Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

obszycie munduru rosyjskiego


Recommended Posts

z tego co wiem to na niektorych mundurach obszycia nie ma (chodzi o KLMK i KZS i nie na kazdym BDU jest), obszycie mundurow galowych jest szeroko dostepne... wiec raczej sprawa dotyczy bdu.

 

ale skoro trzeba to sie pisze :

mnie NIE interesuja formacje : omon, specnaz

a interesuje cala reszta.

---[OT]

Kuba i Hargin - nie mieliscie nic do powiedzenia i chcieliscie zaistniec czy poprostu dowalacie sie na sile?

Link to post
Share on other sites

---[OT]

Kuba i Hargin - nie mieliscie nic do powiedzenia i chcieliscie zaistniec czy poprostu dowalacie sie na sile?

 

nie prawda - reagujemy na glupote na forum

 

jak ktos jest tak leniwy, ze nie chce mu sie poszukac na samodzielnie tylko zasmieca forum, jednoczesnie zabierajac czas innych - to zasluguje co najwyzej na kpine... co najwyzej zaznaczam

 

a piszac niewiele wnoszacy post o tresci:

mnie tez to interesuje, czy ktos wie (moze napisac albo dac jakies zdjecia?)

raczej mozna ciebie posadzic o chec zaistnienia

 

a tak nawiasem - to juz dla MEGA leniwych www.tridentmilitary.com - badzcie laskawi i sobie znajdzie tam i nie zawracajcie juz d..

Link to post
Share on other sites

no i moj problem rozwiazany.

I przeszukawszy wczesniej forum nie trafilem na temat temu poswiecony (a w goglach tez na te stronke nie trafilem) heh...

->nie mozna bylo tak odrazu?

 

--[edit]

zeby zamknac temat:

 

wg obrazka :

insygnia.jpg

 

1 - Naszywka Specnazu Patch - na kamizelke z tylu

2 - Znaczek MWD - beret

3 - Znaczek MWD - na czapke

4 - Flaga Rosji - beret/na prawo od znaczka (na oko, odleglosc 2 palcow)

5 - Znaczek Regionalny Specnazu i napis Specnaz - znaczek na rekaw-prawa kieszen, napis na dwa palce nad kieszenia.

6a i 6b - Stopien - na naramienniki

7 - Emblematy MWD na kolnierz

8 - Wojska Wewnetrzne Rosji - rekaw-lewa kieszen

9 - Grupa krwi nad prawa kieszen.

10 - MWD nad lewa kieszen, naszywka Specnazu nad naszywke MWD.

 

w przypadku zwyklych jednostek, odpadaja wszystkie naszywki Specnazu i MWD a zamiast '5' przychodzi naszywka rodzaju wojsk.

Link to post
Share on other sites

Wielce Szanowny użytkowniku Misiel, jeśli nie jesteś ponętną dupą to racz nie zwracać się do mnie per "Kubusiu" (do tego z małej litery ;) ). Bo ani wódki ze sobą nie piliśmy ani na położniczym nie leżeliśmy obok siebie.

 

A co zaś tyczy się równie Szanownego Potf0r'a - cóż nie wiem jak Ty ale zarówno Hargin jak i ja "istniejemy" na tym forum i to od dość dawna. Baa nawet czasem mozna nas poznać osobiście na imprezach ogólnopolskich. A Ciebie? Bo nie przypominam sobie abyśmy byli sobie przedstawieni :lol: - to tak w kwestii traktowania forum jako "medialnej trampoliny"...

 

Nadto in meritum - od kiedy w FR używają "bdu" coś mnie ominęło czy po prostu zacieśniają współpracę z USA?

