Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

F2000 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ktoś próbował tej sztuczki? Chodzi o szybką wymianę sprężyny - nie regulację, ale wymianę.

 

Take the rubber butt pad off, unscrew the two screws in the plastic plate and take that off. That exposes the cap on the spring which you unscrew/screw in to increase fps. Now that it is exposed you can unscrew it all the way and take the spring guide and spring out. All you need to do to put it back in is put the guide into the spring, push it in and screw it. Just be careful because the spring is compressed so don't let it go flying.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

zamierzam kupić eFkę od G&G. Zanim jednak dokonam zakupu, mam parę pytań odnośnie repliki. Szczególnie wyczekuję odpowiedzi aktualnych i byłych posiadaczy F2000, ale każda pomoc jest mile widziana :icon_smile:.

 

Replika pewnie działa nienajgorzej "prosto z pudełka", jednak jak ma być lepiej, to czemu nie? Oto więc co mnie trapi:

1. Lufa wewnętrzna. Wymienić na coś lepszego (na co?), czy default'owa daje radę? Nie zamierzam robić para-snajperki, ale dodatkowe polepszenie celności zawsze może się przydać.

2. Gumka. To samo co powyżej, zostawić czy wziąć coś innego? Co polecacie?

3. Okablowanie. Przyznaję, na tym kompletnie się nie znam. Byłaby jednak możliwość, że wymieniliby to od razu w sklepie, przed wysłaniem paczki. Skorzystać? Jaki wziąć mosfet?

4. Bateria. 8.4 to chyba za mało, rof byłby zbyt niski (jak na mój gust). 9.6 byłby ok? Nie chciałbym zajeździć repliki biorąc za silne.

5. Magazynki. No tu wiadomo, słabo jest z kompatybilnością, nie wszystkie pasują. W co i gdzie się zaopatrujecie? Czy brać tylko od G&G czy może jakieś tańsze, ale bawić się w piłowanie? Zależy mi przede wszystkim na mid-capach.

Edited by cymek999
Link to post
Share on other sites

Mam ją krótko, ale moim zdaniem i z tego co czytałem:

 

1. Nie ma co wymieniać. Tam jest stockowo precka 6,04. Chyba, że może na promyka, ale trochę szkoda.

2. Gumka jest zielona G&G. Nie ma co wymieniać, bo nic dużo lepszego się nie znajdzie.

3. Kable są ok. Jedyne w co zainwestowałem to MOSFET AB - poprawiła się reakcja na spust - normalnie był trochę "leniwy".

4. Osobiście używam lipo 7,4 i ROF jest w okolicach 13-14 kulek na sekundę (zależy jak się przykręci sprężynę). Nie ma co wsadzać 8,4. Jeśli wejdzie to 9,6, ale polecam lipo.

5. Magazynki jak opisałem wcześniej w postach. Mam pasujące i piłowane. Nie wszystkie midy i lowy da się przypiłować, bo może wyskoczyć Ci sprężynka.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jestem posiadaczem tego karabinka od kilku dni i wystąpił problem z selektorem ognia.

Mianowicie w trybie semi przy dociągnięciu spustu do połowy karabin oddaję serię 3-6 strzałów zamiast ognia pojedyńczego (ale przy szybkim pociągnięciu do samego końca działa jak należy), czy ktoś miał już taki problem i czy można mu jakoś zaradzić ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sprawdziłem TMAGi od Magpula (te przeźroczyste). Pasują ciasno, trzeba je włożyć pod odpowiednim kątem - jak midy CYMY, o których pisałem wcześniej - dociskając do tyłu, ale jak już wejdą, to podają idealnie.No i można kontrolować stan amunicji :icon_biggrin: Tylko cena tych midów trochę nie bardzo :icon_biggrin:

 

Niestety dla odmiany, z niewiadomych mi przyczyn, nagle przestały podawać piłowane plastiki od Aresa (na 85 kulek). Niby się zatrzaskują, nawet można wystrzelić jedną kulkę, ale potem przestają podawać. Dopiero dociśnięcie od dołu powoduje, że dysza podająca kulki do hopka wchodzi głębiej, cofa się ten ząbek w kołnierzu (tak na słuch, nie mam rentgena :icon_biggrin:) podającym kulki w magu i podaje dalej. Oczywiście jak się puści maga to przestaje. Zabawe jest to, że współpracy nie odmówił jeden mag, ale wszystkie 6 które miałem :icon_biggrin: W innych giwerach podaje super. Inne magi, też plastikowe, podają nadal bez problemu. Taka ciekawostka :icon_biggrin:

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego jednak odpuściłem sobie F2000 :(. Prawdziwy odpowiednik jest niesamowity, urzekła mnie jego ergonomia i parę innych bajerów nie spotkanych nigdy wcześniej. Ale eFka od G&G? Firma ta uchodzi za jedną z lepszych, ale ta replika im nie bardzo wyszła - czarna owca z ich stajni.

