Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam posiadam karabinek SPR z P&J na karabinek założyłem przejściówki z 22mm na 11mm i założyłem lunetę do wiatrówek, próbowałem wyzerować lunetę kręcąc pokrętłami i nic nadal kuleczka nie leci tam gdzie celuje (jakoś 1.5m w lewo o środka krzyża) a więc pytanie cóż może być nie tak, czy tam się w ogóle wyzerować taką lunetę na tym karabinku??

Link to post
Share on other sites

moze cos z hu ( krzywo jest w komorze i kulki leca w bok ? )

 

 

To nie jest problemik z Hu kuleczki lecą wyśmienicie :D

 

Co za luneta ? Może po prostu jest zepsuta .

 

Jest to coś takie z tym że 4-7X20 używałem przybliżenia x4, wiem wiem że nie jest to luneta przeznaczona do ASG pozatym lunetka za 30zł została kupiona xD ale co jak co powinna działać.

Link to post
Share on other sites

ale po ołówku nie oczekuj jakieś super lunety ;) moze regulacja jest uszkodzona, montaz krzywy ? ( w sumie sam miałem ołówka kiedyś i dało sie ustawić, ze z 7m zapałkę trafiałem :) )

 

Hmm nie wiem jeszcze z nią trochę pobawię (bez skojarzeń) w sumie ukradłem lunetę z wiatrówki nie zależy mi jakoś na niej bo i tak zamawiam normalną chciałem pobiegać narazie zastępczą.

Link to post
Share on other sites

ale po ołówku nie oczekuj jakieś super lunety ;) moze regulacja jest uszkodzona, montaz krzywy ? ( w sumie sam miałem ołówka kiedyś i dało sie ustawić, ze z 7m zapałkę trafiałem :) )

 

Jeszcze jedno pytanko mam czy obojętne jest w którym miejscu na szynie założymy lunetę?

Link to post
Share on other sites

Lunetę montujesz w ten sposób żeby mieć pełny i nie zamazany obraz w

polu widzenia. Czyli minimum 3-5 cm od oka (musisz sobie po prostu dobrac tą odległość)

Moim zdaniem wina leży po stronie tego pseudomontażu dodanego do ołówka. Te blaszane montażyki naprawdę są lichej jakości, i przystrzelanie z nich czegokolwiek graniczy z niemożliwością

Link to post
Share on other sites

Lunetę montujesz w ten sposób żeby mieć pełny i nie zamazany obraz w

polu widzenia. Czyli minimum 3-5 cm od oka (musisz sobie po prostu dobrac tą odległość)

Moim zdaniem wina leży po stronie tego pseudomontażu dodanego do ołówka. Te blaszane montażyki naprawdę są lichej jakości, i przystrzelanie z nich czegokolwiek graniczy z niemożliwością

 

Jak już mówimy o lunetach jakie polecacie tylko tak do 200zł..nie mam zamiaru kupować pro-elo-masta-blasta lunety z noktowizorem i widzącą przez ściany bo karabinek ma koło 430fps.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli luneta przedtem siedziała na wiatrówce, to na bank ma zerwaną regulację krzyża. W chińskich lunetkach made in bazarek zazwyczaj po kilkudziesięciu strzałach z wiatrówki dochodzi do takiego właśnie uszkodzenia. Zobacz, czy jak potrząśniesz lunetką, nie grucha czasem coś w środku. Stawiam flaszkę i stare skarpety :mrgreen: , że to właśnie TRWAŁE uszkodzenie lunety jest powodem problemów z wyzerowaniem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli luneta przedtem siedziała na wiatrówce, to na bank ma zerwaną regulację krzyża. W chińskich lunetkach made in bazarek zazwyczaj po kilkudziesięciu strzałach z wiatrówki dochodzi do takiego właśnie uszkodzenia. Zobacz, czy jak potrząśniesz lunetką, nie grucha czasem coś w środku. Stawiam flaszkę i stare skarpety :mrgreen: , że to właśnie TRWAŁE uszkodzenie lunety jest powodem problemów z wyzerowaniem.

 

Nic nie grucha, bo nie ma czemu gruchać lunetę kupiłem i miałem ją dopiero użyć na obozie w czerwcu, a że znajomy miał przejściówki z 22mm na 11mm stwierdziłem iż założę na karabin puki nie zakupie lepszej.