 

Co do mundurów, to KZS nie jest traktowany jak mundur tylko jak kombinezon maskujący (czyli np. tak ja "narzutki" zimowe. Przynajmniej z tego co się orientuję

 

Dalej, obszycie munduru rosyjskiego to wielce wieloznaczne stwierdzenie, biorąc pod uwagę wielość formacji paramilitarnych i wojskowych tam istniejęcycch. Bo z kontekstu rozumiem, że chodzi o współczesną Rosję a nie np. o schemat obszycia munduru obowiązujący w korniłowskich batalionach oficerskich? Dlatego cieszę się, iż autor wątku raczył nam unaocznić, iż chodzi o mundury Specnazu i WDW. Rozumiem tez, że chodzi o Specnaz "specnaz" a nie np o OMON. I mówimy oczywiście o formacjach stricte rosyjskich a nie np. o odziałach podporządkowanych władzą poszczególnych republik autonomicznych (czy jak tam to się teraz nazywa :) ).

 

Zaś co do przedstawionego schematu (sensu opisu) to rozumiem, iż ma się on odnosić do formacji wojsk wewnętrznych (MWD = Ministersto Wnutrielnych Diel) i ich Specnazu (bo zdaje się, że ten ostał się w strukturach MWD obok OMON'u, ale nie dam sobie za to nic uciąć :) ).

 

Zaś użycie sformułowania "w wypadku zwykłych jednostek" jest kolejnym nadużyciem. Abstrahując od tego co jest zwykłą jednostką a co nie (lotnictwo, marynarka, wojska pancerne, wojska kolejowe, etc.) to istnieje jeszcze coś takiego jak np. wspomniane Otriady Milicji Osobnowo Naznacienija, w skrócie OMON i raczej nie zalicza się ich do "zwykłych wojsk" a Specnazem literalnie także nie są.

 

Zapewne zaraz usłyszę, że się czepiam. Tak, tak jest. Niestety jeśli się o czymś dyskutuje, to należy posługiwać się językiem i formą właściwą dla danej dziedziny a nie językiem potocznym. Zaś niestety czesto i tak bywa, przez co część dyskusji na tym forum zaczyna przypominac pogwarki dzieci w piaskownicy - i to nie tylko z racji wieku niektórych uczestników ;) ...

 

Bowiem ośmielę się twierdzić, że nie można mówić o ogólnym wzorze obszycia jakiegokolwiek munduru bez wglądu w regulamin mundurowy danej armii, zarządzenia d-ców broni czy dotyczących specjalności oraz zwyczaje. Przykład - polosatyje tielniaszki w WDW, Specnazie i OMON'ie (i oczywiście we flocie i piechocie morskiej :) ).

Szczególnie widoczne jest to właśnie w FR, gdzie "mundirow mnogo" Conajwyżej mówić możemy o obszyciu danego munduru danej formacji (stąd moje retoryczne nawiązanie do US Army i IDF w moim poprzednim poście).

 

A zupełnie inną kwestią jest lenistwo i roszczeniowa postawa cześci użytkowników, którzy zanim poszukają żadają udzielenia im odpowiedzi na forum.

 

Pozdrawiam ;)

KZ

Link to post
Share on other sites

Przepraszam Pana Kubę za to, że żyję oraz za to, że zadałem pytanie bez sensu i wogóle osmieliłem się zwrócić do boga per ty. Bardzo żałuję za swoje winy i uniżenie błagam o wybaczenie tej strasznej gafy, jeśli nie smiertelnego grzechu.Nastepnym razem postaram sie nie powtórzyć tego błędu i nie tykać ludzi wspaniałych takich jak Pan Kuba oraz wogóle nie śmieć się do nich odzywać. Oraz przepraszam za roszczeniowa forme swego postu.

A propos zjazdów ogólnopolskich. Otórz zapewne zadziwie Pana Kubę, ale udało mi się byc na takowym zlocie a dokładnie na Ice Shield 2. P.Kuba zapewne uzna za niporozumienie fakt, iż tacy jak ja wogóle maja czelność na takie imprezy sie pakować.

Jeszcze raz przepraszam za moje pstepowanie.

 

BŁAGAM O WYBACZENIE!!!!!

