Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK23 STTI vs MK1 KJW


Recommended Posts

http://azteko.pl/rep...tol-p-4899.html

vs

http://www.taiwangun...grzmpaign-id=19

 

Która replika lepsza?

 

P.S. Chodzi mi tylko o porównanie tych dwóch replik. Prosze o nie proponowanie mi innych replik(to nie bedzie moja pierwsza replika, mam AEG'a), ew. jeśli są jakieś lepsze gaziaki NBB. Replika bedzie używana do strzelania do celu oraz sporadycznie na strzelankach jako broń główna.

Edited by flinston
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Lepsza? Lol.

 

Na tej półce cenowej w zasadzie jedyną sensowną opcja jest mk23. Tanie magi o dużej pojemności gazu, stosunkowo niezawodne. Standardowe uszczelnianie między komora HU a dyszą cylinderka (czego nie ma MKI), standardowa lufa i gumka HU w systemie Marui, nieruchoma lufa i komora podczas oddawania strzału. Te cechy stawiają MK23 powyżej MKI (że o beretce nie wspomnę).

 

Na pewno problemem może być rozmiar, mk23 jest wielki. Tak więc Piotrze, wybór jest dość prosty tym razem :). Na korzyść MKI przemawia moim zdaniem wygląd oraz ergonomia ale nic ponadto. Z resztą wymiana maga nie jest wygodna w nim ale jakoś w łapie leży zgrabniej. Ciężko też w MKI zgubić maga co w przypadku mk23 się zdarza (ale w sumie nie nagminnie :D).

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ergonomia akurat jest na korzyść MK23. Chociażby dlatego, że Rugera nie da się obsłużyć w rękawicach lub jak ma się grube palce. MK23 obsłużysz nawet w grubych zimówkach. Dochodzi jeszcze obustronny bezpiecznik i zwalniacz magzaynka, szyna pod latarkę i możliwość naciągnięcia kurka.

Z rozmiarem MK23 bym nie dramatyzował. Każdy noszący rękawice w rozmiarze M go obsłuży. Nie wiem jak mniejsze ale S pewnie też, XS pewnie nie.

Link to post
Share on other sites

Fakt, na przedpotopową replikę P99 też nic nie wchodzi. A Mk23 z przejściówką i latarką nie wejdzie już do żadnej znanej mi kabury, nawet tornado.

 

Trzeba jeszcze nadmienić, że nie ma co próbować przejściówek dla USP/USP.45, bo też mają własne [CITATION NEEDED] :icon_razz: Ot, urok gnata z dwudziestką na karku :icon_biggrin: Niemniej jak ktoś potrzebuje wydrukowanej, gdzieś powinien być odnośnik do ich sklepu, a za 20 funtów z przesyłką druknęli mi całkiem niezłą kopię tej szyny w stylu Rhino.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tak jest też w STTI, ale Mk23 ma jakąś własną szynę i założenie latarki może być ciut skomplikowanym procesem. Albo kosztownym.

Niemniej klameczka ładna i sam rozważam zakupienie kiedyś TM i jakiejś dedykowanej kabury, z nadzieję, że KWA też będzie pasowała.

 

Tak, STTI też ma specyficzną szynę jak w ostrym. Ale da się czasem jakieś montaże dopasować z długą śrubą.

Co do kabury, to zwykła udowa na duże pistolety pasuje świetnie. Tylko kieszonka frontowa nie mieści magazynka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...