Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Stary, gdzie ty studiujesz? Bo ciekaw jestem jaka ocene bys dostal za taka wypowiedz...

 

na teologii-tam się ocenia za myślenie nie za pisownie...choć dla mnie bez różnicy bo za myślenie też mam gały :evil: .Może jak zmądrzeje-bede jak Dzikki..mój idol.. : P .EOT

 

ja jestem za.gdyby tylko MGun wcześniej napisał w jakich cenach mogłyby być te części...bo nie uśmiecha mi się dać za komore HU do Rugra-powiedzmy 150zł .Ktoś się orientujcze czy Mgun mógłby podać ceny w przybliżeniu?w sumie ten text mógłby znaleźć swoją odp na sklepach...mam nadzieje

 

pozdr

pi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie wiedzialem, ze masz juz lunete. a link moze sie przydac innym posiadaczom rugera zastanawiajacym sie nad zakupem jakiejs optyki

 

edycja: jeszcze co do linka ktory podales z allegro. jest tam w opisie "Rozstaw - 9-14 mm", w zwiazku z czym wg opisu pasuje do szyny 10mm

Link to post
Share on other sites

Cześć Wszystkim.

 

Czytam i czytam o rzeczonym długim MK1. Powoli składam ciężko uzbierane złotówki żeby na kwiecień zamówić Rugera.

 

Chciałem się zatem zapytać Grupowiczów o kilka rzeczy jako bardzo_początkujący użytkownik zarówno sprężynek jak i gaziaków (to będzie mój pierwszy gaziak).

Zaznaczam że dogłębne przestudiowanie WSZYSTKICH wątków związanych z tematem nie dało mi jednoznacznych odpowiedzi na moje znaki zapytania.

 

Po pierwsze, dostaję karabin. Napęd gazowy. W co się zaopatrzyć na starcie? Jaki gaz, pojemność, firma (może ewentualnie przybliżona cana | link?). Co do nabijania magazynka gazem, Wasze wypowiedzi mówią, że napełnia się go w pozycji do góry nogami "żeby gaz spływał po ściankach" jedno sekundowymi "seriami" kilka razy (ile razy?). To ma wystarczyć na 2 magazynki BB. Jednak niektórzy z Was nabijają mag gazem po każdym wystrzeleniu jednego maga (?). Jak to się ma do uszczelek? I po strzelance, w domu, w szafie, mag ma być nabity? (częściowo?).

Jak ma wyglądać smarowanie lufy wewnątrz, czy jakaśkolwiek inna konserwacja karabinu?

 

Jakie kulki wybrać (masa) do strzelania na przestrzeniach otwartych (myślę o 0.25 ale czy nie za lekkie?).

 

Jaką lunetkę zamontować (zaznaczam, że nie mam zadużo plnów, żeby sprezentować sobie przyrządy celownicze wycenione na sumy rzędu 150-200 pln. Czy powszechna tasco 4x20 sprzedawana m.in na allegro jest "w porządku"?

 

Czy coś jeszcze?

Czytałem m.in że jeden z Was przesmarował wnętrze teflonem, przez co spust chodzi bardziej miękko i nie zrywa się strzałów (zaczynając strzelanie).

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Pozdrawiam z Gdańska

Link to post
Share on other sites

Troche słabo szukałeś bo na wszystkie twoje pytania są odpowiedzi(i to bardzo wyczerpujące) na forum.

 

Po pierwsze, dostaję karabin. Napęd gazowy. W co się zaopatrzyć na starcie? Jaki gaz, pojemność, firma (może ewentualnie przybliżona cana | link?).

Kupujesz green gas czyli np. taki: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=499

Jaka pojemność wybierzesz to zależy od ciebie. Im większa butla tym taniej ale jednocześnie więcej kłopotu z jej przenoszeniem.