Link to post
Share on other sites

wyjasnijmy : nie chcialem urazic nigoko, wiec przepraszam jezeli urazilem. I mysle ze nikt nie bedzie trzymac do mnie urazy, jak i ja do nikogo trzymac nie bede.

 

A przylaczylem sie do pytania gdyz swojego czasu na forum pojawila sie propozycja stworzenia ... jak by to powiedziec.. 'kompedium' jak obszywac mundury wszelkich armii, dlatego tez myslalem ze ktos ma gotowe i moglby zamiescic.

---

Mowiac 'specnaz' mialem na mysli jak obszyty jest specnaz - specnaz, a nie omon, ani A (Alfa).

 

Caly schemat obszycia zrobilem na podstawie zdjec wojsk FR i tego jak opisane sa naszywki na russiancombatgear.com.... dla munduru ktory na tejze stronie jest okreslony jako Flora BDU - gdyz ten byl najczesciej spotykany na zdjeciach, a dostepu do regulaminow nie posiadam .... wiec bardzo mozliwe sa bledy. (gdzie BDU jest dla mnie okresleniem 'mundur polowy' ... i nie kojarzy mi sie z amerykanami)

 

O naduzycie bym tu za bardzo mnie nie oskarzal, bo na zdjeciach, bardzo czesto pojawiaja sie zolnierze bez jakichkolwiek naszywek z wyjatkiem samej flagi na kieszeni lewego rekawa. Wiec obszycie mozna ograniczyc nawet do jednej naszywki.

---

Medialna trampolina mnie jakos nie interesuje, totez na jakiekolwiek 'istnienie' wole sobie zapracowac.

 

Jesli by ktos mogl mnie wspomoc regulaminem, bylbym niezmiernie wdzieczny - moze byc w ojczystym jezyku Rusa.

 

troche poza tematem : czy ktos zauwazyl ze w Bornym Sulinowie, mozna bylo znalezc mundury armii czerwonej (chodzi mi o budynki gdzie bylo strzelanie - a nie o targowisko :) )

Link to post
Share on other sites

Wielce Szanowny Misiel'u, pozwól że nie odniosę się do Twej wypowiedzi - świadczy ona o Tobie aż nazbyt wymownie. Jeśłi tak aktywnie uczestniczysz w życiu naszego światka, to może kiedys porozmawiamy osobiście. Ale szybko do tego raczej nie dojdzie - wcześniej musiałbyś dorosnąć.

 

Potf0r - nie poczułem się urazony, ale nie uważałem też, że wypowiedziałem się nie na temat, więc pozwoliłem sobie na taki akt tytułem retorsji :D .

 

O naduzycie bym tu za bardzo mnie nie oskarzal, bo na zdjeciach, bardzo czesto pojawiaja sie zolnierze bez jakichkolwiek naszywek z wyjatkiem samej flagi na kieszeni lewego rekawa. Wiec obszycie mozna ograniczyc nawet do jednej naszywki.

Alez mnie właśnie o to chodziło, przynajmniej gdy odnosiłem się do tej Twej tej wypowiedzi:

w przypadku zwyklych jednostek, odpadaja wszystkie naszywki Specnazu i MWD a zamiast '5' przychodzi naszywka rodzaju wojsk.
.

 

Co do regulaminu mundurowego armii FR, takowego nie posiadam, natomiast na rosyjskich stronach można znaleźć naprawdę wiele ciekawych rzeczy, więc suponuje, że i wiarygodne informacje z tego zakresu tam się znajdą.

 

A co do słowa "bdu", ja z takowym określeniemw odniesieniu do FR się nie spotkałem do tej pory, być może dlatego iż ostatnio nie mam czasu na zgłębianie publikacji o naszej byłej sojuszniczej :) , a nawet jeśłi mam to są one z reguły albo po polsku albo w po rosyjsku, a nie angielsku. Także ta dyskusja toczy się po polsku i bardziej jednoznacznym jednoznacznym oraz wedle mnie właściwszym będzie forma 'mundur polowy" :) . Ale to na marginesie.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...