Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwie baterie


Guest gecko123

Recommended Posts

Guest gecko123

Ostatnio zastanawiałem się, czy możliwe jest, aby od gb wychodziły dwie pary kabli każdy podłączony do innej baterii. Kiedy skończyłaby się pierwsza bateria, używamy pstryczka i mamy drugą. Wiem, że nie jestem znawcą, na elektryce znam się na poziomie podstawowym, czyli podlutuj kabel, czy popraw izolacje. Proszę o zweryfikowanie przez elektryków, czy taki system ma sens. Na pewno ułatwiłoby to życie na MILSIM'ach.

Jeśli takie rozwiązanie było już kiedyś poruszone lub temat jest tak bezsensowny, że Admin czytając go stracił wiarę w ludzkość to proszę go usunąć.

 

P.S.: Dla czepialskich, tak, niektóre repliki mają miejsce na dwie batki. W mojej M'ce jedna batka typu large wchodzi do kolby, a stick do foregripa (mierzone za pomocą AK Stick Intellect'a)

Link to post
Share on other sites

P.S.: Dla czepialskich, tak, niektóre repliki mają miejsce na dwie batki. W mojej M'ce jedna batka typu large wchodzi do kolby, a stick do foregripa (mierzone za pomocą AK Stick Intellect'a)

 

Może i tak, ale po to technologia ogniw przechowujących grzecznie energię elektryczną jest rozwijana i dlategoż powstały wydajne prądowo ogniwa litowo polimerowe, zajmujące mniej miejsca od typowych NiMh/NiCd, a przy tej samej objętości zajmowanej przestrzeni są o wiele bardziej wydajne.

Link to post
Share on other sites
Ostatnio zastanawiałem się, czy możliwe jest, aby od gb wychodziły dwie pary kabli każdy podłączony do innej baterii. Kiedy skończyłaby się pierwsza bateria, używamy pstryczka i mamy drugą.

to raczej prosta operacja. Sam o tym myślałem ale odkąd mam lipola problem słabego aku mnie nie dotyczy ;)

Link to post
Share on other sites

Przy AK nie powinno być problemu ale emka może być problemem ze względu na to, że kable idą przez gearbox. W tym wypadku trzeba by albo ograniczyć przekrój kabla do takiego, który w miarę wytrzyma działanie albo próbować puszczać kable jakoś przez body w którym nie ma za wiele miejsca. Możliwe że jest to do zrobienia ale nie będzie łatwe.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Lepiej zamiast "pstryczka" zrobić po prostu 2 wyprowadzenia kabli i po wyczerpaniu jednej batki odłączyć ją i podłączyć drugą. Przełącznik będzie stawiał potężny opór.

 

Oczywiście, że prostsze i lepsze jest takie rozwiązanie, ale niestety, ze względów praktycznych będzie ciężko. Aby w mojej M'ce włożyć batke do foregripa trzeba go odkręcić. W warunkach domowych do kwestia odkręcenia dwóch srób, ale podczas strzelanki nie widzi mi się to.

 

Chyba najlepszą repliką do spróbowania byłby AK. Jedna pod pokrywę i druga na kolbe. Jak będę miał czas to skonsultuje się ze znajomym elektrykiem i może coś wykombinujemy. Jeśli coś z tego wyjdzie dam znać ;-)

Link to post
Share on other sites

jeśli podłączał byś 2 aku o tych samych parametrach sprawa jest prosta. Podłącz je jednocześnie ;). W połączeniu równoległym pojemności się sumują a woltaż pozostaje bez zmian. W takim układzie zbędne będą dodatkowe przełączniki i możesz zyskać na rofie.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Szczerze to po co kombinowac, za 100zl masz lipola 4000MAh ktory starcza na (zalezy jaka sprezyna) minimum 4 strzelanki... Na Milsimach z tego co slyszalem wlasnie duzo sie nie strzela.

 

Dobry LiPo'l kosztuje conajmniej 150zł, jeszcze ładowarka za conajmniej 60. Ja tam muszę kombinować, jak bedzie więcej kasy, przejde na LiPo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...