS to takie samo tworzywo dysponujace takimi samymi wlasciwosciami?

Od razu na nie odpowiem. Siedzac w tej materii moge powiedziec tylko jedno. ABS to tylko ogolna nazwa jednego z gatunku tworzyw wielkoczasteczkowych. Jak kazdy gatunek ma wiele podgatunkow.

I zalezy tylko i wylacznie od producenta czy matarial ktory wykona bedzie wytrzymaly lub nie. No i od ceny oryginalu ktory kupi, od ilosci przemialu domieszanej, od ilosci srodka spieniajacego, rodzaju barwnika i wielu, wielu innych czynnikow.

 

A teraz ciekawostka:> Guma to tez tworzywo sztuczne ( wielkoczasteczkowe) :>

Link to post
Share on other sites

ABS ABSowi nie równy. Podam 2 przykłady: XM177 TM i S&W Sigma CG/KWC.

W pewnych miejscach obcinałem wystające nadlewki na szwach, w XM można było odcinać tak jak w normalnym plastiku (cały długi paseczek, który zwijał się w sprężynkę), a w S&W to tworzywo jest zupełnie inne. Ciąć się tego nie dało, kruszyło się. Wogóle materiał jest twardszy.

O trwałość się nie martw, nawet tańsze repliki są wytrzymałe, mimo iż ich wnętrzności zrobione są z ABSu. Miałem P99 STTi przez pół roku, a teraz ma go kolega z ekipy i nic w nim nie nawaliło/nie ułamało się :wink:

Link to post
Share on other sites
wiem KOZI, ze w druga strone, ale napisalem "tez" (w sensie rowniez) wiec technicznie rzecz biorac mozna uznac ;)

no niech Ci bedzie 8)

 

aha.. i nie paltik tylko plastyk (plastik to czeski materiał wybuchowy) polska poprawna nazwa jest plastyk. Faktem jest ze zakozeniła sie w jezyku potocznym nie poprawna nazwa ... pewnie przez angielski odpowiednik :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Rozumiem. Ale tak. Czy Western Arms jest tańszy od TM i czy robi on ASG SPRĘŻYNOWE czy tylko gazowe ?? I gdzie można nabyć WA sprężynowe (jak takie robią) w Polsce?? (sam nie mogłem znaleźć :( )

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

No raczej pisałem o tym już kilka razy (2 lub 3) (że chcę sprężynę oczywiście), ale bez urazy, dobrze, że staracie się pomóc.

Jaka jest najlepsza firma po TM produkująca SPRĘŻYNOWE ASG??

(bo na TM nie mam tyle kasy). I ewentualnie jaki model z tej firmy jest najmniej awaryjny??

 

CHODZI MI O SPRĘŻYNĘ !! (DLA PRZYPOMNIENIA)

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...