Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moge coś więcej napisać o Rugerze

otóz po 4 paczkach kulke (500szt.) czyli 2000, może więcej skończył sie 500ml green gas

ale strzelałem głównie w temp 0-5C, gdzie jak pisałem wcześniej więcej gazu się zużywa, jedno ładowanie magazynka starcza wtedy na ok. 20-25 kulek, przy 20C na 40 a jak sięłąduje co magazynek gaz to na wiecej

 

tak wiec 500ml green gazu równa się ok. 2000 kulek, a przy temp. 20C to może nawet 1/4 więcej

 

ps. nic się nie rozsczelniło

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A możecie mi powiedzieć czy ten wzrost mocy o 160 fpsów w porównaniu do zwykłego Rugera jest spowodowany tylko dłuższą lufą, czy czymś jeszcze ?? I czy robił ktoś testy na chronometrze, bo wieżyć mi sie nie chce, że M24, M700 i ten Ruger mają równo 540 fpsów (+- 2,5fpsa) mimo że każdą z giwer zrobiła inna firma i mają zupełnie inną budowę, a M24 inny naped ??

Link to post
Share on other sites
A możecie mi powiedzieć czy ten wzrost mocy o 160 fpsów w porównaniu do zwykłego Rugera jest spowodowany tylko dłuższą lufą, czy czymś jeszcze ???

tak, dłuższą lufą

I czy robił ktoś testy na chronometrze, bo wieżyć mi sie nie chce, że M24, M700 i ten Ruger mają równo 540 fpsów (+- 2,5fpsa) mimo że każdą z giwer zrobiła inna firma i mają zupełnie inną budowę, a M24 inny naped ??

chłpopaki z Machineguna zaklinają sie że mierzyli i ma te 540fps (tam małe -/+)

 

jak będe miał dostęp do chrona to pomierze

ale z moich obserwacji wynika że ma dużąąąą moc

Link to post
Share on other sites
A porównywałeś zasięg/celność z M24 albo M700, zwłaszcza celność ?

jak bym miał takie to bym porównał

Jaka jest stockowa lufa bo chyba nit nie pisał ?

ci z machineguna mówili że oryginalna lufa ma 6,08mm

Jak byś mógł to sprawdź z jakiej odległości uda ci się trafić w butelke 1,5 litra.

jak będzie ciepło, tzn. powyzej 15C

Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem sobie oba Rugery...jeden józ do mnie leci a drugi(MK1Carabine) dostane jak będzie :P .Mamy w dróżynie na stanie Tanake,porównamy z pewnością bo chłpaki się palą żeby przetestować MK1 za 400zł vs. M24(Tanaka) za 1800zł.Nie tylko w kswestii celności (tu spodziewam sie punktów na rzecz M24-wiadomo -inna-dłóższa lufa,wieksza precyzja wykonania repliki,inny ciężar,lekkość spustu-strzelałem sporo z Rugera krutkiego i z Tanaki-nie porównywalna miękkość na rzecz Tanaki ofkors),A co do zasięgu....i to się dowiemy.Użyjemy tego samego gazu-propanu,oraz tych samych kulek (pewnie 0,33).Ale na to trzeba poczekać aż dojedzie moj carabine-ek i aż Spajder raczy ruszyć tyłek ze studiów (a teraz mamy sesję... :( )

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites
tu spodziewam sie punktów na rzecz M24-wiadomo -inna-dłóższa lufa,wieksza precyzja wykonania repliki,inny ciężar,lekkość spustu

już wcześniej pisałem że nie można od niego oczekiwać cudów

a robieć z niego full wypas snajpe to nie ma sensu

ale jak na sprzęt za 400zł to jest tego wart

Link to post
Share on other sites
już wcześniej pisałem że nie można od niego oczekiwać cudów

poczekamy zobaczymy,nie mówie robić z nigo full wypas snajpy...ale trafić w rozżucie powiedzmy 10cm trzy razy z pozycji leżącej przy niewelkim wietrze...no zobaczymy.Raz józ mi się dostało za teoretyzowanie w kwestii kulek (co też przetestuje na 500fps Rugera :D -->mówie o 0,2g)

 

pozdr pi

 

EDIT:

1.nie musiałem testować na 500fps-ach 0,2 kulek-Dzikki wygrałeś.Nie da się strzelać powyżej pewnej granicy tylko z 0,2.muszą byc cięższe

2.Rugera mieć bede dopiero w marcu...w końcówce...

