Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulkago

Użytkownik
  • Content Count

    18
  • Joined

  • Last visited

  1. Ten ból pochodzi z mięśnia piszczelowego przedniego. Jak się wyrobisz w bieganiu to nie będzie bolało.
  2. Właśnie po oddaniu strzału kulka nie zostaje wystrzelona i zostaje w komorze. Uzywałem kilku rodzajów kulek i zawsze jest tak samo, przy różnych ustawieniach HU też się blokują. To ja wiem ;-)
  3. Mam G&P WOC i jeden problem : czasami dochodzi do zacinki kulki w komorze HU, tak że widać ją po odciągnięciu zamka. Po przeładowaniu kulka wypada z lufy. Ktoś wie jak to rozwiązać?
  4. I tu cię zmartwię, pomocy przedmedycznej nauczysz sie tylko na kursie "live", a nie z prostych uwag na forum. Jeśli stwierdzisz zatrzymanie oddechu i krążenia, to obowiązuje zasada ABC (z ang.): A- drożność dróg oddechowych B- oddech C- krążenie Tętno sprawdzasz na dużym naczyniu: tętnica szyjna lub udowa. Reszta na kursie ;-)
  5. Ja, bez wzgledu na to że mam wykształcenie z zakresu traumatologii(urazy wszelakie) i noszę ze soba apteczkę nie bawiłbym się w medycynę wojenną. Tak jak napisał Foka rana musi być zrewidowana , oczyszczona i to dokładnia. Pozostaje jeszcze problem na "polu walki" profilaktyki p/w tężcowej i antybiotykoterapii. Jeśli jestem daleko od cywilizacji(najbiższa miejscowość 20 km, transport to moje nogi, rana bardzo krwawi, zanm się na szyciu ran) i mam do tego środki to można ranę zaopatrzeć na miejscu, a potem na spokojnie dotrzeć do szpitala, pogotowia.
  6. Ja go miałem. Nie pasuje do Maxcoma 608. Zestaw ma wtyk Jack 3,5 mm, tylko gwintowany na końcu. Nie sprawdzałem z Motorolą.
  7. Napisałem o możliwości przeżycia ludzkiego organizmu jakie zna medycyna. Oczywiście wysiłek fizyczny i niekorzystne warunki atmosferyczne skracają ten czas. A odwodnić się można w upalny dzień będąc w pełnym rynsztunku w kilka godzin, gdzie wydolność organizmu spadnie do 10-20 % normy. P.S. Kończę z sarkazmem w wypowiedziach :poddanie:
  8. Chodziło mi o przygotowanie się do marszu, a nie walkę o przetrwanie w dżungli. Pisałem o sytuacji, gdzie planujemy długość i czas trwania wyprawy/patrolu/spaceru, i wtedy planujemy co zabrać ze sobą. Teoretycznie wytrzyma się 28 dni bez jedzenia, a 7 bez picia. Oczywiście wydolnośc organizmu spada wtedy drastycznie, ale to chyba każdy wie.
  9. Ja podczas marszów jem albo batony(snikers i inne) , batony proteinowe dla sportowców(ale trzeba do tego wypić min. 1 szklankę wody). Ostatnio sprawdziłem Nutridrink (2 sztuki to "jeden" obiad). Są one w płynie, więc można je spożyć na 10 minutowym postoju lub nawet idąc. A co do pól uprawnych-lato: zboże - robimy mąkę i podpłomyki; jesienią można wykopać ziemniaki.
  10. Jest to unieruchomienie pneumatyczne - zakładasz na kończynę, podłączasz do pompki i robisz podciśnienie, szyna "twradnieje" i dopasowuję się do kończyny. Tylko po co nosić jeszcze w lesie specjalne pompy do tego. Do jakichkolwiek wypraw najlepszy jest w/g mnie splint: zajmuje mało miejsca, co jest najważniejsze przy doborze takiego ekwipunku na wyprawę. Życzę powodzenia w noszeniu np. 3 szyn Kramera dł. 1m. A zdjęcie rtg wykonasz przez oba unieruchomienia, tylko Kramer daje widoczną "drabinkę" na zdjęciu.
  11. Gdzie w Polsce dostanę oprogramowanie to radia Saber? Lub jeśli ktoś wie kto je programuję to będę wdzięczny za informację?
  12. Chcę kupić Motorolę saber i mam jedno pytanie do użytkowników: jaki jest praktyczny zasięg w terenie radia 460-470 Mhz oraz czy potrzebny jest specjalny program do programowania częstotliwości czy sam wybieram zakres pokrętłem na radiu?
  13. kulkago

    CATS

    Oczywiście, że jak ktoś założy opaskę uciskową, bo nie miał nic innego do zatamawania krwawienia to nie będzię pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Ludzie niosąc pomoc poszkodowanym zakładają różnego typu "opaski":pasek od spodni, koszula, kawałek szmaty. Jednak jeśli już założymy taką opaskę uciskową to przynajmniej niech ktoś zapiszę godziną jej założenia.
  14. kulkago

    CATS

    Zgadzam się z przedmówcą. Popieram wypowiedź swoim doswiadczeniem. Opatrunek uciskowy po nasiąknięciu krwią działa jak tampon, zamyka krwawiące naczynia. Po drugie jeżeli założymy opaskę uciskową przy krwawieniu ze zranionej żyły to zwiększy się nam wypływ krwi z rany. A przy urazie dużych naczyn tętniczych (np. udowa) to zakładamy opatrunek uciskowy, sami uciskamy ręką to miejsce i pędząc z prędkością światła do szpitala modlimy się aby kolega się nie wykrwawił.
  15. Niestety, nie pracuję w Tomaszowie :roll:
×
×
  • Create New...