Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mk23 tm a mk23 stti


Recommended Posts

  • 8 months later...

Tłumik ma za zadanie tłumić. Czy ten z stti tłumi, czy tylko usiłuje przedłużać lufę?

 

 

Niestety, ale ten od STTI stara się przedłużać lufę, ja mam ten z plasticzanym gwintem i powiem że za diabła to nie działało, może ten co jest teraz z metalowym jest lepszy. Ale za to świetnie nadaje się do przeróbki na tłumik z prawdziwego zdarzenia, troszkę filcu i chęci i jest tłumik jak ta lala :)

Link to post
Share on other sites

Jak z gazożernością TM-a nie wiem. Bo nigdy w ręku nie miałem. Może ktoś kto miał, niech się wypowie.

Ale, na swoim soocomie STTi latem, wywalam około 130-150 kulek na jednym nabiciu maga. Dziś przy temp ok 5C wywaliłem ponad 60 i dalej ma ochotę strzelać. Jeśli to nie jest przez to, że soocom STTi ma bardzo pojemny zbiornik z gazem w magazynku, to przyznam ze z bardziej ekonomiczną klamką gazową jeszcze się nie spotkałem.

 

Co ciekawe, działał nawet jak nabiłem go dezodorantem.

 

Jeśli chodzi o tłumik STTi, to szczerze powiedziawszy nie zauważam żadnej różnicy zarówno z jak i bez. Ponoć ma zwiększać moc, lecz ja w to wątpię. Jedyne do czego się nadaje, to jak napisał kolega wyżej, przerobić go na coś tłumiącego.

Link to post
Share on other sites

To ja powiem tyle że dużo daje ten tłumik.

Moc- nie mam chronografu czy jak to tam się nazywa ale bez tłumika przebija jedna ściankę puszki albo tylko ja wgniata a z "tłumikiem" przebija na wylot. Nawet denko. Celność- bez "tłumika" jeszcze nikogo nie trafiłem z standardowej odległości podczas potyczki a z nim nie stanowi to większego problemu...

No i osobiście bardziej cenie celność i moc niż wytłumienie. Dzwięk jest i tak dość cichy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...