Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mridge

Użytkownik
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chyba faktycznie trzeba było kupić te modify, bo kupiłem 2 inne springi od SHS m110 bo był tani, oraz ultimate zółtą M115. Na testowej replicę (UAR stockowy) obie dały powyżej 410 FPSów... czyli tyle samo co poprzedni spring co siedzi w specnie i daje za dużo mocy. Dla porównania sp120 od guardera generuje w UAR 438 FPSów. Więc chciałem przyoszczędzić i liczyłem że tamte springi będą słabe a tylko straciłem. Będę polować na dalsze springi i testował a tymczasem pojawił mi się inny problem. Wzmocniła się wada selektora. w pozycji semi, replika potrafi walić na full auto. Nie jest to na 100% problem za silnego silnika bo AB działa a problem też pojawiał się zanim zrobiłem modyfikację. muszę przekrzywiać selektor pomiędzy semi a save, wtedy działa dobrze. Jest jakiś prosty sposób bo to naprawić ? Np. myślałem by zeszlifować delikatnie okno w płytce selektora. By w pozycji semi bezpiecznik nie cofał tej płytki tak do tyłu i nie powodował full auto. Ale nie wiem czy nie powaliłem kierunków.
 2. Mridge

  MG42 AGM

  Wybaczcie że odświeżam ale na TG pojawiło się znowu MG (AGM 042) lecz w specyfice pokazują FPSy na poziomie 380 przy SP120 z tego co pamiętam wcześniej FPSy tego modelu były wyższe. Ktoś się orientuje czy zmienili konstrukcję na słabszą czy nadal jest to pancerny GB taki jak w replikach M249 lub inny co bez problemu wytrzyma moc na poziomie 400/450 FPSów przy rofie historycznym czyli około 1200rpm.
 3. Okey, short stroke zrobiony, replika działa poprawnie. Niestety wydmuchało mi 370 FPSów na stockowej sprężynie specny to jest taka M120 bym powiedział. Sprężyna ta dawała na przeciętnej szczelności 410 FPSów. Tak więc short stroke zabiera mi ponad 50 FPSów, jaką sprężynę wsadzić by mieć te 340 FPSów najlepiej ? Zastanawiałem się nad jakimiś M115 albo M110. Jakaś spręzyna ktróra daje w zwykłej replice 380 FPSów myślę że u mnie by się sprawdziła.
 4. Okey, mam Merfa, aktywny hamulec daje radę. Teraz czas na short stroke i tu pytanie. Mam 2 tłoki na stanie. Jeden SHS z 7 zębami stalowymi resztą plastikowe ale za to ma już fabrycznie wzmocnione te plastikowe żeby (nie wystają, tłok tak jakby ma zwiększoną średnicę i zęby są w wycięciu. ) oraz ma już ucięty fabrycznie 1 ząb (ten co się zwykle ucina). Drugi tłok ma 15 zębów ale wszystkie stalowe. Wolałbym użyć tego z 7 zębami bo tylko 3 zęby będę musiał uciąć a nie 3 + 1 ale nie wiem czy tłok to wytrzyma. W końcu jest tam już spory ROF. Co doradzacie ? Którego użyć ?
