Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

rgvsno.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Voila. Z moich obserwacji RG jest kolorem bardziej "płaskim" o lepszej fotoreaktywności niż NO. To zdjęcie jest robione przy naturalnym dosyć silnym świetle słonecznym - dla żywego oka różnica miedzy kolorami jest nieco większa niż na zdjęciu - na tyle duża, że trudno je ze sobą pomylić.

Link to post
Share on other sites

Witam

Na przykładzie przedstawionym przez kilku powyższych użytkowników można zauważyć, że jeden RG drugiemu nie równy. Przykładowo stosowany wcześniej w oporządzeniu PSTG Ranger Green był jasny, dość mocno wpadający w szary (zostało jeszcze kilka kieszonek w nim), obecne używany zielony (RAL 7013 w wersji bardziej szarawej) raz określany jest właśnie jako zielony, a w innych źródłach spotkałem się z określeniem tego koloru również jako Ranger Green.

 

Dla porównania przesyłam zdjęcie koloru używanego w oporządzeniu PSTG obecnie (plecy od Kamizelki Płytowej), koloru Ranger Green (Kiszeń na 2 magi do Beryl ze schowaną klapą). Zdjęcie wykonane w naturalnym świetle.

 

sdc10649m.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym dodał do całego tematu krótkie objaśnienie czym jest kolor Nato Olive by nie było nieporozumień. Cordura w tym kolorze dostępna na naszym rynku ma symbol RAL 7013 DE (Niemcy) i jest w kolorze ciemno oliwkowym. Ten sam symbol RAL mają jeszcze dwa odcienie, RAL 7013 AT (Austria) jest bardziej zielona, RAL 7013 BW (Bundeswehra) czyli feldgrau jest dużo bardziej szary. Cordura w wersji IRR jest ciemniejsza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...