Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74M [ICS]


Recommended Posts

Zacząłem drążyć temat celownika. Trafiłem na 2 mity(?):

 

-Tego typu montaż potrafi sie po odpiąć. Występuje to w wiatrówkach i broni ostrej. Tak... w asg nie powinno występować, nie takie drgania jak w wcześniej wymienionych broniach, jednak ciekawe i warte kiedyś poruszenia- czy to prawda ;).

 

-Z powodu, że celowniki są robione do strzelań od 400 m. nie łapią ostrości na interesujących nas odległościach.

 

Interesuje mnie ten drugi mit- czy to jest prawda. A tak na marginesie, w najbiższy weekand ruszę na stadion 10-lecia w poszukiwaniu okazji na celownik. Jeśli ktoś pokierowałby mnie w jakich okolicach szukać militarii, z chęcią wysłucham;).

 

 

Trafiłem na informacje, że lunety z montażem do szyny bocznej są także w calownikach Bielmo i Vomza. Szukałem, ale nic poza tą informacją nie znalazłęm na ten temat. Podobno były montowane te celowniki do SWD lata temu... Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie to z chęcią poczytam.

 

Podobno te Bielmo i Vomza można nabyć w okolicach 200 zł- byłoby dobrą alternatywą dla ok 400zł za pso.

 

 

Ciekawe lunety:

http://www.kalinkaoptics.com/

Szczegółowe zdjęcia pso (przerobiony-bez montażu bocznego)

http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtop...er=asc&start=15

 

Z góry dziękuję i przepraszam za upierdliwość ;).

 

=====================================

 

DO KIWI

 

Z tym szybkim rozkładaniem: otwierasz pokrywę komory zamkowej, wyjmujesz atrapę sprężyny powrotnej i masz dostęp do GB.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.

 

Czym sie różni ICS od TM, ics to:

czarny, inna kolba, okłądziny, kształt urządznia wylotowego, podstawa muszki, miejsce pasa nośnego, nie działają starowskie magi(bez "zrób to sam"), 2 częściowy patentowy GB, silnik, kable, zębatki, długość lufy, waga, rączka.... nie jestem specem, ale: jednoznacznie można powiedzieć tylko, że to dwie całkiem odmienne repliki różnych broni;) (i tak pewno wszystkich różnic nie wymieniłem).

 

To tyle, trzymadełko.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A tak na marginesie, w najbiższy weekand ruszę na stadion 10-lecia w poszukiwaniu okazji na celownik. Jeśli ktoś pokierowałby mnie w jakich okolicach szukać militarii, z chęcią wysłucham;).

Zawsze na samej górze były militaria...

 

A moje pytanie źle zrozumiałeś :wink:

Miałem na myśli różnice w rozkładaniu ;)

Link to post
Share on other sites

Jak mniemam to chodzi ci o suwadlo? Nie chce mi sie trzaskac fotek, zaporzyczam z forum arniesairsoft:

 

mini_1149582584.jpg

 

mini_1149582587.jpg

 

Jak widac, w ICSie jest tylko fragment suwadla i nie ma tutaj tloka gazowego jak w G&G. Na marginesie podstawa celownika w ICSie nie ma tez otworu przelotowego dla tego tloka, choc wykonanie go nie powinno stanowic wiekszego problemu...

 

Co do pozostalych kwesti, to szyna boczna w ICSie jest troche wezsza niz powinna, ale po drobnej regulacji klemy PSO trzyma sie bardzo pewnie. A celownik optyczny POSP 6x24 wyostrza gdzies w odleglosci 10 metrow...

Link to post
Share on other sites

Spóźniłem sie z kupnem na asgshopie, ale dzwoniłem i asgshop będzie miał dostawę za miesiąc:cry: tak więc mam nadzieje że military nie będzie dalej przekładac terminów. A po rozmowie z military, to oni sami nie wiedzą co zamówili a czego nie. Tragedia :cry: Można mieć nadzieję, że będą mieli tego icsa i że będzie to nowa wersja...

Link to post
Share on other sites

No, cala nowa dostawa ICSow w asgshop rozeszla sie na przedplaty, tak ze w ogole gun nie byl wystawiony w sklepie internetowym.

