Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter na kapsuły CO2--> mam problem...


Recommended Posts

Witam,

od razu zaznaczam, że szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Jeśli jednak był gdzieś podobny temat to proszę o linka do niego.

 

Od wczoraj jestem posiadaczem adapteru XC-03 firmy MadBull. Nigdy wcześniej nie miałem okazji przeprowadzać "defloracji" kapsuły 12g CO2 i nie chciałbym zniszczyć sobie adaptera. Kieruje swoją prośbę do osób, które już "ten pierwszy raz" mają za sobą :-P .

Mianowicie czy dołączone pokrętło do zaworu (to metalowe pokrętło z wystającym gwintem) ma być maksymalnie wkręcone, czy może ma w ogóle podczas przekłuwania kapsuły? Przekłuwając kapsułę zapewne trzeba szybko dokręcić koszyk z kapsułą. I ostatnie pytanie czy można bezpiecznie wyjąć niezużytą jeszcze kapsułę z adaptera?

 

Pomóżcie dobrzy maniacy :lol:

 

PS pytam poważnie :!:

Link to post
Share on other sites

Ta, pokrętło im bardziej wykręcasz, tym większe ciśnienie możesz załadować. Polecam wykręcić środek i używać tylko: Kosz + śruba + adaptor, jeśli ładujesz granaty.

A jak chcesz mniej płacić robisz tak: Butla CO2 jakaś do 10kg, Butla Co2 20 OZ on/off Adaptor MB ( ten ze szpilą do nabijania przetoczka. Masz gazu na laaata ;)

 

Kapsułę można od razu wykręcić po wkręceniu.

Przy wkręcaniu, lepiej śrubę mieć wkręconą do połowy i powoli odkręcać.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Dzięki, pytam bo nie dostałem instrukcji razem z adapterem :???: Ale jeśli w kapsule jest jeszcze co2 to przy odkręcaniu kosza ciśnienie powinno ją "odrzucić" od adaptera, a moje pytanie czy w tym momencie uciekające co2 nie strzeli uszkadzając adaptera?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...