 

Co do nabijania magazynka gazem, Wasze wypowiedzi mówią, że napełnia się go w pozycji do góry nogami "żeby gaz spływał po ściankach" jedno sekundowymi "seriami" kilka razy (ile razy?). To ma wystarczyć na 2 magazynki BB.

Magazynek nabija się w dwóch 2-3 sekundowych „razach”. W zasadzie można zrobić to również za jednym razem. Ja najczęściej najpierw nabijam magazynek przez około 2-3 s a potem „dobijam” jeszcze raz szybkim „dziabem” około 1-2 s. Ogólnie magazynek napełniasz do momentu gdy nie słychać już dziku przelewania się gazu.

 

Jednak niektórzy z Was nabijają mag gazem po każdym wystrzeleniu jednego maga (?). Jak to się ma do uszczelek?

Ludzie robią tak by zawsze mieć pełny magazynek i czuć się bezpiecznie – w każdej chwili maja zapas gazu wiec wystarczy dosypać kulek i dalej można strzelać. Jak się ma to do uszczelek? Raczej nic to nie zmienia. Co najwyżej gaz ma nieco większe ciśnienie co mogło by sugerować szybsze ich zużycie. Ja bym jednak nie panikował i nie przesadzał. Wszystko powinno być ok.

 

 

I po strzelance, w domu, w szafie, mag ma być nabity? (częściowo?).

Tak jak sam zauważyłeś mag ma być nabity tylko częściowo czyli tak aby gazy starczyło powiedzmy na 10 strzałów. Ja magazynek odkładam do szuflady dopiero gdy słyszę i widzę spadek ciśnienia gazu w magazynku (czyli właśnie w momencie gdy gazu zostało na +/- 10 kulek)

 

Jak ma wyglądać smarowanie lufy wewnątrz, czy jakaśkolwiek inna konserwacja karabinu?

 

Tak jak w innych modelach. Czyścisz lufę wyciorem uważając by nie uszkodzić gumki hop-up a następnie wycierasz ja do sucha by nie zostało wewnątrz smaru.

 

Jakie kulki wybrać (masa) do strzelania na przestrzeniach otwartych (myślę o 0.25 ale czy nie za lekkie?).

 

Nie mam tego modelu jednak 0,25 lub 0,28 powinny zachowywać się jak najbardziej poprawnie.

Jaką lunetkę zamontować (zaznaczam, że nie mam zadużo plnów, żeby sprezentować sobie przyrządy celownicze wycenione na sumy rzędu 150-200 pln. Czy powszechna tasco 4x20 sprzedawana m.in na allegro jest "w porządku"?

 

O tym jest ogromna dyskusja w dziale „snajperzy”. Generalnie: kup taka o jak największej średnicy obiektywu i stosunkowo małym powiększeniu(najlepiej regulowanym) np. 3-7X 32(a jeszcze lepiej x40). Jeśli do wyboru masz lunetę o mniejszym powiększeniu ale większym obiektywie oraz taka o dużym powiększeniu i małym obiektywie to bierz tą pierwszą.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ech.. Chyba wezmę się za czyszczenie tego wątku z takich właśnie jak Piotersky'ego postów..

Nie zdążyłem ci odpisac na PW. Sprawdziłem, odpowiedzi na wszystkie pytania były.. Więc nie smaruj głupot że szukałeś, dobrze?

Link to post
Share on other sites

Eh nic nie mówię, ale ostatnio można zauważyć na forum kilka osób, które próbują się pokazać z lepszej strony- super przejrzyste posty + obowiązkowo na początku zaznaczyć, że przejrzało się całe forum- gówno prawda, że tak powiem po prostu coraz więcej osób zaczyna myśleć, że jak napisze tą świetą formułkę to odrazu zostanie im wszystko wybaczone...a prawda jest taka, że srał a nie szukał...a szkoda...

