Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z gb ProWina (PGC) V2


Recommended Posts

Walczę z tym szkieletem już od jakiegoś czasu, na chrono nadal ma 60-70fps, więc gdzieś masa powietrza ucieka. W środku: Zestaw BU Guardera, dysza guardera/deep fire, spręrzyna m135 prometheus'a, gumka systemy(sprawdzany też na madbullu czarnym i obu guarderach). Dzisiaj zmieniłem oringa głowicy tłoka, ukłąd tłok - cylinder - dysza jest szczelny. Problemem zdawał się być dysza, więc i ona była sprawdzana ( 21,2 i 20,8 ), czoło popychacza zostało dodatkowo trochę zebrane, aby dysza głębiej wchodziła. Czy ktoś ma pomysł w czym może być problem?

 

T.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Może pęknięta głowica cylindra, lub tłoka, Albo cylinder w ogóle krzywy (?!) uszczelki za małe i w ogóle nie uszczelniają? Strzelanie 0,5kg kulkami? Nigdy jeszcze nie zaobserwowałem aż takiego zaniżonego wyniku...

Rozbierz i złóż jeszcze raz.

 

Możliwe, że tłok jest ściskany przez ścianki GB? Sprawdź na innym tłoku.

Bardzo ciężko coś powiedzieć, więc muszą to być jakieś ekstremalne uszkodzenia/niedoróbki.

Link to post
Share on other sites

Tłok chodzi gładko, głowice całe, uszczelki całe. Nadal obstawiam głowicę, możliwe że ten gb używa jakiejś nietypowej. Ogólnie mechanicznie chodzi gładko, spręża dobrze. Byłbym bardzo wdzięczny za wymiary orginalnej dyszy do tego gb, napewno ktoś z forumowiczów go posiada.

Link to post
Share on other sites

Tłok chodzi gładko, głowice całe, uszczelki całe. Nadal obstawiam głowicę, możliwe że ten gb używa jakiejś nietypowej. Ogólnie mechanicznie chodzi gładko, spręża dobrze. Byłbym bardzo wdzięczny za wymiary orginalnej dyszy do tego gb, napewno ktoś z forumowiczów go posiada.

 

Jeśli nieszczelność jest tak ogromna na myśl przychodzi mi tylko jedno - dysz nie dochodzi do gumki i większość powietrza ucieka magiem. A może to być spowodowane złym dosyłaczem lub jego sprężynką (może być za słaba). Dosyłacz może nie wykonywać pełnego cyklu - blokuje się po drodze, jakiś 5mm wcześniej albo i więcej wnioskując po gigantycznych stratach w fps'ach. Więc na twoim miejscu bym go dobrze sprawdził i ewentualnie zamienił na inny jak masz jakiś pod ręką.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, sprawdziłem - płytka popychacza ma pewien opór, być może faktycznie sprężanie następuje zanim dysza znajdzie się w komorze hopa. Zmienić listwy nie mogę bo jest nietypowa, podszlifuję ją trochę żeby gładko chodziła.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś na innym zestawie cylindra, tłoku lub sprężynie?

 

Jak nic się nie zmieniło to zostaje ta dysza... Porównaj jeszcze raz z oryginałem płytkę dosyłacza, kiedy zaczęły się problemy? Może po wymianie jakiejś części? Czy zawsze było tak z osiągami?

 

Jakimś ekstremum mogłoby być to, że zębatki dociskają tłok to góry i trze o góre GB -nie porusza się tak szybko mało fps, jak z rofem?

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś na innym zestawie cylindra, tłoku lub sprężynie?

 

Jak nic się nie zmieniło to zostaje ta dysza... Porównaj jeszcze raz z oryginałem płytkę dosyłacza, kiedy zaczęły się problemy? Może po wymianie jakiejś części? Czy zawsze było tak z osiągami?

 

Jakimś ekstremum mogłoby być to, że zębatki dociskają tłok to góry i trze o góre GB -nie porusza się tak szybko mało fps, jak z rofem?