 5. Witam, mam już poważne wątpliwości nad zasadnością bezpieczników, niektórzy stosują zawszę, niektórzy nigdy a jeszcze inni w zależności. Sam posiadam Specne z mosfetem GATE nanoASR od 4 lat z lipo 11,1. Tysiące kulek wystrzelanych, upał, zima, deszcz. Wszystko działa tylko silnik stockowy przestał wyrabiać. (to nie ma znaczenia kupiłem nowy pod tuning dodatkowy) Z kolei od 2 lat użytkuję G&G TR16 z ETU i ten ma mosfet płytkowy/nożycowy ? Kolejna replika - Ak od BOIY ma zamontowany przez mnie układ mikroprocesorowy od JeffTrona i tam w instrukcji chcieli bezpiecznik, na wątku poświęconym Jefftronowi zdania były podzielone ale jednym się paliły te układy po strzelance a innym lata trzymają. Sam zamontowałem samoróbkę gniazda do bezpiecznika płytkowego https://www.taiwangun.com/okablowanie-laczniki-styku-2/bezpiecznik-mini-30a?from=listing&campaign-id=19 z 2 konektorów do silnika i płytki plastikowej dla utrzymania odległości. Z kolei w fabrycznym układzie GATE aster na zdjęciach nie widziałem bezpiecznika. Z racji mieszanych uczuć pytanie zasadnicze są 2: 1. Czy bezpiecznik jest zawsze potrzeby czy są takie układy które ich nie potrzebują ? Ew pewne warunki które zmniejszają ryzyko związane z jego brakiem (przy mocnej sprężynie w DMRce np. jest większe ryzyko niż w repli z sp110 z 400 FPS ) 2. Jeżeli jest potrzeby to jaki brać najlepiej ? Te śmieszne w szklanopodobnej osłonce czy może te płytkowe,nożycowe samochodowe - jak tak to gdzei dostać dobre gniazdo do nich które w AEGach będzie banglać.
 6. Kupiłem ten silnik SHSa, high torque i przyznam wzrosła reakcja na spust, pojedynczy dział bardzo sprawnie. Rof mimo wszystko też wzrósł z niecałego 1100rpm do ponad 1300rpm. Teraz kolejny cel to mosfet z hamulcem bo silnik na singlu oddaje 2 strzały czasem, i ogólnie jest to całkiem ciekawe ale wiadomo nie jest czysty single :D. I wreszcie Gb przestał skrzeczeć a oprócz brzęku sprężyny brzmi normalnie.
 7. Przypominam że będę mieć wtedy 2 mosfety na T-dean więc będzie to 2 mosfety na 3 repliki ? Z czego do Specny koniec końców dam coś lepszego. Co do peruna, może się jeszcze zastanowię nad nim lub Asterem. Skoro lepiej high torque to zastanawiam się nad 2 https://azteko.pl/shs-silnik-dlugi-high-torque-p-2163.html oraz https://azteko.pl/gg-silnik-basilisk-17k-high-torque-dlugi-18000rpm-p-30990.html ew ten https://azteko.pl/ultimate-silnik-boost-30k-custom-dlugi-18934-p-25556.html Potem zrobię short stroke i jeżeli replika nie będzie mnie satysfakcjonować po dodaniu lepszego mosfetu to kupię lepsze zębatki. Chyba że do short stroka daje się silnik high speed a do normalnych high torque ?
 8. Mosfet który posiadam to - GATE - MOSFET NanoASR https://azteko.pl/gate-mosfet-nanoasr-p-8313.html - w związku z tym najprościej będzie mi wymienić go na ten sam typ tylko z active breake, choć generalnie chętnie bym dołożył po czasie E.T.U - czemu zamiast peruna ? Bo Perun z tego co wiem jest optyczny i jego ustawienie wiążę się z częstym rozkręcaniem GB czego wolałbym uniknąć. Pozatym do ETU jestem już przyzwyczajony - no i mam TR16 w którym ETU jest i mogę się wzorować jak powinien być on założony. Sinik chyba zakupię Guarder - Silnik High Speed Revolution - Długi - GE-01-12 - https://azteko.pl/guarder-silnik-high-speed-revolution-dlugi-ge-01-12-p-3563.html I powiem szczerzę tak. Interesuje mnie jak