Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

W moim M16 rozwalił się tłok, aby opisać sytuację posłużę się onomatopeją :-F :

gdy nacisnąłem spust, było normalnie TRRRR potem BZZZZzzzzz.

Dlatego szukam dobrego zamiennika który mi długo posłuży.

Zastanawiałem się nad:

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...sja_df-515.html a http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...ystema-525.html patrzyłem w innych sklepach za tłokami Guardera ale nigdzie nie są dostępne.

Link to post
Share on other sites

Sobie mniej. Części DF są słabe niesamowicie i nie można im ufać.

 

Możesz to jakoś sensownie uzasadnić?

 

Montujemy części DF do podstawowych tuningów, które są najbardziej popularne wśród użytkowników. Tuning ok. 420fps montuje się po prostu na potęgę - 90% replik, które sprzedajemy są właśnie na takich tuningach.

 

Patrząc na liczbę reklamacji po względem uszkodzenia części DF to jest malo, nawet bardzo malo...

 

Oczywiście jeżeli ktoś używa części obojętnie jakiej firmy do konfiguracji w których nie powinny być, to się rozwalą.

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie zdażyło mi się żeby padł tłok DF, a zamontowałem ich kilka do różnych konfiguracji. Ten CA też jest zadziwiająco trwały. Miałem go jako zapas i po wykończeniu białego G&P włożyłem go do M14 na M150, przemielił jakieś 2tys. kulek i nie widać śladów zużycia. Teraz włożyłem do niej M160 i dalej strzela, zobaczymy jak długo:) Dodam jeszcze, że tłok był wyciągnięty ze stockowego CA z dużym przebiegiem.

Link to post
Share on other sites

Możesz to jakoś sensownie uzasadnić?

 

Montujemy części DF do podstawowych tuningów, które są najbardziej popularne wśród użytkowników. Tuning ok. 420fps montuje się po prostu na potęgę - 90% replik, które sprzedajemy są właśnie na takich tuningach.

 

Patrząc na liczbę reklamacji po względem uszkodzenia części DF to jest malo, nawet bardzo malo...

 

Oczywiście jeżeli ktoś używa części obojętnie jakiej firmy do konfiguracji w których nie powinny być, to się rozwalą.

I bym się z Tobą zgodził, ale jak widzisz konstrukcja tłoka DF nie jest ciągła, tzn. w miejscu suwu szczeki mamy przestrzeń, a zęby zębatek nie są prostokątami więc ich stożkowa figura wypycha szczękę tłoka ku górze. Do pewnego momentu to działa jest ok, później robią się schody.

Tak, patrząc na reklamację, wiesz jak ludzie robią? "Te, karabin nie strzela, coś mieli... zrobisz? A za ile? ;)

 

 

Kolego, polecam Ci ten tłok jak tylko dostarczą ;)

Link to post
Share on other sites

To żebyś nie musiał czekać podrzucę Ci też jeden link

http://azteko.pl/tlok-stalowymi-zebami-p-458.html

 

Co prawda 4 zł drożej, ale możesz mieć na już. Moim zdaniem bardzo fajny tłok. Mnie się sprawdza w tuningu siłowym (m150), natomiast u kolegi przy dosyć dużym rof-ie też daje radę. Nie wiem jak inni radzą, ale ja szczękę wkleiłem na poxipol i bangla. Śladów zużycia nie ma, a drugi sezon już leci ;-)

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zaśmiecać nowym tematem proszę o poradę panów mechaników ;)

 

Mam problem z tłokami w moim sprzęcie G&P . Tylko u mnie nie wylatuje ostatni ząb, a drugi od końca ( następny po metalowym ) Przy wcześniejszym tłoku Systemy bardzo mocno go zjechało, a przy obecnym CA całkowicie szlak go trafił. Sprężyna 130, żadnych większych tuningów nie mam. Na zdjęciu ten tłok i ząb o który mi chodzi.

 

http://img32.imageshack.us/img32/3742/11521896421.jpg

Link to post
Share on other sites

Tłoki DF są passe. Już 3 korpusy tłoków DF rozpadły mi się na m130-m170. Lepiej dać mniej za tłok JBU (cenowo prawie jak tłok CA) a jest w piip. wytrzymalszy. Teraz tłoczek JBU tyram na m150 i nic sie nie dzieje, a konstrukcja samego korpusu przebija tłok DF o rok świetlny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...