Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

F2000 [G&G]


Recommended Posts

Rozumiem, ale doświadczenie się zdobywa, a mocy czasem brakuje ;) Pytam po prostu czy będzie taka możliwość. Brałem udział kiedyś w strzelance i miałem "podrasowaną" m16 od kupla. 520 fps, gówno strasznie niecelne i bałem się że komuś zrobię krzywdę. Wiem o co chodzi, dlatego specjalnie pytam o tą prowadnicę. Można nią "na szybko" zmienić moc podczas akcji?

 

czy ktoś dorwał, bądź wie gdzie dorwać taką szyne ris jak na wideo poniżej? przeszukałem internety ale znalazłem tylko konwersje za ok.130$ gdzieś w sklepie z usa. Na rodzimym podwórku coś, w ludzkich pieniądzach? No i ponawiam pytanie; warto kupić jako pierwszą replike?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Zastanawiam się nad zakupem. Zanim jednak zrobiłbym to, mam pytanie: co z magazynkami typu bębnowego, czy gniazdo do F2000 nie jest zbyt głębokie, by wsadzić tam magazynki bębnowe? Wydaje się być takie.

Są jakieś konkretne bębenki, które byście polecali? "Ślimak"? Jakiś inny? Firma?

 

Można ewentualnie pokombinować coś z bębnami, żeby spasować je do Rybki, jeśli ze względu na kształt nie wejdą?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przymierzam się do kupna tej repliki, w związku z czym mam kilka pytań.

 

1. Ktoś zrobił już na niej jakiś większy przebieg (na jakiej konfiguracji?)?

2. Jakie są wymiary miejsca na baterię?

3. Pociągnie bez zagrożenia dla tłoka lipo 11,1V?

4. Ktoś testował low-capy Specna Arms w tej replice?

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Fka do mnie dotarła, więc mam pewnie pytanie zieleniny w kwestii tej repliki. W jaki sposób wymienić springa (szybka wymiana, o której tak dużo jest mówione) ? Zamówiłem replikę w Słowenii i wedle danych sklepu w Fce jest ~360 FPS, chcę wrzucić M120 w celu osiągnięcia 400 fps.Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Na pierwszej strzelance z repliki wypadł mi... gwóźdź. Tak, najzwyklejszy gwóźdź, wyleciał z tego "okienka" z boku repliki, tam gdzie widać silnik. Skąd on się tam wziął? Tajemnica nierozwikłana. Dodatkowo w moim egzemplarzu była źle gumka hop-up założona.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Warto jest coś w tej replice wymienić, by osiągać trochę lepsze osiągi ?

Głównie mi chodzi o to, by zwiększyć moc do tych 450 fps do lasów i szybkostrzelość.

Do precyzji i powtarzalności wymienić tylko gumkę i lufkę, czy jeszcze dyszę może ?

 

Ktoś pisał o magazynkach do nich typu VN, więc się pytam, czy nie ma problemów z wymianą ? Domyślam się, że po zwolnieniu maga, sam wypada, bez dodatkowej ingerencji ręką ?

 

Oraz takie pytanie, jak Wam się sprawuje ta replika ? Bardzo lubię repliki w układzie "bullpup" i przymierzam się do F2000 właśnie.

Miałem AUG nie raz i ciągle problemy miałem ze skupieniem i celnością (tak to najwygodniejsza replika dla mnie), Tavor jest za bardzo kanciasty dla mnie.

Obecnie mam Masadę ACR od A&K i nie wiem czy zostać przy Masadzie, czy jednak F2000, do którego bardzo mnie ciągnie :D

Link to post
Share on other sites

Nie moc tylko szybkość wylotową :icon_wink:

U siebie wymieniłem sprężynę na sklepaną M130, gumkę na czarną Systemę (niby zielone G&G są dobre, ale jakoś jej nie zaufałem), mam preckę KM Heada, mosfet i używam lipola 7,4V. Strzela daleko i celnie ("na oko" 450fps). Wymiana dyszy chyba nie jest konieczna. Zjechało mi trochę tłok, bo używałem lipo 11,1V na stockowej sprężynie, więc tego nie polecam :icon_wink:

 

Pisałem o krótkich magazynkach (vietnamy albo Pmagi) - ich wymiana jest niewygodna nawet z magpullami i w zasadzie niewiele dają, oprócz może kwestii estetyki. Hicap G&G, który był w zestawie wypada sam, ale wszystkie inne, które mam (chińskie Pmagi długie i krótkie oraz oryginalny Pmag) tego nie robią.