 

Wojdatuz wiem, że chcesz dobrze, ale przyczyna już jest raczej znaleziona i nie wymyślaj jakichś głupich teorii. Nie wiem po co się pytasz o zestaw cylindra skoro autor napisał, że jest on szczelny (poza tym, żeby osiągnąć taką nieszczelność w BU guradery to chyba trzeba by było zapomnieć zamontować głowicę tłoka.)

 

Kolejna sprawa to, jaki wpływ na fpsy ma tarcie tłoka przy jego naciąganiu?

Na fpsy wpływ ma tarcie tłoka po jego zwolnieniu, a wtedy i tak nie jest on już

dociskany przez zębatki. Więc nie pisz bzdur. ;-)

Link to post
Share on other sites

Teoria odnośnie płytki jest prawdopodobna, odnośnie zębatek no już nie przyćmiło mnie.

Dobra, po prostu jestem bardzo zdziwiony tak zaniżonym wynikiem, i chciałbym wiedzieć co się stało, żeby mieć tą wiedzę na przyszłość.

 

A co do zestawu chodzi o to, że interesowałem się tym GB i wiem, że potrzebna była modyfikacja głowicy cylindra, żeby dobrze działało bo w innym wypadku miała luzy czy coś tam.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy tłok chodzi luźno w GB, skręć GB z samym tłokiem i zobacz czy hasa sobie w obie strony, musi mieć maksymalny luz.

 

A zwolnić sprężynę w GB, tak by głowice tłoka i cylindra stykały się to kwestia "wstrzelenia" się w spust. W ten czas dysza będzie jak najbardziej zprzodu i w tym momencie sprawdzasz blowjobem lufy czy jest szczelność, albo organoleptycznie, patrząc we wlot kulek do komory.

Link to post
Share on other sites

A zwolnić sprężynę w GB, tak by głowice tłoka i cylindra stykały się to kwestia "wstrzelenia" się w spust. W ten czas dysza będzie jak najbardziej zprzodu i w tym momencie sprawdzasz blowjobem lufy czy jest szczelność, albo organoleptycznie, patrząc we wlot kulek do komory.

 

Co do położenia dyszy to nie zawsze jest tak jak piszesz. Bo nawet jak uda Ci się strzelić tak, żeby po naciągnięciu sprężyny silnik nie dostawał już więcej prądu z aku to i tak się on jeszcze przez trochę kręci (chyba że ktoś ma AB) i często jest właśnie tak, że zębatka tłokowa zatrzyma się w położeniu takim, że jej pierwszy ząb dotyka tłoka. Właśnie w takim położeniu tłoka, dysz jest do połowy wysunięta, czy jak kto woli wsunięta.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nikt nie zapytał, jak zachowuje się dysza w komorze ??

Ja miałem taki przypadek, że dysza była odrobinę za szeroka i nie wchodziła do komory ;/.

Napisz nam czy dysza swobodnie porusza się w komorze :P(Chyba wiesz jak to zrobić xD)

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że przy strzale/strzałach powinieneś w "dziurce" tam gdzie wchodzi mag widzieć jak się porusza dysza, raz jej nie widać, a raz widać całą tą dziurkę "przytkaną" czarną tulejką(dyszą)

 

Jeżeli przy strzała dysza nie zatyka "dziurki" to nie masz się co dziwić, że fps są takie niskie, jak i nie podaje kulek :P

 

Myślę, że rozumiesz o co mi chodzi ??

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Wiesz... to że dysza zatyka dziurkę, to ciągle widać, nawet jak listwa dosyłacza dochodziła z opóźnieniem. Ale jak ty widzisz czy dysza wchodzi do końca czy brakuje jej 0,05mm to zazdroszczę.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi tu o to, czy ona dochodzi 1mm lub 0,5mm tylko czy wogóle się porusza !!

 

Miałem taki przypadek w swoim M16, że dysza Boyi klinowała się w komorze CA, wystawała może z 1mm, bardziej do przodu się nie mieściła :P.

 

No, ale to nie to co myślałem.

Powodzenia w miłej zabawie.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...