Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Zwiększanie napięcia baterii - dodawanie ogniw


Recommended Posts

Eee... i to niby miałaby zrobić sama bateria 9.6V?

I do tego jeszcze może standardowe 600mAh wchodzące do uchwytu przedniego M4?

Pozwolę sobie nie uwierzyć, że to był jedyny upgrad'e tej M4, której głowicę widać na powyższej fotce...

 

Strzelam prawie dwa lata na bateri 9.6V 600mAh i nic specjalnego z tego powodu się nie dzieje. Powiem więcej, przy tak małej pojemności baterii nawet różnica szybkostrzelności między 8.4V a 9.6V jest ledwo zauważalna...

 

-

Link to post
Share on other sites
A ja nieco z innej beczki, ale dotyczy tytulu topiku jak najbardziej.

http://www.airsoftgear.com/techtalk.htm#Tr...Trend%20Noticed

http://www.airsoftgear.com/images/96damagev2.jpg

Warto sie zapoznac... Dotyczy nieugrade'owanych AEGow Marui.

a co niby ma zwiększone napiecie do uszkodzeń w durakonowejcz aluminiowej glowicy tłoka lub w głowicy cylindra i to stalowej? (na takie mi wygladają te czesci)

 

moze sie cos takiego zdarzyc ale nie w wyniku zwiekszonego voltarzu tylko w wyniku dobrania nie odpowiednich czesci, ale te co na fotce sa powinny do siebie pasowac bardzo dobrze .... IMO ściema dla "newbych" co by sami nie tiuningowali tylko dawali do serwisu :]

Link to post
Share on other sites

Ale chyba nikt nie miał pretensji do Ciebie? :)

 

Po prostu wszystkim nam średnio chce się wierzyć, że takie rzeczy może zrobić tylko bateria powiększona o jedno ogniwo.

 

Mógłbym jeszcze rozważyć takie skutki w przypadku użycia jakiejś 9,6V o dużej pojemności, która faktycznie jakoś strasznie zwiększyłaby ROF. Ogniwa RC czy coś w tym stylu. Czyli innymi słowy: przy zdjęciach brakuje informacji - jaka to była dokładnie bateria 9,6V...

 

Jeżeli moje używanie 9,6V kiedyś skończy się czymś złym, napewno opiszę... Patrząc na przypadki podane na tej stronie to już dawno powinienem mieć flaczki mojego AUGa w proszku. A nie zauważyłem, żeby strzelał choć trochę gorzej niż w momencie zakupu na początku 2003 roku... :wink:

-

Link to post
Share on other sites
Ale chyba nikt nie miał pretensji do Ciebie? :).

Po prostu wszystkim nam średnio chce się wierzyć, że takie rzeczy może zrobić tylko bateria powiększona o jedno ogniwo.

dokladnie

 

Mógłbym jeszcze rozważyć takie skutki w przypadku użycia jakiejś 9,6V o dużej pojemności, która faktycznie jakoś strasznie zwiększyłaby ROF.

IMO pojemnosc samej baterii nie ma znaczacego wplywu na ROF tylko na wydajnosc ogniw w w czasie (siwerzo naladowane lub źle uformatowane baterie moga miec jakies wachniecia)

 

ale te czsci wygladaj jakby ktos je szlifierka, sawarka lub mlotem potraktowal

 

podlaczalem AEGa nawet do akumulatora samochodowego o pojemnosci (a te maja sporo wiecej niz pojemnosci naszych akumulatorow) i nic sie nie dzialo

 

podlaczylem osotanio 10,8v do stockowego GB M4 z TM rowniez nie zauwazylem zeby cos sie dzialo zlego

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie owszem, pojemność baterii na ROF nie ma wpływu...

Ale w praktyce widziałem (słyszałem) jaka potrafi być różnica na bateriach o tym samym woltarzu lecz zbudowanych na różnych ogniwach (różne firmy ale podobne pojemności, czy też różne pojemności tej samej firmy).

A potrafi być znaczna.

Może wynika to nie tyle z pojemności, ile z wydajności prądowej ogniw?

Nie wiem, zgaduję teraz. Czas na wypowiedź jakiegoś elektryka z prawdziwego zdarzenia... :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

ja coś takiego robiłem ale nie na baterii od walkmana tylko na aku Saya, dołączony pakiet 2,4v i 2,5Ah pojemności, tylko problem ze podlaczylem go miedzy normalnym aku a stykami i zjebalem całą alektryke. Jeśli chcesz pchać takie coś to na ujemnym kablu między silnikiem a ujemnym biegunem akumulatora. wtedy coś ci to może dać, ale po kupnie normalnego akumulatora (Firefox 4000mAh 8,4v przynajmniej) mi naciąga M150 bez problemu a jeśli zalezy ci na rofie to 9,6 + jakieś dobre zebatki i więcej nie będziesz potrzobował nawet na taki sprzet

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...