najszybsze przywrócenie repliki do gry, w miarę niskiej cenie - 160/170 zł za silnik wydaje mi się maksem jaki chce wydawać na tą akurat replikę. Następnie po czasie lub w następnym miesiącu zakupiłbym mosfet z AAB od GATE - https://azteko.pl/gate-merf-32-p-6648.html ( naciskam akurat na te formę mosfetu gdyż mogę go przekładać jak chcę do innych moich replik i była by to inwestycją do każdej z nich) o ile faktycznie był by potrzebny. Jeżeli tłok nie wytrzyma w międzyczasie to trudno. Docelowo zaopatrzę się w ETU - 300 zł +/- 10% za inny spust niż cholerne syki to cena którą jestem gotów zapłacić - wtedy robię short stroke Taki mam plan w efekcie budżet na samą replikę technicznie rzecz biorąc to maks 500zł (mosfetu od GATE nie liczę gdyż będzie też do innych replik)
 9. Witam mam replikę M4 SA-B02 służy mi dzielnie już przez kilka dobrych lat. Mam w niej wymienione podzespoły takie jak: -lufa na promyka (310mm) - komora KA - gumka G&G niebieska Co do GB: - nowy GB od specny bez systemu szybkiej wymiany, zwykły najtańszy - tłok SHS 14 zębowy - głowica tłoka i cylindra od SHS (doszczelnione) - zębatki są stockowe - dysza metalowa (niestety nie pamiętam producenta lecz przy 11,1 podaje dobrze) - silnik stockowy - prowadnica sprężyny metalowa łożyskowana W replice siedzi mosfet GATE, standardowy bez dodatkowych funkcji Replika sprawuje się dobrze i jako replika leśna latałem z nią na sprężynie sp120 od guardera (ok 410 FPS) po przesiadce na obecny gearbox (wcześniej był stockowy ale wyrobiłem gwinty w kluczowych miejscach, bebechy są od 2 lat te same) i zmianie springa na m100 od ArmaTech posiadam na niej 340/330 FPSów czyli bardzo komfortowo do większości aren CQB. Jednakże zauważyłem jakby Gb miał większy problem z nakręcaniem sprężyny niż było to w starym gb z mocniejszą sprężyną i szybkostrzelność spadła z ponad 1000 rpm na trochę powyżej 800 rpm. W związku z tym że używam jej już głównie do CQB chciałbym usprawnić ją w tej roli i zastanawiam się co zmienić by wzrosła szybkostrzelność a co najważniejsze rekcja na spust i mozliwośc oddawania szybkich pojedynczych strzałów. Mam 3 pomysły: 1. wymiana silnika 2. wymiana zębatek na szybsze 3. wymiana zębatek i tłoka na 13 zębowe Zastanawia mnie to ostatnie rozwiązanie gdyż posiadam takie w stocku w G&G i sprawuje się to dobrze. Pytanie co opłaca się najbardziej i co będzie najlepsze na dłuższą metę. Może pomysł 3 a potem 1 ? Być może krztuszenie się jest przez bardzo słabą jakość sprężyny Armatecha czego jestem świadom i zmiana na dobrej jakość sprężynę częściowo rozwiąże problem ? Zastanawiają mnie ogólnie plusy i miunus każdego z moich pomysłów i który będzie najlepszy do repliki CQB z którymi nie miałem zbytnio doświadczenia (nigdy nie zależało mi aż tak na ROFie jak teraz ).
 10. Mridge

  G36 [JG]

  Mam pytanie, czy w G36 w wersji 608 lub ewentualnie innej da się przerobić replikę w taki sposób by po złożeniu kolby można było dostać się do GB wymienionego na V3 z szybką wymianą springa ? Mam jakąś starą wersję JG G36 i widzę że przeszkodą by to zrobić jest jedynie kawałek plastiku (pionowa ścianka pomiędzy tyłem Gb a body) zastanawiam się czy wycięcie jej w odpowiednim kształcie lub usunięcie jej nie sprawy że gb nagle się z łatwością rozwali. Naprężenie Gb nie powinny być duże by planowałbym płynnie zmienić FPSy między 350 a maks 400.