Link to post
Share on other sites
Eh nic nie mówię, ale ostatnio można zauważyć na forum kilka osób, które próbują się pokazać z lepszej strony- super przejrzyste posty + obowiązkowo na początku zaznaczyć, że przejrzało się całe forum- gówno prawda, że tak powiem po prostu coraz więcej osób zaczyna myśleć, że jak napisze tą świetą formułkę to odrazu zostanie im wszystko wybaczone...a prawda jest taka, że srał a nie szukał...a szkoda...

 

Dobrywieczór

 

Spokojnie panowie. Nie rozumiem faktu, że jeden post w 6cio stronicowej dyskusji może zaszkodzić na tym forum.

W mojej wypowiedzi znacząco wytłuściłem interesujące mnie zagadnienia. Większość postów zawiera mieszankę subiektywnych opinii, często zupełnie przeciwstawnych, wiele pogaduch okraszonych dawką humoru.

Liczyłem na dokładne wskazówki użytkowników (dzięki Stolar).

 

Pozatym zaszło chyba małe nieporozumienie. Napisałem na wstępie, że nie znalazłem _jednoznacznych_ odpowiedzi na moje pytania. Znalazłem natomiast masę opinii różnej maści.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pozatym zaszło chyba małe nieporozumienie. Napisałem na wstępie, że nie znalazłem _jednoznacznych_ odpowiedzi na moje pytania. Znalazłem natomiast masę opinii różnej maści.

Ba, szczerze mówiąc to nawet nie mam gaziaka, a zajrzałem tu przez przypadek, więc nie chcę tu się wypowiadać jako znawca ,a poprostu jako użytkownik forum, ale sam piszesz, że nie znalazłeś _jednoznaczych_ wiadomości, a jeżeli szukałeś na forum gazowym (może lepiej gaziakowym, bo gazowe tak z komorą się kojarzy) i swoje następne pytanie zadałeś również na tym samym forum, to chyba jasne jest do przewidzenia, że skoro wiele użytkowników miało wcześniej różne poglądy na dany temat, to jeżeliby Ci te osoby dały odpowiedź to nie sądzę, żeby zapanowała w niej żadna jednomyślnośc, a wszystko znowu by się sprowadziło do tego samego- wiele, wiele różnorodnych odpowiedzi. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Link to post
Share on other sites

To była moja pierwsza myśl, gdy pojawił się Carbine. Ale na tym niestety się skończyło. Brak warsztau i chęci, ale może kiedyś.... Podobno ktoś w Jeleniej czy okolicach coś takiego zmajstrował, słyszałem to od Kthulhu, postaram się go przycisnąć to może coś skrobnie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Będę wdzięczny...

Ja też zacznę coś kombinować. Muszę tylko dorwać się do sprzętu. Jak wyjdzie coś znośnego to podzielę się spostrzeżeniami.

Swoją drogą to gdzieś widziałem chyba gotowe zestawy do konwersji MK1 C na inne typy broni. Tylko że cena sporo przewyższała cenę samego karabinu... :(

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą to gdzieś widziałem chyba gotowe zestawy do konwersji MK1 C na inne typy broni. Tylko że cena sporo przewyższała cenę samego karabinu... :(

 

Cześć

Oczywiście na stronach zagranicznych sklepów, tak?

Czy machinegun.pl ma monopol na MK1 na polskim rynku?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mam gdzieś obudowę zapasową od AK (a dokładniej od Hunter-radom - myśliwskiej wersji kałasznikowa na rynek cywilny) i jak bede miał ten ruger (a kupiłbym, kase tylko zbiorę) to zobaczę czy da się domontować - będzie wyglądał ciekawej, dorobić tylko wypełnienie kolby i atrapę maga i taki skrócony SWD będzie ;)

Link to post
Share on other sites

SWU powiadasz :?: :wink: Czekam na rezultaty z niecierpliwością, może to być ciekawe zastępstwo dla różnego rodzaju ak/swd dostępnych na rynku w napewno o wiele przyzwoitszej cenie (części do ak w końcu można dostać na allegro)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...