Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Selektor w AK [CM.031/CM.031b]


Recommended Posts

Witam!

 

Ostatnio podczas akcji jeden z początkujących graczy przeciągnął selektor ognia po za korpus repliki. Po tym wydarzeniu zaistniała nieciekawa sytuacja. Mianowicie. Kiedy replika jest zablokowana-jest zablokowana; kiedy przełączymy na tryb automatyczny - jest zablokowana; kiedy przełączymy na tryb pojedynczy - jest automatyczny; i powstały dodatkowo tryb po za korpusem repliki wskazuje na tryb pojedynczy. tak wygląda sytuacja przełączając selektor od zablokowania tj. od góry. Wracając selektorem do pozycji wyjściowej tj. w górę, jest wszystko w normie.

 

Rozbierałem selektor, próbowałem go nastawić, lecz sytuacja non stop się powtarza. Czego może to być przyczyną?

 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No więc po wielokrotnych próbach rozwiązania problemu - nie udało się nic zrobić.

Wszystkie części, które nie znajdują się wewnątrz gb wyglądają na nieruszone, próbowałem różnych konfiguracji, nic nie pomaga.

Czy problem może siedzieć wewnątrz gb?

 

Pozdrawiam!

 

PS: Czy mógłby ktoś podesłać (w temacie lub pw) link do instrukcji jak rozebrać gb v.3? Byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
a płytka selektora ma wszystkie zeby czy uszkodzone nie są ?

 

Wszystkie zęby są ok, nic nie jest uszkodzone. Wgl gb z zewnątrz jest w stanie nienaruszonym.

 

szymx1 - dzięki, w między czasie znalazłem ten sam filmik, tylko pod innym tytułem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakieś postępy?;]

 

Problem z pewnością nie siedzi wewnątrz GB. Wiem, bo zmagam się z identycznym kłopotem w swojej suce.;p Co najlepsze, kiedy GB jest wyjęty, a wajcha selektora przykręcona - wszystko śmiga idealnie.

 

Problemy pojawiają się dopiero po włożeniu go do body. Żeby nie było zbyt prosto - gearbox nie haczy o nic. Jedyna anomalia, którą zaobserwowałem u siebie, to słabe przenoszenie ruchu wajchy na pozostałe zębatki w płytce selektora. To jest - wajcha idzie w dół, zębatka przymocowana do body przesuwa się o kilka milimetrów, w rezultacie czego blokada nie zostaje zwolniona.

Link to post
Share on other sites

Double post, my bad, ale rozwiązałem problem!;p

 

W zasadzie jest tak, jak mówią przedmówcy. Wyrobiła się ta durna tulejka, dosłownie o milimetr, może dwa. Nie widać tego na pierwszy rzut oka. W każdym razie mi pomogło założenie nowej.

 

Nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus, więc wtedy pozostaje kropelka. Lo siento.

 

EDIT: No to już nie do końca double post.;p

 

@up: Jak mnie doświadczenie uczy, haczące kable po prostu blokowałyby selektor, zamiast produkować kolejną pozycję.

Edited by Wacol
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...