 11. O TR16 mogę powiedzieć że się na niej nie zawiodłem. Co prawda kupiłem ją trochę za drogo bo wystarczyło poczekać z miesiąc, dwa jak weszła do PL. Swoją kupiłem u naszych południowych braci o znaku rozpoznawczym zwierzątka mieszkającego w ziemi. Mam ją 1,5 roku. Po roku wymieniłem sprężynkę dosyłacza i to w zasadzie tyle. Replika nie nosiła żadnych śladów zużycia a była strzelana na singlu, auto i serie. Przebieg gdzieś z 12 tyś kulek spokojnie. Mierzone FPS po roku wynosiły 410/415 na 0,2 G&G. Jakieś 2 miechy temu dodałem Flat hopa bez specjalnych zmian w FPSach i replika spisuje się świetnie. W przyszłości planuje dodać promyka oraz zwiększyć moc do 450FPS. To tyle odnośnie mojej opinii na temat repliki. Przy okazji zauważyłem że wspominaliście o pewnych wadach bebechów - głowicy tłoka oraz że tłok ma mniej zębów. Wnioskuje że by osiągnąć 450FPS w tej replice należy wymienić sprężynę na coś koło sp130 (widziałem były wymienione najlepsze kandydatury) oraz tą nieszczęsną głowicę. Zastanawia mnie która będzie najlepsza. https://azteko.pl/airsoftpro-lozyskowana-glowica-tloka-pom-p-16250.html https://azteko.pl/ultimate-glowica-tloka-alu-16609-p-3709.html Airsoft pro jest POM lecz jest podwójnie doszczelniona natomiast ultimate był polecany lecz jest bez dodatkowego doszczelnienia (czy będzie szczelna) i dodatkowo aluminiowa - czy nie spowoduje to zbyt szybkiego zużycia części (większa masa głowicy) ?
 12. Ja polecam również G&G z gearboksem G2 i systemem ETU. Osobiscie mam TR16 mbr556 G2 i polecam goraco. Ma 1,5roku i sporo strzelana i dziala bez zarzutu.
 13. Witam, chciałbym zasięgnać rady a mianowicie mam starego około 5 letniego JG, Długa wersja G36 niestety nie znam dokładnego numeru tej wersji. Standardowy gb v3, łożyska ślizgowe plastikowe. Zrobiłem wymianę springa na pospecnową sp120 - w większości replik generowała jakieś 400 FPSów, oprócz tego wymieniłem tłok na SHS z 3 stalowymi zębami, i teraz problem. Zębatka tłokowa wycięła sobie drogę w tłoko poprzez zęby. Generalnie wygląda to tak jakby zębatka za mało się wgłębiała w zęby tłoka i przy większych prędkościach (lipo11,1) zębatka ucinała łepki zębów na tłoku (tylko plastikowych w pierwszych które naciąga). Wymieniłem tłok na ten sam tylko nowy i efekt taki sam po jakiś 500 kulkach tłok padł w ten sam sposób. Oprócz tego zębatka tłokowa ma ułamany ostatni ząb w kolejności. Typuje następujące powody występowania awarii: - zębatka jest już zbyt zużyta i wymaga wymiany na nową - łożyska są zużyte i w efekcie ustępuje tłokowi w dół i zęby nie zagłębiają się jak powinny - prowadnice tłoka są zbyt wyślizgane i tłok za bardzo ucieka do góry - w to wydaję się najmniej prawdopodobne Wiem że bez zobaczenia na żywo trudno jest ocenić lecz jest to moja platforma na której się uczę naprawy i chciałbym usłyszeć inne opinię co może to powodować.
 14. Witam, czy na terenie lub w pobliżu trójmiasta znajduje się jakiś sprawdzony i dobry serwis ASG ? Szukam z dwóch powodów, pierwszy to chce dać do tuningu cymogloczka a drugi to ogólnie repliki do przeglądu, czasem podrasowania, z racji mieszkania w trójmieście fajnie by było takiego znać.
 15. Może i taniej z tym że miałem etap DIY i chwilowo mam dość polegania na własnej pomysłowości i chce po prostu wymienić cały gb. I zastanawiam się jak we wcześniejszym moim poście jaki.
×
×
 • Create New...