Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Chciałem spytać co to jest za kamizelka :

 

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal...6/99/1067669988

 

Jest na pewno produkcji Lubawy. Chciałbym się dowiedzieć gdzie była użytkowana, przez jakie siły, czy może w trakcie jakiejś misji pokojowej? Znajomy podpowiedział mi, że może to być kamizelka produkowana dla naszego Wojska w ramach sił ONZ.

 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Kamizelka kuloodporna/przeciwodłamkowa, pewnie robiona na gwałt przed wysłaniem żołnierzy w strefę zagrożenia. Wygląda to jak pewnego rodzaju zwykły Body Armour. Trochę przypomina mi KLV (TROCHĘ!). Ponieważ nie ma camo zatem ewidentnie pomyślana na misję pokojową. Wizja twojego znajomego jest wielce prawdopodobna.

Link to post
Share on other sites

Też oglądałem to na alle... i podesłałem link koledze bardziej zorientowanemu. Udzielił mi takiej samej odpowiedzi - wygląda na szyte dla naszych jadących w ramach ONZ tuz przed misją. Producenta i dalszych szczegółów nie był w stanie podać, choć miał podobno kilka przypuszczeń.

Ten brak pewności i mnóstwo przypuszczeń zniechęcił mnie do dalszej obserwacji na w/w serwisie :)

Link to post
Share on other sites

Mam 2 identycznie wyglądające tyle że czarne, w domu mi leżą. Ja je dostałem od znajomego ochroniarza, bardzo stary wzór kamizelek które oni mieli. 2 miękkie wkłady z ciul wie czego + stalowa płyta z przodu (która swoją drogą wygląda jak gięta z blachy z parapetu, na szpadlu mam grubszą stal). Strzelali do tego z Glocka - pocisk szedł na wylot. Z tego co pamiętam dystans około 20 metrów. Zdjęcie metki z tego cuda które ja posiadam:

img4391.th.jpg

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Mały OT, ale nie do końca. P-64 to pocisk Makarowa, ktoś się orientuje czy jest słabszy od Parabellum?

 

Edit. Jeśli wierzyć Wikipedii, Makarov jest słabszym pociskiem. Pewnie dlatego z Glocka przeszło. Kamizelka musi być mocno archaiczna.

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites

Jak nietrudno się domyślić, kupiłem ją głównie ze względu na to, że bieganie z atrapami atrap atrap, jakimi są "wkłady" z karimaty już mnie nie rajcuje. A 50 złotych za kevlar i płytę stalową wydaje mi się być ceną śmieszną.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Przestrzelali kamizelki w okresie ważności gwarancji, czy przeterminowane? Orientujesz się czy były właściwie przechowywane (tzn. suche, bez kontaktu z UV)?

Wydaje mi się że przeterminowane ale pewności nie mam. Suche i bez kontaktu z UV na pewno bo leżały w magazynie w oryginalnych torbach-pokrowcach służących do przenoszenia.

 

Postrzelam do niej z wiatrówki i ocenię wytrzymałość :F

Zabieram się do tego już od dawna i jakoś nigdy nie wychodzi ;)

 

A 50 złotych za kevlar i płytę stalową wydaje mi się być ceną śmieszną.

Na 100% nie jest to kevlar, miękkie wkłady są opakowane w zgrzaną szczelnie folię a na folii nadrukowane aby nie rozdzierać i nie dopuścić do kontaktu z wodą. Z tego co wiem w przypadku kevlaru nie ma takich problemów (a może się mylę, jeśli tak - poprawcie mnie).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Kevlar traci na wytrzymałości po namoczeniu i pod wpływem wody więc takie zabezpieczenie może mieć sens.

Dzięki za informację w takim razie, nie wiedziałem o tym.

 

Major, a jak z wagą tej kamizelki? Za przesyłkę ekonomiczną, jak widać w aukcji, zapłaciłem 20 złotych - to dość dużo, czyli pewnie dobre kilka kilogramów to ważyć musi.

Waży jakieś 4 kilogramy (a nawet troszkę poniżej), sprzedający owalił Cię na wysyłce równo, jak większość zresztą ;) Fakt że gabaryty też są swoje ale jednak 20zł za ekonomiczną to przy takiej kamizelce ZDECYDOWANIE za dużo.

Link to post
Share on other sites

To się okaże, gdy paczka przyjdzie :) Sprzedawca nie pomyślał i w dzień wysłania pieniędzy (może doszły?) wystawił mi od razu pozytywa, także nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać wzmiankę o zawyżonym koszcie wysyłki o x złotych ;)

 

Skończmy OT.

Link to post
Share on other sites

A kto mówi o testach balistycznych?? :roll: Po prostu chcemy postrzelać do tego z wiatrówki. Że Glock przechodzi płytę i miękki wkład już sprawdzone, zobaczymy jak sobie blacha i miękki wkład radzi z wiatrówką (blacha raczej wytrzyma, miękki wkład już nie jest taki pewny).

Link to post
Share on other sites

Szaaaszłyk, nie zrozumiałeś ironii :) Mój tekst oczywiście był żartem.

 

Kamizelka doszła. Na przesyłce jednak sprzedawca nie zarobił, dopłacić musiał 50 groszy. ;) Kamizelka faktycznie identyczna jak podałeś - dzięki Major. Nie sprawdzałem jeszcze dat ważności wkładów.

Link to post
Share on other sites

I postrzelałem. Przy okazji zauważyłem że 1 z wkładów miękkich ma rozdartą folię. Rozdarłem mocniej i oto co w środku:

img0001qm.th.jpg

 

Strzelałem z chińskiej wiatrówki 4,5mm z odległości 10m, 5m oraz 3cm. We wszystkich przypadkach efekt taki sam - śruty wbiły się w kevlar (?) i "zgrzybkowały", wchodziły mniej więcej na podobną głębokość. Udało mi się wynaleźć 2, tak wyglądają:

img0005jl.th.jpg

 

Nie muszę chyba dodawać że blacha tylko ładnie zadźwięczała pod wpływem śrutu i straciła jedynie kawałeczek farby?? ;)

Link to post
Share on other sites

Major, próbowałeś kiedyś włożyć te wkłady do innej kamizelki, np KLV? Poliester tej kamizelki w ogóle nie chłonie farby (ani Montany, ani NFM)... Pozostaje mi więc albo przełożyć wkłady, albo zamówić kawałek poliestru i uszyć pokrowiec na wkłady.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Po co w kamizelkach kuloodpornych wszyte są z przodu oraz z tyłu takie fartuchy od dołu. Nie są to "kieszenie" na wkłady gdyż uszyte są z jednej warstwy materiału a co za tym idzie nie można nic do nich włożyć. Jedyne co przychodzi mi do głowy to aby sobie te fartuchy wsadzić w spodnie ale to moment będzie i powyłażą.

 

d_189.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...