3.TESTOWAŁEM RUGERA KRÓTKIEGO NA BUTANIE DO ZAPALNICZEK 2,80 ZA POJEMNIK.WRAŻNEIA-SKRÓCONY ZASIĘG O OKOLO 7-8m.LOBUJACA KULKA.DO KRÓTKICH GIWER...PORAŻKA..ALE MYŚLE ZE MOŻNA NIM DOPEŁNIAĆ MAGAZYNEK DO DŁÓGIEGO,CO BY MOŻNA BYŁO IŚĆ NA BUDYNEK...TO SPOWODUJE SPADEK MOCY NA TYLE ŻEBY NIE ROBIĆ KRZYWDY.JAK KTOŚ SIĘ BOI ŻE MU SIĘ COŚ Z GIWERĄ STANIE NIECH NIETESTUJE.JA MAM ZAMIAR...

 

 

kolejne experymenty pi..... :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Miałem krótkiego rugera, teraz mam mk1 carabine. Ani jeden, ani drugi nie syfonował ani razu :D

Natomiast w mk1c zaczął mi trochę przeciekać górny zawór w magazynku :?

Być może stało się tak dlatego, że zawsze zostawiałem pewną ilość gazu dla prawidłowego ustawienia uszczelek :roll:

Link to post
Share on other sites

witam.... masz rację cuitkę głupie pytanko...;) ale niech będzie... krótki mk1 od carabine rózni się tylko lufą wewnętrzną, zewnętrzną, kolbą i montarzem... pozostałe części są te same... czyli mag, mechanizm spustowy, obudowa i hop-up... pozdro

Link to post
Share on other sites
ps2. był już na komabcie i:

ponizej 10C można goz domu nie wynosić' date=' a to wina gazu który poniżej rzeczonej temp. (+/-) daje dużo mniejszą moc, no niby da się strzelać ale np. puszki to nie przebija ani jednej ścianki (przy temp. 5C), boje się co się będzie działo poniżej 0C :roll:[/quote']

 

Cześć, domyślam się że nabój z gazem był zamontowany cały czas, tzn w drodze na miejsce, podczas organizacji, omawiania taktyki itp.

Czy natomiast próbowałeś trzymać nabój z gazem w kieszeni zarówno przed bezpośrednią strzelanką jak i w trakcie przerw? Wtedy gaz nie będzie miał temperatury otoczenia co pozwoli dobrze siekać :]

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

EDIT:

1.nie musiałem testować na 500fps-ach 0,2 kulek-Dzikki wygrałeś.Nie da się strzelać powyżej pewnej granicy tylko z 0,2.muszą byc cięższe

Dziadek to nie konkurs.

Jeśli podaje jakąś informacje to oznacza, że sam to sprawdziłem. Przypadek 0.2-gramowych kulek był testowany na różnych replikach, każda o innej mocy.

 

Po drugie, tak zbaczając z tematu, popracuj nad stylem wypowiedzi. Ciężko to nazwać nawet wypowiedzią pisemną , że nie wspomnę o błędach.

 

Piotersky to nie kwestia grzania w rękach czy po rozporkach. Podczas strzelania, przy niskiej temperaturze bardzo szybko się schładza niestety. Wszelkie domowe sposoby upadają.

Link to post
Share on other sites

No więc Dzikki...co do mojego stylu wypowiedzi jest on ubogi bo jak byłem mały to czytałem durzo książek.I przestałem bo pracuje i studiuje.Teraz zaczynam pracować nad mą wypowiedzią bo słowa qrna (dokładnie tak-bo pani lekkich obyczajów mi się nie zdarza..choć brzmi podobnie)są zbyt częste.Po drugie to co do konkursu..nie chodzi o kokurs tylko o moje próżne zacietrzewienie (zresztą nie potrzebne).dobra koniec bzdurzenia-EOT.

 

teraz do tematu-grzanie magazynka z autopsji (po dniu dzisiejszym) było TYLKO -3.Skutki : magazynek strzelał max jedną kulką ( o ile wogóle)potem nie był w stanie józ strzelić i ją wypychał na 1,5m-tak to był tzymany przy manierce w której była gorąca woda (tak wiem to niszczy manierkę).Mag się schładzał błyskawicznie.Pojemnik z gazem trzymałem pod bluzą i mundurem-też nic to nie dało.w sumie strzeliłem z Rugera dwa razy.2,5h strzelanki bardziej straszyłem(przeżucam się na sprężyny... :twisted: ).Gwoli ścisłości to był Ronson (butan) -gaz do zapalniczek.Nie wiem jak u niego z tolerancją na niskie temperatury w porównaniu z propanem,zwykły izobutan (taki żółty pojemnik)miał ją nawet w miare...do -1 było ok.

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Śledząc forum zauważyłem że dużo osób chciałoby kupić części do MK1 Carabine (metalowa komora HU, lufa precyzyjna, kolba itp.), jednak czy pisaliście o tym do MG.pl??? ja napisałem i odpowiedzieli mi, że nie wiedzą czy jest dużo osób chętnych na takie części. Dlatego powinniście napisać do nich maile o tym a napewno nie pozostawią takiego zamówienia bez odzewu :) i wkońcu sprowadzą upragnione części.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...