 

Ogólnie sprawuje się spoko, rewelacyjne wykonanie zewnętrzne, bardzo wygodna, ale bierz pod uwagę nietypowy szkielet GB, problemy z singlem z powodu dziwnego rozwiązania spustu, czy spadającą stopkę (ponoć poprawiona w nowszych modelach).

Warto dodać, że jest diabelnie cicha.

 

Też mam AUGa. Oba z FN są bardzo wygodne.

Problemy ze skupieniem w AUGu? Nawet chińskie podobno da się złożyć tak, że dobrze strzelają, więc musiałeś mieć je trefne albo źle złożone.

 

Zdjęcia magazynków:

Krótki chiński Pmag z magpulem (problemy z podawaniem): https://imageshack.com/i/p8OMQNefj

Chiński Pmag (podaje po przypiłowaniu zęba): https://imageshack.com/i/eycS4hiNj

Pmag (nie podaje, może uda się coś z tym zrobić w wolnym czasie): https://imageshack.com/i/hl3oNWHcj

Hicap G&G: https://imageshack.com/i/ex56v6rXj

Link to post
Share on other sites

Nie wiem z jakiej serii mam replikę, ale stopka nie spada, jest wsuwana w taką "szynę" w korpusie. Dolna część się trochę rusza, ale póki co jest to przydatne, bo wypadają tam kulki, które dostają się do korpusu przy zmianie maga (jak będę miał chwilę, to muszę ten temat załatwić). Co ciekawe, metalowe lowy od GFC siedzą w gnieździe lepiej niż stockowy hi-cap G&G.

Link to post
Share on other sites

Nadeszła ta smutna chwila, w której poważnie zastanawiam się nad zakupem kolejnej repliki. Jako że F2000 G&G właściwie od początku swojego bytowania na rynku spędzał mi sen z powiek, wybór jest oczywisty.

Mam kilka pytań, z uwagi na to, że powyższe wzmianki o naprawieniu problemu z kolbą napawają optymizmem - problemy z magazynkami mogę przeboleć, ale jak jest z tymi usterkami z singlem? Nie jest to problem nie do rozwiązania, ale czy warto zapobiegawczo instalować MOSFET?

Warto na starcie wymienić okablowanie?

Dźwignie M120, M130? Z moich starych sesji z googlem wynika, że w stocku jest coś słabszego od M120.

Robi jakiś forumowicz dobre zawieszenia :P?

Link to post
Share on other sites

Magazynki są grymaśne, ale to z pewnością nie jest jedyna replika z taką przypadłością.

Na problemy z singlem nie pomoże mosfet, bo po prostu dźwignia od przerywacza była trefna (mówię z perspektywy pierwszej serii, musiałby się wypowiedzieć ktoś z nowszą wersją).

Specem nie jestem, ale dobrzy serwisanci zawsze wymieniają kable, więc raczej warto.

Masz mój poprzedni post zaraz powyżej, gdzie jest napisane, że ciągnie ponad M120, wcześniej w temacie też o tym było - poczytaj. W stocku jest coś koło M100,.

Też gdzieś w temacie jest link do tematu z pomysłami na uchwyt do zawieszenia z tyłu. Ja to szyłem na zamówienie u Madonionów, ale musisz się liczyć z kosztami. Linki:

https://imageshack.com/i/n2imag0046oj

https://imageshack.com/i/fkimag0043kj

 

Zawieszenie mam SAG-3.

 

BTW mój sposób na mocowanie zawieszenia z przodu, uchwyt z Taiwanguna (LINK):

https://imageshack.com/i/hluo9byVj

Link to post
Share on other sites
Masz mój poprzedni post zaraz powyżej, gdzie jest napisane, że ciągnie ponad M120, wcześniej w temacie też o tym było - poczytaj. W stocku jest coś koło M100,.

Przyznam szczerze, że szukałem gorliwie informacji i im więcej czytałem tym bardziej byłem w kropce, za granicą w niektórych miejscach przestrzegają jak cholera przed wstawianiem czegoś mocniejszego od M110, ale z drugiej strony więcej postów znajduję takich i "dobry materiał na DMR" :icon_razz:

Dzięki za post, tylko poczekać aż pojawi się gdzieś wersja bez optyki.