Link to post
Share on other sites

No pobawiłem się trochę dłużej z lunetką udało mi się tak wyzerować że 5/10 strzałów trafiałem w puszkę po piwie oddaloną o jakieś 13-15m lecz o dziwo problem był na dalsze odległości na około 35-40 metrowym dystansie nie trafiałem w człowieka ale już bateriuszka siadła jutro jeszcze powalczę.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zabrakło Ci możliwości regulacji w poziomie. To zrób to tak . Ściągasz izolkę z kabla miedzianego 2 mm lub 2,5 mm. Ucinasz 2 krótkie kawałki powiedzmy 5 mm . Jeden kawałek wkładasz pomiędzy nóżkę przedniego montażu a szynę a drugą po przeciwnej stronie (na krzyż )w tylnim uchwycie montażowym i skręcasz śrubami. Powstanie lekkie przekoszenie zamocowanego montażu wzdłuż do osi repliki.Kawałki kabla podkładasz w zależności z której strony chcesz mieć jeszcze możliwość regulacji.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zabrakło Ci możliwości regulacji w poziomie. To zrób to tak . Ściągasz izolkę z kabla miedzianego 2 mm lub 2,5 mm. Ucinasz 2 krótkie kawałki powiedzmy 5 mm . Jeden kawałek wkładasz pomiędzy nóżkę przedniego montażu a szynę a drugą po przeciwnej stronie (na krzyż )w tylnim uchwycie montażowym i skręcasz śrubami. Powstanie lekkie przekoszenie zamocowanego montażu wzdłuż do osi repliki.Kawałki kabla podkładasz w zależności z której strony chcesz mieć jeszcze możliwość regulacji.

 

W sumie to nawet dobry pomysł bo kulki jeśli chodzi o regulacje góra/dół jest ok lecz nadal lecą w prawo od krzyża ale już jak wspomniałem wcześniej bateryjka siadła i nie zdążyłem do końca wyregulować.

Link to post
Share on other sites

Posiadam lunetę Luneta 2-7x32AO z regulacją paralaksy[ZOS] , zauważyłem że ciężko jest ustawić lunetę na przybliżeniu x4 ++ , czym więcej tym gorzej . Używam max 3 , reszta jest pomocna do obserwacji jako lornetka.

Link to post
Share on other sites

W sumie to nawet dobry pomysł bo kulki jeśli chodzi o regulacje góra/dół jest ok lecz nadal lecą w prawo od krzyża ale już jak wspomniałem wcześniej bateryjka siadła i nie zdążyłem do końca wyregulować.

 

 

 

Dobry - bo sprawdzony tak zrobiłem ze swoim zamkniętym koli 2x42.Jak Ci lecą w prawo to z przodu podkładasz z prawej strony a z tyłu z lewej strony ,patrząc od strony kolby repliki.

 

 

Waldo Co masz na myśli " ciężko ustawić " ; brak ostrości, problem z krzyżem . Opisz to dokładniej.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to że w przybliżeniu np. x6 widzisz lot kulki przy końcowym etapie lotu , ciężko ustawić do HU, jeżeli masz leciutko podkręcony i lot kulki idzie troszeczkę do góry. Jeśli masz ustawionego HU, tak że kulka idzie ci prosto widzisz tylko jak spada, i zawsze przy końcu może ci wiatr zmienić tor lotu i takie ustawianie nie wychodzi. Powiem tylko tyle że męczyłem się trochę przy ustawianiu na wysokim przybliżeniu , i tysiące kulek poszło na to , i wszystko na nic. A jeśli chodzi do x3 to nie mam tych problemów, wszystko elegancko. Używam tylko lunety , miałem kolimator wcześniej i zrezygnowałem z niego.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie mam dziwny przypadek ustawiłem tak że z odległości 45-50m trafiałem 5/10 w kolegę (cieniutko bo preclófki ni ma) lecz wtedy nie trafiałem w butelkę która była oddalona o jakieś 15m a jak wyzerowałem aby trafiać w butelkę to odwrotnie nie trafiałem na dalsze odległości, o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...