Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning repliki King Arms


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam replikę TROY MRF-RX or King Armsa. W stocku ma 300fps, zamawiając w ASGShopie wziąłem usługę tuningu do 400fpsów która przewiduje zainstalowanie:

- Sprężyna M110 o niejednakowym skoku (Guarder)

- Wzmocniony cylinder (Deep Fire)

- Aluminiowa, głowica cylindra CNC (Deep Fire)

- Metalowa łożyskowana prowadnica sprężyny (Deep Fire).

 

Jako że zasięg mnie nie zadowala, chciałbym zwiększyć prędkość do ok. 480fpsów. Czy mógłbym prosić o mniej więcej zestawienie które części się nadają a co by się przydało zmienić by bezproblemowo użytkować sprężynę M150?

 

Ah, i jeszcze jedna sprawa: replika zachowuje się jakby lufa była krzywa ( Madbull 6.03 Black Python ) tzn. kulki wylatują z lewej zamiast prosto. Czy można jakoś sprawdzić czy to lufa, a czy nie przypadkiem złe zamontowanie / komora HU?

 

Pozdrawiam

DevonSix

Link to post
Share on other sites

Na 400 efpeesach kiepsko latają kulasy? Podziel się tą wiedzą i powiedz jakich kulek używasz, gumiak fabryczny?

 

Ja bym dał tam gumę G&G zieloną albo czarną Systemy, do tego kulki G&G/Guarder/Madbull/TM. Potem oceń czy nie odpowiadają Ci osiągi.

 

Jeśli jednak nie to poleciłbym kupno głowicy tłoka wytrzymałej, ale nie metalowej, tłok JBU + SP130 Guardera. Aku wydajniejsze jakieś Li-Po 7,4V albo Ni-Mh/Cd 9.6V.

Link to post
Share on other sites

Kulki Goldenballe / G&G (0.2g), guma stockowa + czarny dystanser H z taiwangun. Miałem hopka raz czarnego Guardera ale absolutnie nie kręcił. Okej, spróbuję tą Systemę czarną. Dystanser jest okay czy kupić może coś innego?

A baterię mam 9.6 NiMH.

 

Pozdrawiam

DevonSix

Edited by DevonSix
Link to post
Share on other sites

Kulki Goldenballe / G&G (0.2g),

:wink: :wink: :wink:

Może od razu 0,12 używaj?? :wink:

Człowieku, zacznij strzelać 0,25/0,28. O pokrzywionej lufie i próbach jej prostowania to już nie wspomnę, porady o używaniu do tego imadła to już w ogóle wolałbym puścić w niepamięć ... :roll:

Nowa DOBRA lufa, cięższe dobre kulki. Gumkę hopka na Systemę, dystanser też bym zmienił na zwykły dobrze dopasowany do szczeliny.

Link to post
Share on other sites

Ktoś mi powie czemu asgshop w upg replik KA wkłada metalowe głowice tłoka? Zasłyszałem że ryzyko pęknięcia GB jest większe jeśli porównać do głowicy z tworzywa głownie przez ciężar i płaski kształt.

Edited by bioX
Link to post
Share on other sites

Lufa zewnętrzna jeśli nie jest tak wygięta żeby wyginała znajdującą się w niej lufę wewnętrzną to niema wpływu na osiągi.

Tylko właśnie nie wiadomo w jakim stopniu kolega tą lufę wygiętą ma.

 

No i w takim razie kuleczki 0.25?

Nie da się jednoznacznie określić, najlepiej pożyczyć od kogoś po 1 magu 0,25 i 0,28, przestrzelić i sprawdzić co nam bardziej pasuje. Innego dobrego sposobu nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Li-Po 7,4V albo Ni-Mh/Cd 9.6V

Zgadzam się w 95%. Pakiecik 7.4 jakiś kokamik mocny, kadmówka to sanyo RC, a o wodorkowych nawet nie wspominaj, bo wodory to ścierwo zerowa wydajność prądowa i odrazu się gotują. Tylko nie tamiya, deansy i jazda tamiya to shit.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem przeciw wodorkom, choć z pewnością są bardziej nowoczesne i wydajne ogniwa, jednak mój wodorek działa jak z nut od dłuższego czasu ;). Z subiektywnego punktu widzenia powinienem je wychwalać pod niebiosa, ale fakt faktem, że to już przestarzałe ogniwa.

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem co autor tematu tyle, że ze SCAR'em VFC. Mój zasięg też mnie nie zadowala. Mianowicie mimo zamontowanej M120 Systemy, szczelnego zespołu cylindra, czarnego hopka Guardera i lufy 407mm Promyka, mam duży problem z trafieniem w sylwetkę człowieka z około 50m. Kulki (żeby nie było - G&G 0,25g) lecą bardzo róznie, a regulacja hopka nie pomaga (czyżby wina gumki?). Co do mocy to nie mam jak zmierzyć, ale replika bije podobnie do P&J z 420fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...