Co do problemów z singlem, znajdowałem też takie posty:

I have not been on here for a while but it seems there have been a few people who have had a problem with semi auto.
My F2000 lost single shot the other day whilst playing a night game at my local CQB site in Bristol. I play here often and it is semi only so I was eager to sort the problem out.
Obviously the problem I had may not be the same as everyone else's. I removed the gearbox and had a look at the contacts. The semi auto contacts, which are the lower set of contacts and look like regular aeg contacts, had splayed open too far. This is why I was only getting full auto. The full auto contacts at the top were the only way to make a circuit in the gun.
To fix, all I had to do was bend the lower contacts inwards, ensuring they did not touch when the trigger was not pulled. This fixed semi auto for me. This is the same problem you get with standard V2 & V3 gearboxes.
For the record, if you want to check the contacts, they are on the outside of the gearbox so you won't have to worry about opening it.
Some of you may be getting a similar problem where the contacts are burnt out rather than splayed open. In this instance, clean the contacts and you should get more life out of them. If they are badly damaged you will need to replace them.
Burnt out contacts usually occurs for two reasons:
1. The contacts have started to splay apart and cause arcing rather than creating a solid contact for the circuit.
2. High voltage batteries have caused an increased amount of arcing.
A combination of the above is also very likely. To avoid this without the use of lower voltage batteries, fit a mosfet to reduce the contacts electrical load. The F2000 is probably the easiest gun to fit a mosfet to as you don't even need to open the gearbox to do it.
Fuses will not affect fire modes, if you use lipos you don't need to switch to NiMh but if you don't have a mosfet you will have to give your trigger contacts more attention due to the use of higher voltages.
When I received the F2000 the FPS range was around 300-380. Due to a lot of use and as is expected with any spring bedding in, the FPS range has dropped to roughly 270-350. This is normal and not anything to be concerned about. If you have to change the spring at least it is easy on the gun!
As mentioned previously, to improve the longevity of the stock spring, set the tension to its lowest setting when you have finished with it.
G&G have told me that the RIS is 'imminent', I hope so. It was supposed to be released after 'Shot Show', I have no idea why it was delayed but as soon as I hear anything I will post it here.

 

A combination of the above is also very likely. To avoid this without the use of lower voltage batteries, fit a mosfet to reduce the contacts electrical load. The F2000 is probably the easiest gun to fit a mosfet to as you don't even need to open the gearbox to do it.

 

Fuses will not affect fire modes, if you use lipos you don't need to switch to NiMh but if you don't have a mosfet you will have to give your trigger contacts more attention due to the use of higher voltages.

Ale widzę, że ten singiel to poważniejsza sprawa, więc może nie ma co kombinować na wejściu, tylko jak się wszystko zrypie :P

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

No wiadomo, że jest to ryzykowne. Myślę, że M120 to maksimum (mam mocno sklepaną M130, więc pewnie właśnie koło M120).

 

DMR - cóż za określenie :icon_biggrin: No pewnie się da, tylko pytanie jak tam sobie radę da ten GB V.6. Z pewnością zaletami jest długość lufy dzięki bullpupowi i wyciszenie.

 

Zawsze sobie możesz kupić uppera za 150 dolców :icon_biggrin:

Edited by jurrrus
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witaj w klubie, zajmij miejsce w kolejce. Z tego co słyszałem, G&G ma jakiejś tęgie problemy z licencjami oraz Cybergunem w tle i produkują małe partie tej repliki.

Ktoś, coś, bardziej zorientowany :icon_biggrin:?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Oficjalnym przedstawicielem G&G w kraju jest Gunfire, wierć im dziurę w brzuchu, aczkolwiek rybkę wywiało z oferty w większości sklepów w Hong Kongu (będę miał na dniach info jak to wygląda na "gun street" w HK, bo kolega jest).

Link to post
Share on other sites

Witaj w klubie, zajmij miejsce w kolejce. Z tego co słyszałem, G&G ma jakiejś tęgie problemy z licencjami oraz Cybergunem w tle i produkują małe partie tej repliki.

Ktoś, coś, bardziej zorientowany :icon_biggrin:?

A sam sobie odpowiem. Stanowisko G&G w tej sprawie:

Now we still continue to produce the product of G2010.

Due to the FN license is belonged to Cybergun so we sell AEG of FN series to them only.

Link to post
Share on other sites

G2010 to po prostu oznaczenie producenta repliki. A czy G&G będzie produkować? Biznes to biznes, prawa autorskie to prawa autorskie, obie firmy chcą zarobić, więc to kwestia podpisania stosownych papierków i wynegocjowania odpowiednich $$$.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...