 

Jedna sprawa, że z kompatybilnością magazynków jest kosmos, pomijając fakt że żaden midcap nie wejdzie bez piłowania (a pewnie i wtedy nie zawsze). Nie znam się na budowie i częściach wewnętrznych, ale na prawdę nie dało się przesunąć tamtej blokującej części w gnieździe o kilka milimetrów? Druga rzecz to selektor ognia, podobno w dłuższym użytkowaniu coś się pieprzy i można używać tylko semi czy tam auto. Za taką cenę nie spodziewałbym się takich problemów.

 

Bardzo żałuję, bo gdyby nie te niuanse to porzuciłbym każdego kałacha/ emkę na rzecz F2000 :(.

Edited by cymek999
Link to post
Share on other sites

Taka już konstrukcja, i każdy bullpup tak ma.Co to za problem przypiłować magazynek pod gniazdo? Dobrym narzędziem obrobisz się w 5 minut z wszystkimi magami.

 

Ja sobię efkę strzelę w Październiku, głównie ze względu na gearbox v6.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego jednak odpuściłem sobie F2000 :(. Prawdziwy odpowiednik jest niesamowity, urzekła mnie jego ergonomia i parę innych bajerów nie spotkanych nigdy wcześniej. Ale eFka od G&G? Firma ta uchodzi za jedną z lepszych, ale ta replika im nie bardzo wyszła - czarna owca z ich stajni.

 

Miałeś w ręku prawdziwe F2000??? Co konkretnie G&G nie wyszło w replice F2000??? Regulacja prędokości wylotowej? Możliwość szybkiej wymiany sprężyny? Świetne materiały z których jest zbudowana? Możliwość wymiany frontu w kilkadziesiąt sekund? Zielona gumka hopka w standardzie? Nie ma repliki idealnej, nawet od najlepszych producentów, ale tu zalet jest naprawdę sporo. No chyba, że szklanka jest zawsze do połowy pusta i lubi się ponarzekać...

 

Jedna sprawa, że z kompatybilnością magazynków jest kosmos, pomijając fakt że żaden midcap nie wejdzie bez piłowania (a pewnie i wtedy nie zawsze).

 

Poświęcenie kilku minut na przeczytanie wcześniejszych postów na pewno by Ci trochę rozjaśniło w głowie na temat konieczności piłowania mid-capów. Ale łatwiej jest powtarzać obiegowe opinie.

 

Druga rzecz to selektor ognia, podobno w dłuższym użytkowaniu coś się pieprzy i można używać tylko semi czy tam auto. Za taką cenę nie spodziewałbym się takich problemów.

 

Podobno....

 

Bardzo żałuję, bo gdyby nie te niuanse to porzuciłbym każdego kałacha/ emkę na rzecz F2000 :(.

 

Nie żałuj, tylko się przerzuć, trochę postrzelaj i dopiero zacznij wygłaszac jakieś opinie...

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

@Nitro nie każdy bullpup tak ma-elka ICS bierze magi bez piłowania i cudowania.

@PitBear-ta replika jest niedorobiona. Każdy egzemplarz w moim lokalnym środowisku (3 łącznie, każdy z innej partii) miał poważne "ale". Najczęstszy problem po spuście dwustopniowym (ale to raczej wada wszystkich dwustopniowych spustów) to dziwaczne kłopoty z komorą hopa albo z dyszą, albo z komorą i dyszą jednocześnie. Dysza źle się ustawia i nie wpuszcza kulki do komory, albo komora nie dolega do dyszy i nie idzie jej ustabilizować na miejscu (replika strzela ale fpsy wariują). Oglądali to różni czarodzieje ze stolicy i nie tylko, żaden nie potrafił zaradzić, i nie byli to "serwisanci" tylko raczej kolesie z gatunku "Matka Boskia od aegów". Efka to fajna rzecz do powieszenie na ścianę, względnie jak mało kompozytu przepuszczasz. Na głównego aega słabo się imho nadaje.

Link to post
Share on other sites

No to tylko się cieszyć z mojego egzemplarza... :icon_biggrin: Do stocka był dołożony tylko mosfet AB. Spust dwustopniowy działa - strzela singlem albo serią. Kuleczki lecą normalnie, FPSy nie wariują. Mam kilka replik i ostatnio biegam z eFką. Nie dla lansu, tylko z wyboru. Sprzedam jak mi się znudzi... ale na pewno nie dlatego, że są z nią problemy :icon_biggrin:

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...