 

A na military bym nie liczyl, mieli oferowac te AK w marcu. Mamy czerwiec... "Pogratulowac" firmie z Sopotu, ponoc oficjalnemu dystrybutorowi ICSa w Polsce, operatywnosci! :?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzwoniłem do military, będzie dostawa we wtrorek +/- jeden dzień. Ale oni i tak nie wiedzą, czy coś zamówili, czy nie. Więc wszytsko sie wyjaśni w ciągu 4-5 dni. Jeśli ktoś zwlekał z tym zakupem tak jak ja (bez sensu z resztą), a nie będzie w paczce dla military, niech zamawia w asgshopie.

 

Taki se smętny news...

Link to post
Share on other sites

Generalnie sa chyba byle jak zlozone... Po dostaniu guna nalezaloby mechanike rozebrac, wyregulowac podkladki na zabatkach, docisk silnika itp. Do tego trzeba miec troche doswiadczenia, bo po takiej operacji trudno wymagac ewentualnych swiadczen gwarancyjnych od sprzedawcy.

 

W necie ludzie pisza tez, ze zdarzaja sie tez problemy z silnikami. To wiekszy problem, bo silnik klasy Turbo 3000 (czyli Torque Up) to wydatek ok 200 pln.

 

Ja przy okazji reperacji zlecilem zalozenie do swojego ICSa:

- Wzmocniony, kompletny zestaw cylindra i tłoka do AK47/AK47S/SLR105

Guarder ( http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=599 )

- Sprężyna główna M110 Guarder

- Mosiężna prowadnica sprężyny V.3 Systema

 

Po takim drobnym upgrejdzie gun ma ponad 400fps! :mrgreen: Pewnie dorzuce jeszcze silikonowa gumke hop-up Guardera. Zobaczymy tylko jak bedzie z niezawodnoscia...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przeczytaj koncowke watku o SLR: http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=...=19018&start=60 , moze sobie wyrobisz zdanie. ICS ma sporo bledow wymiarowych w stosunku do prawdziwego AK74 (co nie znaczy, ze CA nie posiada bledow, bo ma ich chyba nawet wiecej! :wink: ), ale to wyjatkowo solidna konstrukcja i daje znakomite wrazenie trzymania prawdziwej broni (ciezkie, sztywne, nic nie trzeszczy, magazynki siedza pewnie itp).

 

Tu jest fajne porownanie zdjeciowe: http://www.red-alliance.net/phpBB2/viewtop...opic.php?t=3598 .

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam jeszcze jedno pytanie, ktore zadecyduję którą replikę kupię, a mianowicie, która z replik ma więcej metalowych częśći ?? chodzi mi głównie o podstawę szczerbinki(to przed górną częcią for-gripa) i łaczenie rury gazowej. ponoc ics ma te części metalowe, a slr nie. czy to prawda ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Stałem się ostatnio właścicielem AK-74M z ICS i chciał bym sie podzielić spostrzeżeniami na temat tej repliki.

 

Karabin jest dostarczany w gustownym czarnym pudełku z czerwona wyściółka w środku. Przy zakupie otrzymujemy dwa magi podobno po 500 kulek. Karabin jest fool metal i faktycznie niewiele w nim części plastikowych. Pozytywnie zaskoczyła mnie kolba, mieści dużą baterię lagre i stopka dość masywna i nie spada tak łatwo jak w cymie. Waga dość słuszna i wyważenie również, nie ma efektu ciężkiego noska jak cyma. Demontaż trochę inny niż w CA i Cymie ale nie sprawia zbyt wielu trudności.

Postaram sie dodać fotki jak zrobię i ciekaw jestem jak inni użytkownicy tego modelu go oceniają.

 

akber1.jpg

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Jest cały metalowy (podstawa szczerbinki również).

Wszystko co sie dało jest z metalu (komora HU nie :cry: ).

W porównaniu do CA na pewno lepiej wykonany nie schodzi lakier i nie ma sie wrażenia ze wszystko błyszczy.

Okładziny zdejmuje sie prawie tak samo jak w oryginale ale nie są zamienne, ;) wykonanie przedniej części bardzo przyzwoite. No i jak w oryginale jak walniesz muszka to sie przesunie;)

 

akber1.jpg

akber2.jpg

akber3.jpg

akber4.jpg

 

Dwójnóg i pas nośny nie są w zestawie ;)

Mała uwaga co do selektora ognia... można to chyba było lepiej rozwiązać (np. cyma) ale to drobiazg który nie może zepsuć ogólnego wrażenia (suwadło jest metalowe i przesuwa sie do końca szczeliny).

Jak dla mnie to najlepiej wykonany model AK-74. (AK-74M).

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...