Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR5-A5 [STTi/SRC]


Recommended Posts

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SRC zrobiło fajny krok naprzód z zastosowaniem stalowego korpusu. Tylko szkoda, że estetycznie trąci chinolem z przed 2-3 lat.

 

Niestety mechanicznie to o kant czterech liter rozbić. Spasowanie słabiutkie i tak słabych bebechów jeszcze nie widziałem w markowej replice. Nawet CA jest o klasę wyżej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Mam takie pytanie. Jakie kolby pasują do tych mp5? Podobno bez problemu podchodzą oryginały. Jednak czy jakieś asg pasują? Jeśli tak to jak z spasowaniem (czy kolba siedzi sztywno?).

Czy ktoś orientuje się czy można wymienić chwyt pistoletowy na model SEF? Konkretnie chodzi mi tutaj o ten produkt. Producent podaje że niby pasuje, jednak chwyt pistoletowy SRC różni się od tego na zdjęciu, posiada inne mocowanie tylnego pina .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

W dniu dzisiejszym przechronowalem replikę po wymiane lufy na precyzyjną i wymianę gumki na Systemę Energy. Chrono pokazało stabilne 370FPSów (odchył max +2fpsy). Nie pasuje mi to jakoś do opisu kiepskiej replki z kiepskimi mechanizmami ;)

Link to post
Share on other sites

Komora hopa we wszystkich jest taka kupiasta, czy tylko u mnie? Suwak regulacji giba się góra/dół, zatrzask lufy nie ma wypustki wchodzącej w rowek w lufie wewnętrznej, przez co ta obraca się i ma luz. Mam porównanie w komorą cymy, tam jest idealnie wszystko spasowane, nic nie lata. Niestety ta komora nie podejdzie bez ingerencji w gniazdo komory w replice.

 

Czy zatrzask maga jest złożony na "kołek", jaki lubią widzę stosować, czy malutki imbusik?

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzeję nieco kotleta.

Kupiłem dość okazyjnie mp5 od src w częściach w celu reanimacji. Omal przez nią wpadłem w depresję, bo nic nie pasowało.

Płytka selektora wygląda na zwykłą v2, nie dedykowaną do mp5. Kolba jest w standardzie palnej, przez co asgejowe ciężko wpasować.

Niemniej jednak udało mi się ją złożyć do kupy, i ma stabilne 420fps.

 

Tak wygląda na chwilę obecną.

 

wV5ms5D.jpg

 

Trochę zmodyfikowałem lufę madbulla. Pierwotnie była skracana metalówką, w dodatku krzywo.

Wziąłem, i poprawiłem na tokareczce. Ma koronę, jak w promyku.

ELTfoDX.jpg

 

 

Początek czerwca replika doczeka się stalowej lufy, obsady lufy, suwadła, rączki przeładowania.

Kolba widoczna na zdjęciu jest od cymy. Wymagała ponad godziny piłowania.

 

Odzywajcie się właściciele, mówta co pasuje, a co nie.

Btw komora hopka jest w standardzie g&g, nie marui.

Zatrzask maga jest na kołek, tak samo jak obsada lufy, rączka przeładowania.

Pasuje podstawa przeziernika od shs. Trzeba jedynie rozwiercić otwór na śrubę wiertłem fi 4.2mm

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Wzdłuż prowadnic trzeba było zdjąc sporo materiału, pod kątem ok 45 stopni.

Generalnie z każdej strony trzeba było trochę zebrać. Kolba jest chińska, więc u ciebie może być inaczej.

Moja kolba to cyma c.76, ściągnięta z chin. Siedzi teraz idealnie na wcisk, pinu nie potrzeba ^^

 

Tu można śledzić postępy. http://teamenclave.c...&p=11188#p11188

Do dzieci, uwaga dużo wulgaryzmów.

 

Zdjęcia jutro wrzucę, dziś już nie mam siły.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

 

Tu można śledzić postępy. http://teamenclave.c...&p=11188#p11188

 

 

Aby zalogować się, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem witryny. Rejestracja zajmuje tylko chwilę, a znacznie zwiększa możliwości korzystania z witryny. Administrator witryny może zarejestrowanym użytkownikom nadać wiele dodatkowych uprawnień. Przed rejestracją zapoznaj się z naszym regulaminem, zasadami ochrony danych osobowych oraz z odpowiedziami na często zadawane pytania (FAQ), gdzie jest wyjaśnionych wiele podstawowych zagadnień dotyczących funkcjonowania witryny.

Regulamin | Zasady ochrony danych osobowych

Link to post
Share on other sites

Korpus będziesz oksydował na gorąco?

Jak ja próbowałem z kolbą od cymy to stwierdziłem, że po przypiłowaniu prowadnic to praktycznie nic z nich nie zostanie. Trzeba by wypełnić to jakąś żywicą. Można polować na kolby do GBB od vfc/umarex. Nie są jakoś bardzo drogie. Co do chwytu TLF to też robi go VFC.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Jeżeli szerokość korpusu nie różni się od cymy, to chwyt of VFC będzie taki sobie w takim customie :P

https://lh4.googleusercontent.com/-we2155R3IM4/Up0IWdjV8GI/AAAAAAAALVI/eQFUtkBxpVc/s912/1mp.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-962n3Tftedc/Up0Ich5NDGI/AAAAAAAALVY/kW0mRvF3PSU/s912/3mp.jpg

Spiłowanie wypustek na górze niewiele da, bo nie zaciska się aż tak bardzo. Chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak go ładnie zagiąć do wewnątrz bez uszkodzenia chwytu.

Link to post
Share on other sites

Tak korpus, i wszystkie detale ze stali(robią się) będę oksydował na gorąco. Korpus pójdzie do galwanizerii, a resztę sam w garażu zrobię.

Prowadnic nie piłowałem pod kątem prostym, a ok 45 stopni. Łapie prowadnice w korpusie, i trzyma się naprawdę stabilnie. Docelowo, jak będę miał więcej wolnych środków właduję ostrą kolbę teleskopową.

 

Co do chwytu, ja miałem na swoim ris cymy, tlf jg i wszystkie pasowały. Tzn w jg trzeba było wrąbać klocek z izolki i kleju(pomiędzy lufę, a chwyt), oraz obciąć zęby, które zachaczają o obsadę lufy.

 

Btw jakie dysze siedzą u was? Ja mam od m14 przypiłowaną na płasko przez co mam rozrzut rzędu 50 fps.

Dysza mp5 od shs jest za krótka. Macie jakiś pomysł?

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Dotarł dziś do mnie z Chin chwyt SEF od Future Energy. Jestem bardzo zadowolony jego wykonaniem. Jest 100 razy lepiej wykonany niż classic army. Po weekendzie będę go montował.

 

4qSjOyS.jpg

9gJ3yT2.jpg

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...