Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

75th ranger PANAMA


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jak w temacie interesuje mnie wyposażenie żołnierza 75th ranger regiment z okresu operacji Just Cause. Od razu informuje, że nie jestem kolejnym dwunastolatkiem który obejrzał film o mężnych komandosach i chce rekonstruować ulubioną jednostkę.

W necie jest bardzo mało zdjęć i opisów, także zanim napiszesz o banie na google czy coś, to sam spróbuj poszukać. A teraz kilka pytań o podstawowe wyposażenie.

 

1.Mundur - BDU Woodland, nie mylę się tu chyba?

2.Kamizelka - wiem że przeciw-odłamkowa PASGT, ale nie jestem pewien co do nosidła - szelki ALICE czy LBV?

3.Buty to jungle boots panama prawda?

4.Hełm - Pasgt NONIE?!

5.Jaki plecak? tutaj nie mam zielonego pojęcia.

 

Mam nadzieje że nie zostanę zlinczowany (o co niestety na wmasgu nie trudno) i cierpliwie pomożecie mi w odpowiedzi na pytania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

http://farm1.static.flickr.com/6/8898575_4a5b6c1d2f.jpg

 

kamizelek PASGT z tego co wiem nie nosili, a przynajmniej nigdy się z taką informacją nie spotkałem, słyszałem plotki o wczesnych RBA

 

szelki alice, nie mam pewności H albo Y (pewności brak bo w somalii zdarzały się jeszcze H), pas LC2, ale nie to co nazywają LC2 w sklepach internetowych, nie chodzi tu o pas z fastexem

 

z hełmem jest problem, niby PASGT ale z innym zawieszeniem, tzn zewnętrznie wygląda jak zwykły PASGT. Na k-potcie "predator", cateyes, często podpisane jeśli nie to nazwisko/ksywa na coverze, czasem naszywka ze stopniem z przodu na środku

 

dodałbym do tego jeszcze bagnet M9, conajmniej jedno "fix bayonet" w trakcie operacji miało miejsce ;)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c0/Operation_Just_Cause_Rangers_3rd_sqd_la_comadancia_small.jpg

Link to post
Share on other sites

Maniak1988, zanim coś napiszesz to dobrze się zastanów co piszesz (i jak, bo zdania zaczynamy wielką literą a kończymy kropką).

 

RBA to początek lat 1990tych i w Panamie ich nie było.

 

Szelki ALICE są tylko "Y". "H" to bawełniane M56. Pasy LC2 to te z szarą plastikową klamrą, w Panamie były w użyciu razem z LC1 z klamrą metalową.

PASGT noszono z zawieszeniem spadochronowym.

Link to post
Share on other sites

Szaszłyk, wspomniałem że RBA to tylko plotki, niepotwierdzone. Pierwsze potwierdzone użycie to Somalia 93'. Poza tym chciałbym zauważyć ze potwierdziłeś używanie kamizelki PASGT, źródła? inne informacje?

 

Co do szelek i pasów oczywiście się zgadzam, należy dodać jeszcze informacje o drobnej modyfikacji, wymiana elementów mocujących szelki do pasa na paracord.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...